GRASSROOTS – Kanonier Matej Mišo: Učím sa od Kanea, snívam o reprezentačnom drese

utorok, 26.02.2019
|
Posledná aktualizácia 13.8.2020 10:28

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – 15-ročný Matej Mišo si na galavečeri Grassroots futbalu 2018 prebral  ocenenie pre najlepšieho mládežníckeho strelca v kategórii chlapcov. Útočník TJ Družstevník Zvončín nastrieľal v minulej sezóne v 25 zápasoch 166 gólov.

Strieľať góly sa vraj nedá naučiť, strelcom sa futbalista musí narodiť. Jedným z nich je už v mladom veku 15-ročný MATEJ MIŠO. Talentovaný útočník strelil v 25 zápasoch 5. ligy ObFZ Trnava skupina A žiaci neuveriteľných 166 gólov. „Veľmi si vážim toto ocenenie, strieľanie gólov je moja silná stránka, teším sa z toho,“ povedal krátko po tom, čo prevzal na pódiu sklenenú kopačku pre najlepšieho strelca. „Na góloch majú veľkú zásluhu moji spoluhráči. Počas sezóny hrali na mňa, posielali mi kvalitné prihrávky, aj preto som tu mohol dnes prevziať toto ocenenie.“

Mladý futbalista napriek krátkej kariére prekonal nejednu prekážku. To najväčšou bolo nepríjemné zranenie. „Počas pôsobenia v trnavskom Spartaku som sa boril s dlhotrvajúcimi zraneniami. Trápil ma predný a zadný stehenný sval, triesla. To všetko v dôsledku záťaže a nesprávneho stravovania. Aj preto som musel opustiť Spartak a prestúpil som do Zvončína,“ vysvetľuje talentovaný útočník. „Vo Zvončíne som sa stal dvakrát najlepším strelcom mužstva, teraz mám opäť ponuku vrátiť sa do Trnavy. Najskôr sa pôjdem rozohrať do druholigovej Lokomotívy, potom verím v úspešný návrat do Spartaka.“

Matej Mišo má svoj veľký vzor. Je ním Angličan Harry Kane. „Sledujem jeho kariéru, zápasy, veľa sa od neho učím. Je to fantastický hráč. Podobne ako on, snažím sa strieľať góly pravou i ľavou, a dostávať sa tiež do hlavičkového zakončenia. Mám sa čo od neho učiť,“ hovorí Matej Mišo a prezradil nám niečo aj o svojich futbalových snov. „Ako každý futbalista, prial by som si obliecť reprezentačný dres. Pozvánka do mládežníckeho výberu by ma ešte viac motivovala na sebe pracovať. Azda sa raz dočkám. A čo bude až budem veľký? Chcel by som to dotiahnuť najskôr do slovenskej ligy a potom ešte o kúsok vyššie. Ako som prezradil, mojim snom je Anglicko a Tottenham."

Matej Mišo mohol na pódiu sledovať medzi ocenenými aj slovenské vychádzajúce hviezdy Dávida Strelca a Róberta Boženíka. „Obaja sú to výborní futbalisti, čo dokazujú na trávnikoch. Robo Boženík má skvelé štatistiky a Dávid Strelec ešte len ukáže, čo všetko v ňom je. Je to úžasný pocit stáť na rovnakom pódiu a preberať rovnaké ocenenie ako práve oni,“ dodal na záver najlepší mládežnícky kanonier Matej Mišo.  

VÍŤAZ KATEGÓRIE MLÁDEŽ CHLAPCI: MATEJ MIŠO

Klub: TJ Družstevník Zvončín  
Vek: 15 rokov
Súťaž: 5. liga ObFZ Trnava, skupina A, žiaci U15
Počet odohraných zápasov: 25
Počet dosiahnutých gólov: 166  

Značky
Autor
Autor
keywords
UEFA Grassroots week
keywords
najlepší strelec
Osoba
Matej Mišo
Mohlo by vás zaujímať

GRASSROOTS – Organizátori turnaja Prengo Cup s cenou Grassroots aktivita roka 2019

03.9.2020 15:40

GRASSROOTS – NAJLEPŠIA STRELKYŇA ALICA TURANOVÁ: MOJÍM CIEĽOM JE BUNDESLIGA A REPREZENTAČNÝ DRES

13.8.2020 09:47

GRASSROOTS – VÍŤAZ ANKETY U16/U17 DÁVID STRELEC: VŽDY SI STAVIAM TIE NAVYŠŠIE CIELE

13.8.2020 09:48

Vyhlásenie laureántov za rok 2018 - večer Grassroots futbalu

11.8.2020 07:50

GRASSROOTS – Víťaz ankety U19 Róbert Boženík: Zažil som neuveriteľný rok, cena patrí všetkým spoluhráčom

13.8.2020 09:48

Vyhlásenie laureántov za rok 2017- večer Grassroots futbalu

05.3.2019 14:57

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.