MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – Pod Tatrami regionálny turnaj výberov U14 a U15

Pondelok, 4.9.2023 14:50 | Posledná aktualizácia 5.9.2023 05:24

POPRAD (SFZ) – Školáci do školy, ale mladí šikovní futbalisti na ihriská. V rámci projektu  podpory talentovaných hráčov sa od utorka koná turnaj regiónov pre 14 a 15-ročných, pričom na súpiskách tímov nefigurujú členovia futbalových akadémií a útvarov talentovanej mládeže. Ako sa uvádza v propozíciách turnaja, jeho cieľom je podchytenie najtalentovanejších hráčov v jednotlivých regiónoch.

„Je to pódium pre šikovných, talenty a budúce hviezdy, ktoré sú objavené, no treba ich ešte vybrúsiť a dobrúsiť,“ s istým nadhľadom okomentoval Lukáš Benedik, koordinátor SFZ Programu podpory talentov a športovo-talentovanej mládeže, ktorý zastrešuje podujatie.

Turnaj je určený pre hráčov narodených po 1. januári 2009 (výbery do 15 rokov), resp. po 1. januári 2010 (tímy do 14 rokov).

Hrací systém turnaja je každý s každým, zápasy sa hrajú 2x30 minút s 15-minútovou prestávkou, po každom stretnutí bude rozstrel zo značky pokutového kopu – päť sérii, následne až do rozhodnutia.

Podmienkou je, že každý nominovaný hráč musí odohrať počas turnaja minimálne 60 minút a najmenej raz nastúpiť v základnej zostave!

Po skončení turnaja budú vyhodnotení v každej kategórii najlepší brankár, hráč a strelec.