GRASSROOTS: Víťazi McDonald´s Cupu navštívili šláger Serie A Neapol - Juventus

pondelok, 11.12.2017
|
Posledná aktualizácia 11.12.2017 12:56

NEAPOL (SFZ) – Víťazi 19. ročníka prestížneho McDonald´s Cupu - futbalisti zo ZŠ Školská v Žiline - vycestovali na zápas patróna súťaže Mareka Hamšíka v drese SSC Neapol proti Juventusu Turín.autor: SFZ, zdroj: SFZ

NEAPOL (SFZ) – Víťazi 19. ročníka prestížneho McDonald´s Cupu - futbalisti zo ZŠ Školská v Žiline - vycestovali na zápas patróna súťaže Mareka Hamšíka v drese SSC Neapol proti Juventusu Turín.

Víťazi 19. ročníka prestížneho McDonald´s Cupu, jedného z grassroots projektov Slovenského futbalového zväzu, zažili rozprávkový víkend v talianskom Neapole. Odmenou pre víťaza turnaja bol zájazd na zápas talianskeho klubu SSC Neapol, v ktorom pôsobí slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík. Práve on je patrónom  McDonald´s Cupu. 

V júnovom popradskom finále zdolali mladí Žilinčania, zverenci trénerov Jaroslava Bačíka a Martina Repaského hráčov Senca. „Hoci finále proti Sencu skončilo jednoznačne v náš prospech, nebolo to jednoduché. Tento ročník bol špecifický tým, že v družstve sa muselo objaviť aj dievča. A práve to nám pomohlo. V tíme sme mali futbalistky, ktoré rozhodne neboli iba do počtu a dokázali sa presadiť,“ prezradil tréner Jaroslav Bačík.

Podľa koučov víťazného tímu zo ZŠ Školská je zaradenie dievčat do turnaju správnym rozhodnutím. „Bolo to na prospech, pretože ženský futbal ide do popredia. Vítam to, je to dobrá myšlienka,“ dodal. Jednou z dievčat, ktoré sa vo finále proti Sencu dokázalo presadiť aj gólovo je Nela Lopušanová. „Sústredila som sa na svoj výkon a som rada, že to vyšlo. Bol to skvelý zážitok, ďakujem spoluhráčom,“ komentovala talentovaná Nela.

Vďaka spoločnosti McDonald´s si futbalisti od deväť do jedenásť rokov splnili sen. Na vlastné oči videli prestížny šláger talianskej ligy SSC Neapol – Juventus Turín, no i staroveké Pompeje, ktoré zasiahla a čiastočne zničila erupcia sopky Vezuv. Chlapci a dievčatá zo ZŠ Školská sa tešili z návštevy historickej časti mesta Neapol a nahliadli do útrob štadióna neapolského klubu. Po návrate sa všetci zhodli, že sa oplatilo bojovať. „Vždy ideme do tohto turnaja s chuťou, pretože je to skvelé podujatie. Deti aj tréneri sa tešia na každý jeden zápas,“ povedal kouč Bačík.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

Ústrednou témou 19. ročníka bolo spomínané pravidlo o účasti minimálnej jednej hráčky v kádri tímu. K účasti dievčat sa pozitívne vyjadril tiež grassroots koordinátor Slovenského futbalového zväz Vladimír Lupták: „Sme veľmi radi, že napriek tejto podmienke sa nám neznížil počet účastníkov. Práve naopak, do projektu bolo zapojených 936 základných škôl. Novým pravidlom chceme pomôcť rozvoju ženského futbalu na Slovensku, to znamená pritiahnuť do futbalu viac dievčat. SFZ chce podchytiť dievčatá už v skoršom rannom veku, kedy sa dievčatá po prvýkrát dostávajú do styku s futbalom. McDonald´s Cupu je dlhodobo školská súťaž koedukovaných družstiev žiakov a žiačok  1.stupňa základných škôl, ale práve dievčatá neboli tak aktívne zapájané do hry. A práve touto zmenou pravidiel to chceme zmeniť,“ dodal Lupták, ktorého potešil fakt, že učitelia na jednotlivých základných školách pochopili podstatu a stotožnili sa s touto myšlienkou.

V budúcom roku čaká McDonald´s Cup jubilejný dvadsiaty ročník a tímy z celého Slovenska budú najskôr v krajských kolách a nakoniec vo finále bojovať o ďalší mimoriadne zaujímavý  zápas. Tentokrát víťazi obľúbeného podujatia vycestujú do anglického Londýna.

Káder víťazného tímu McDonald´s Cup 2017 - ZŠ Školská Žilina:
Karolína Ďatková, Nela Lopušanová, Kristína Oravíková, Koloman Frátrik, Šimon Hanuliak, Tobias Vladimír Horvát, Samuel Hostačný, Tomáš Jakubík, Jakub Jokl, David Kysela. Tréneri: Jaroslav Bačík, Martin Repaský.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

Peter Zeman
Značky
keywords
McDonaldsCup
Mohlo by vás zaujímať

GRASSROOTS – Trenčania, víťazný tím McDonalds Cupu 2019, navštívili El Clásico

03.9.2020 15:38

GRASSROOTS - Turnaj McDonalds Cup oslávil 20. výročie od svojho vzniku

05.7.2018 08:58

GRASSROOTS - Víťazmi 20. ročníka McDonald’s Cupu sa stali žiaci z Trenčína

27.6.2018 15:14

Turnaje - výsledkový servis M-SR súťaže McDonald's Cup 2017/2018

25.8.2020 10:44

Víťazmi McDonald's Cupu 2016/17 a novými majstrami Slovenska sa stali žiaci zo ZŠ a MŠ Školská, Žilina

14.6.2017 14:46

Poznáme víťazov krajských kôl 19. ročníka školského turnaja McDonald´s Cup

29.5.2017 10:15

ZŠ Mlynská, Senec víťazom krajského kola Mc Donald´s Cupu

29.5.2017 10:15

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.