www.futbalsfz.sk

GRASSROOTS – Víťazmi Prengo Cupu 2018 muži z Košíc a ženy z Prahy

pondelok, 02.07.2018
|
Posledná aktualizácia 25.7.2018 11:34

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – 6. ročník najväčšieho amatérskeho turnaja v malom futbale na Slovensku pozná svojich víťazov. Na ihriskách trnavskej Slavie (v sobotu 30. júna 2018) triumfoval v kategórii mužov tím Letná záhradka Košice, v ženskej zvíťazilo družstvo Vajíčka Praha.


TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – 6. ročník najväčšieho amatérskeho turnaja v malom futbale na Slovensku pozná svojich víťazov. Na ihriskách trnavskej Slavie (v sobotu 30. júna 2018) triumfoval v kategórii mužov tím Letná záhradka Košice, v ženskej zvíťazilo družstvo Vajíčka Praha.

Futbaloví nadšenci sa zišli už šiesty raz v areáli Slavie Trnava a odštartovali maratón futbalových zápasov, zábavy a futbalovej pohody. Tímy od Bratislavy po Bardejov, s účasťou tímov z Čiech z Třinca, Havířova, či Chomutova bojovali o prvenstvo na prestížnom turnaji amatérov, hoci na prvom mieste bola dobrá nálada a radosť z hry. Turnaj odštartoval ráno slávnostným výkopom kouč slovenského futbalového olympijského tímu na OH 2000 v Sydney, Trnavčan Dušan Radolský. „Je mi cťou byť ambasádorom tohto turnaja a chcel by som vyjadriť rešpekt každému zúčastnenému hráčovi a hráčke a tiež organizátorom turnaja, za naplnenie tejto úžasnej myšlienky a realizáciu celého projektu,“ povedal v krátkom príhovore pred otvorením turnaja a mohlo sa ísť na vec.

Mužské tímy boli rozdelené do základných štvorčlenných skupín a z nich postupovali do  vyraďovacieho play-off pavúka. Ženský turnaj čakali najskôr zápasy systémom každý s každým v troch štvorčlenných skupinách, do vyraďovacieho play-off pavúka postúpili najlepšie dva tímy a dve najlepšie mužstvá z tretích miest. 

Celkové prvenstvo z Trnavy získali chlapci z tímu Letná záhradka Košice, vo finále si poradili s tímom Aquatec Dubnica, bronzová priečka patrí mužstvu Brothers Pezinok. V ženskej kategórii triumfovali ženy z družstva Vajíčka Praha, druhé miesto patrí Oldies Skloplast Trnava, bronz získali tím Mia San Mia Kanianka. V individuálnych kategóriách prevzal cenu pre najlepšieho brankára Viliam Gottstein z tímu Oligarchovia, najlepším hráčom turnaja bol Pavol Gere z víťazného tímu Letná záhradka Košice, cenu pre najlepšieho strelca prevzal Tomáš Maník z dubnického Aquatecu (10 gólov).

Video-reportáž z turnaja

VÝSLEDKY:

KATEGÓRIA MUŽI:
1.  Letná záhradka Košice
2.  Aquatec Dubnica
3.  Brothers Pezinok

KATEGÓRIA ŽENY:
1.  Vajíčka Praha
2.  Oldies Skloplast Trnava
3.  Mia San Mia Kanianka

INDIVIDUÁLNE OCENENIA:
1.  Viliam Gottstein (Oligarchovia)
2.  Pavol Gere (Letná záhradka Košice)
3.  Tomáš Maník (Aquatec Dubnica) – 10 gólov


Peter Zeman
Značky
competitions
PrengoCup
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner