angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Hapal oznámil 24 mien novej 21-ky

22. August 2017

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Po skvelom ťažení našich sokolíkov na ME v Poľsku do 21 rokov, prichádza pre zverencov Pavla Hapala nová výzva, ktorou bude kvalifikácia o postup na ME U21 2019 v Taliansku. O šampionát zabojuje novotvoriaci sa tím. Na najbližšom zraze ho bude tvoriť 24 mien. Tréner Hapal ich dnes oznámil v nominácii na dva blížiace sa kvalifikačné súboje. Prvý z nich odohráme už 1. septembra na pôde Estónska a druhý o štyri dni neskôr, 5. septembra pred domácim publikom v Senici proti Severnému Írsku (20.30 h). 

Galéria

Tréner Pavel Hapal vychádzal pri nominácii zo širšieho kádra predchádzajúcej 21-ky. Väčšina hráčov totiž už predtým “pričuchla”  k výberu do 21 rokov. “Úplnými nováčikmi sú iba Herc, Takáč a Černák. V podstate všetkých hráčov poznáme. V predchádzajúcej kvalifikácii sme aj tých mladších pozývali na zrazy, aby sme ich spoznali a videli, ako sa chovajú v kolektíve. Možno pre niekoho sú niektorí hráči prekvapením, ale pre nás nie. Všetkých 24 chlapcov máme odskautovaných a máme prehľad aj o ich forme,” vysvetľoval Hapal výber nominácie na spomínaný dvojzápas proti Estónsku a Severnému Írsku. 

Výbornou správou pre lodivoda nášho výberu do 21 rokov je, že jeho kolega Ján Kozák tentoraz Lászlá Bénesa nepovolal do A-tímu. “Čakali sme aj my, či bude László v Áčku alebo nie. Je to pre nás jeden z kľúčových hráčov a sme veľmi radi, že je s nami. Aj vďaka Bénesovi určite sila tímu ešte vzrastie,” doplnil Hapal. 

Pri výbere 24 členného kádra sa spolu so svojim kolegom Otom Brunegrafom najviac zapotil pri menách obrancov. “So zranením sa trápil Denis Vavro a taktiež nám bohužiaľ chýba Lukáš Haraslín, ktorý vypadol na dlhšie obdobie. Na tento post sme preto hľadali podobný typ hráča,” vysvetľoval Hapal, ktorý to určite nebude mať ľahké ani pri určení brankárske jednotky. Na tomto poste sa totiž zišla silná a vyrovnaná trojica - Greif, Jakubech a Rodák.

Má už naše trénerské duo jasno, kto pôjde medzi žrde v stretnutí proti Estónsku? “Počkáme si, ako bude prebiehať zraz. Tam uvidíme, kto ako na tom bude a potom sa rozhodneme,” povedal Hapal, ktorý verí, že po skvelých výkonoch v Poľsku si ľudia opäť nájdu cestu na štadión a prídu jeho novotvoricaci tím podporiť. “Chcel by som pozvať fanúšikov. Veľmi si želám, aby bol v Senici plný dom. Aj tento tím má svoju kvalitu a vďaka podpore našich priaznivcov, akej sa nám dostalo napríklad aj v Poľsku môžme uspieť,” vyzýva Slovákov Hapal, ktorý na margo svojho nového kádra dodal. “Aj v tomto tíme máme dostatok kvalitných hráčov. Typologicky to však bude iné mužstvo. Je tam viac priamočiarych a rýchlostných typov. V tej prechádzajúcej dvadsaťjednotke sme mali viac kreatívnych hráčov. Preto sa bude štýl našej hry meniť.”

Nominácia SR U21 na kvalifikačné zápasy s Estónskom a so Severným Írskom (1.9 - 5.9.2017)

Brankári

Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava)

Adam Jakubech (OSC Lille)

Marek Rodák (Fulham SC)

Obrancovia

Denis Vavro (MŠK Žilina)

Juraj Chvátal (MŠK Žilina)

Dávid Hancko (MŠK Žilina)

Michal Sipľak (MKS Cracovia Krakov)

Martin Šulek (AS Trenčín)

Dominik Kružiliak (MFK Ružomberok)

Šimon Kupec (MFK Ružomberok)

Stredopoliari 

Miroslav Káčer (MŠK Žilina)

Dalibor Takáč (MFK Ružomberok)

Lukáš Čmelík (FC DAC 1904 Dunajská Streda)

Erik Jirka (FC Spartak Trnava)

Roland Černák (1.FC Tatran Prešov)

Jakub Hromada (Slavia Praha)

László Bénes (Borusia Mönchengladbach) 

Filip Lesniak (Aalborg BK)

Christián Herc (Wolverhampton Wanderers FC)

Nikolas Špalek (MŠK Žilina)

René Kotrík (FC Nitra)

Útočníci 

Filip Balaj (FC Nitra)

Tomáš Vestenický (MKS Cracovia Kraków)

Róbert Polievka (MŠK Žilina)

2.skupina kvalifikácie ME U21 2019

Španielsko

SLOVENSKO

Island

Albánsko

Estónsko

Severné Írsko

 

Program našich zápasov

01. 09. 2017 Estónsko – Slovensko

05. 09. 2017 Slovensko – Sev. Írsko (Senica 20.30 h)

05. 10. 2017 Slovensko – Island

10. 10. 2017 Slovensko – Španielsko

14. 11. 2017 Španielsko – Slovensko

23. 03. 2018 Albánsko – Slovensko

27. 03. 2018 Slovensko – Albánsko

11. 09. 2018 Island – Slovensko

12. 10. 2018 Slovensko – Estónsko

16. 10. 2018 Sev. Írsko – Slovensko