II. liga – Pred novou sezónou sa stretli zástupcovia klubov a popriali si veľa šťastia

Posledná aktualizácia 14.7.2019 07:56
Zástupcovia klubov na stretnutí diskutovali, čo všetko ich v novom ročníku čaká.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

ZVOLEN (SFZ) – Už v piatok 19. júla sa prvýkrát otvoria druholigové brány v sezóne 2019/20. Pred štartom nového ročníka sa konalo vo štvrtok 11. júla pracovné stretnutie zástupcov klubov druhej najvyššej súťaže, počas ktorého mali na programe šesť bodov. Najpodstatnejšia bola voľba dvanástich delegátov za II. ligu na Konferencie SFZ.

Na pracovnom stretnutí sa zúčastnili: predseda Komisie pre riadenie II. ligy, Miroslav Richtárik, výkonný riaditeľ Združenia Asociácie klubov II. futbalovej ligy, Milan Lônčík, zástupca technického riaditeľa Ján Greguš, organizačný pracovník oddelenia riadenia súťaží Pavol Páchnik a zástupcovia FK Pohronie Stanislav Neuschl, FC STK Fluminense Šamorín Norbert Csutora, Partizán Bardejov Lukáš Hricov, FC Petržalka Andrej Kalina, Dominik Tóth, FK Dubnica nad Váhom Peter Švec, KFC Komárno Juraj Baráth, MŠK Žilina B Peter Pekara, FK Poprad  Roman Pazúr, Slavoj Trebišov Vladimír Rusnák, MFK Tatran Liptovský Mikuláš Ľubomír Stanko, Ján Pápaj, MFK Dukla Banská Bystrica Milan Smädo, FK Železiarne Podbrezová Michal Budovec, MFK Ružomberok B Erik Kendera, Slovan Bratislava B Jaroslav Suchoň, MŠK Púchov Marek Šimáček a FC Košice Roman Šimko. Chýbali zástupcovia MFK Skalica, ktorí sa vopred ospravedlnili.

„Vítam vás na tradičnom zasadnutí pred štartom II. ligy. Vítam medzi nami tých, čo k nám pribudli, ale aj tých, čo nás opustili,“ vravel na úvod predseda Komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik. S dnes už bývalými súputníkmi sa rozlúčil Stanislav Neuschl z FK Pohronie, ktorý v minulej sezóne skončil v druholigovej tabuľke na prvom mieste a stal sa nováčikom Fortuna ligy. „Chcel by som sa s vami všetkými rozlúčiť. Minulá sezóna bola neskutočná, vytvorila sa medzi klubmi skvelá partia, II. liga urobila veľký kvalitatívny krok smerom nahor. Všetkým želám veľa športových úspechov,“ povedal Neuschl.

Zástupcovia klubov zvolili 12 delegátov, ktorí ich budú zastupovať na Konferenciách SFZ.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

Po úvodných príhovoroch prišiel na rad najdôležitejší bod štvrtkového rokovania – voľba dvanástich delegátov za II. ligu na Konferencie SFZ. Z druholigovej šestnástky medzi volenými tímami nefigurovali B mužstvá fortunaligistov – MFK Ružomberok B, Slovan Bratislava B a MŠK Žilina B. Zo zvyšných trinástich tímov mohli byť zvolení dvanásti. Návrh predniesol Norbert Csutora. Navrhol, aby sa pri voľbe prihliadalo aj na regionálny kľúč, aby sa za Bratislavský futbalový zväz zvolil jeden klub, za Západoslovenský 4 kluby, Stredoslovenský 3 kluby a Výchovoslovenský 4 kluby. Čierny Peter napokon ostal v rukách nováčikovi MŠK Púchov. „Sme radi, že voľba prebehla úspešne, rýchlo a bez veľkých debát,“ konštatoval Miroslav Richtárik. Zvolené kluby teda sú: FK Železiarne Podbrezová, FK Poprad, MFK Skalica, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, KFC Komárno, MFK Dukla Banská Bystrica, FK Dubnica nad Váhom, FC Petržalka, Slavoj Trebišov, Partizán Bardejov BŠK, FC ŠTK 1914 Šamorín, FC Košice. Ich mandát trvá do 30. júna 2020.


V ďalších bodoch zástupcovia klubov diskutovali o infraštruktúre či marketingových povinnostiach. Nováčikovia tímom povedali, kde budú hrať domáce stretnutia novej sezóny. „FC Košice budú hrať v Čermeli, MFK Ružomberok B na hlavnom štadióne v Ružomberku, MŠK Púchov na hlavnom štadióne v Púchove, Slovan Bratislava B na Pasienkoch a Podbrezová na hlavnom štadióne,“ uviedli zástupcovia jednotlivých klubov. Na záver si všetci popriali veľa športového šťastia do nadchádzajúceho ročníka.


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
2.liga
Osoba
Miroslav Richtárik
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.