II. liga – Predseda Komisie Richtárik pred dohratím jesene: Napriek neľahkej situácii očakávam zaujímavé duely

Posledná aktualizácia 27.11.2020 17:48

BRATISLAVA (SFZ) – Štátne orgány udelili zelenú II. lige, ktorej zápasový kolotoč sa dnes (v utorok) po 44 dňoch rozkrúti. Prerušenie jesennej časti druhej najvyššej súťaže 2020/21 spôsobil koronavírus a jeho šírenie. Na úvod dohrávania prvej polovice ročníka sú na programe dva zápasy – dohrávka 4. kola Slovan B – Žilina B, začiatok zápas je o 12.30 h a naživo ho odvysiela Futbalnet.tv a v rovnakom čase je naplánovaná dohrávka 9. kola Poprad – Podbrezová.

Kluby pred reštartom súťaže stihli krátku prípravu, hráči mohli spoločne trénovať od 16. novembra. „Väčšinu klubov a hráčov potešilo, že sa počas jesene ešte bude hrať. Ale našli sa aj takí, ktorí by radšej privítali už zimnú prestávku. Predsa len zimné obdobie nie je také príjemné, lenže ani v marci, kedy sa mala začať jarná časť, lepšie počasie nebýva. Je mimoriadna situácia, treba sa prispôsobiť,“ povedal pre futbalsfz.sk predseda Komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik.

Stretnutia a tréningový proces budú sprevádzať hygienické opatrenia. Jedným z opatrení je aj to, že hrať sa bude bez divákov na tribúnach. „Tímy nemusia trénovať po skupinkách, môže sa celé mužstvo pripravovať spoločne. Samozrejme, kluby musia dodržiavať nariadenia štátnych orgánov, ako je napríklad dezinfekcia rúk či meranie teploty. Pred každým zápasom musia tímy otestovať osemnásť hráčov a sedemčlenný realizačný tím, ktorí budú prítomní na stretnutí, výsledky zaznamenať na predpísané tlačivo a poslať riadiacemu orgánu. Hráč s pozitívnym výsledkom testu nesmie nastúpiť, nesmie byť ani na súpiske, musí ísť do karantény. Môže byť nahradený iným otestovaným hráčom s negatívnym výsledkom,“ priblížil Richtárik.


autor: FK Poprad, zdroj: Facebook FK Poprad

Kluby, až na FC Košice, budú hrať domáce duely na svojich ihriskách. Košičania si našli prechodný domov na Janigovej ulici, kde je plocha s umelým povrchom. „Už na stretnutí zástupcov asociácie klubov II. ligy s prezidentom Slovenského futbalového zväzu Jánom Kováčikom zástupcovia klubov žiadali, aby sa mohlo hrať na umelých trávach, aj keď tieto by nemali požadovanú kapacitu divákov, čo v tomto čase nie je podstatné, keďže sa hrá bez ľudí na tribúnach. Samozrejme, že všetko ostatné okolo zabezpečenia stretnutia zostáva v platnosti. Ja som si zobral na starosti zosumarizovanie umelých tráv a predloženie Komisii pre štadióny a ihriská. Každý futbalový klub si nahlásil náhradné ihrisko s umelou trávou, kde v prípade potreby a schválenia riadiacim orgánom môže hrať. Komisia pre riadenie II. ligy má prehľad o umelých trávnikoch a zatiaľ len FC Košice nahlásil, že jeseň dohrajú na umelej tráve. Ostatné kluby by mali hrať na prírodnej tráve, pokiaľ im to počasie dovolí, samozrejme okrem Petržalky a Žiliny, kde sa hrá na umelej tráve celú sezónu,“ ozrejmil šéf druhej najvyššej súťaže.

Počas jesene sa tak odohrá pätnásť kôl, miesto sedemnástich, ktoré boli v predsezónnom rozpise. „Ak pôjde všetko podľa plánu, tak by sme v decembri mali mať odohratých pätnásť kôl, každý klub štrnásť zápasov a tým bude uzavretá polovica súťaže. Jar tak nebude začínať začiatkom marca, ale už 13. februára a malo by sa hrať len cez víkendy. Aj tu budeme uvažovať o možnom použití umelej trávy. Dohrať by sme mali do 22. mája, spoločne s Fortuna ligou, pretože už 25. a 28. mája nás čakajú barážové stretnutia o postup do FL.“

Z dohrávanej jesennej časti sa budú robiť aj živé prenosy. Fanúšikovia sa môžu tešiť na porciu ôsmich stretnutí. „Budeme dávať aj streamy z jednotlivých kôl, aby sme fanúšikom priniesli druholigový futbal aspoň takto, keď už nemôžu byť na štadiónoch,“ vravel Miroslav Richtárik a na záver prezradil svoje očakávania počas dohrávky prvej časti sezóny 2020/21: „Očakávam, že mužstvá, napriek neľahkej situácii, prinesú divákom zaujímavé duely s množstvom gólov a úspešne zavŕšime rok 2020.“


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Prehľad zápasov počas dohrávky jesennej časti

Dohrávka 4. kola: 24. novembra o 12.30 h ŠK Slovan Bratislava B – MŠK Žilina B (naživo Futbalnet.tv.)

Dohrávka 9. kola: 24. novembra o 12.30 h FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová

Dohrávka 10. kola: 9. decembra o 12.30 h MŠK Žilina B – FK Poprad (naživo Futbalnet.tv.)

13. kolo
25. novembra o 12.30 h
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – Slavoj Trebišov (naživo na Futbalent.tv.)

28. novembra o 12.30 h MŠK Púchov – FK Poprad, FC Košice – FK Železiarne Podbrezová (Štadión Janigová), Partizán Bardejov BŠK – MFK Skalica, KFC Komárno – FK Dubnica nad Váhom (naživo na Futbalnet.tv.)

29. novembra o 10.30 h FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava B, o 12.30 h FC ŠTK 1914 Šamorín – MFK Dukla Banská Bystrica (naživo Futbalnet.tv.)

MŠK Žilina B voľno

14. kolo

2. decembra o 12.30 h Slavoj Trebišov – ŠK Slovan Bratislava B, FK Dubnica nad Váhom – FC Petržalka, MFK Dukla Banská Bystrica – KFC Komárno, MFK Skalica – FC ŠTK 1914 Šamorín, FK Železiarne Podbrezová – Partizán Bardejov BŠK, MŠK Žilina B – FC Košice (naživo na Futbalnet.tv.), MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MŠK Púchov, FK Poprad voľno

15. kolo

5. decembra o 12.30 h MŠK Púchov – Slavoj Trebišov, FC Košice – FK Poprad (Štadión Janigová), KFC Komárno – MFK Skalica (naživo na Futbalnet.tv.)

6. decembra o 10.30 h FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica (naživo Futbalnet.tv.), ŠK Slovan Bratislava B – FK Dubnica nad Váhom, o 12.30 h Partizán Bardejov BŠK – MŠK Žilina B, FC ŠTK 1914 Šamorín – FK Železiarne Podbrezová, MFK Tatran Liptovský Mikuláš voľno

Značky
Osoba
Miroslav Richtárik
Súťaž
2. liga
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.