INTERNACIONÁLI SR A KLK - Proti domácemu Cypru remíza 2:2

Sobota, 28.10.2023 06:21 | Posledná aktualizácia 28.10.2023 11:59
Internacionáli SR a KLK pred zápasom s Výberom Cypru 2:2 (Aya Napa, 27.10.2023).
zdroj: SFZ

AYA NAPA (SFZ) – Internacionáli SR a KLK remizovali v exhibičnom stretnutí s domácim výberom Cypru 2:2, strelcom obidvoch gólov bol v prvej časti hry Martin Jakubko.

VÝBER CYPRUS – INTERNACIONÁLI SR a KLK 2:2 (1:2)

Góly: 9., 13. Jakubko
ŽK: Nikto
Internacionáli SR a KLK
: Fišan – Pecko, Glonek, Valachovič, Kinder – Breška, Laurinc, Semeník, Had – Kožlej, Jakubko (S. Varga, Šimon, Orabinec, Medveď, Hollý, Obšitník, Krištofík, Maixner, D. Bobély). Tréner: Ladislav Molnár.

Dejiskom stretnutia bol štadión druholigového cyperského klubu FC Ayia Napa a najmä úvod stretnutia sa hral v horúčave. Tá však nemala vplyv na výkony aktérov na ihrisku a hneď v úvode padali góly do obidvoch sietí. V 5. min domáci rozhodca zákrok v pokutovom území na Kožleja ako penaltový neposúdil, hoci zákrok domácich obrancov bol na hranici pravidiel. Cyperčania následne v 8. min potiahli akciu po ľavej strane a po kombinácii zblízka otvorili skóre stretnutia. Naše mužstvo odpovedalo už o minútu neskôr. Po pravej strane sa individuálne presadil Breška a do jeho milimetrového centra sa rybičkou vložil, a efektnou hlavičkou vyrovnal skóre zápasu, Martin Jakubko 1:1. Táto dvojica bola pri chuti a už o štyri minúty neskôr posunula náš tím do vedenia. Breška opäť našiel Jakubka, ten v rozhodujúcej chvíli preukázal pokoj a chladnokrvnosť v koncovke a s prehľadom prekonal na zemi ležiaceho gólmana Cypru. V 21. min Semeník vyzval ku koncovke Brešku, jeho pokus však tesne minul bránu a ten istý hráč skúšal šťastie aj po polhodine hry, no tentoraz bol proti domáci gólman. Po prvej časti hry tak vyhrávali Slováci 2:1.

Aj v druhom polčase sa presadili v úvode domáci. Tri minúty po otvorení hry prekonali brankára Fišana a vyrovnali skóre na 2:2. V 53. min sme už dvíhali ruky nad hlavy ale domáci brankár vykúzlil neuveriteľný zákrok a uchránil domácich od pohromy. Góly viseli na vlásku aj v závere stretnutia a to na obidvoch stranách. Semeník sa ocitol vo vyloženej šanci e a len milimetre ho delili od toho, aby zblízka dopravil loptu do siete súpera. Na druhej strane mohli misky váh prikloniť na svoju stranu domáci, no brankár Fišan situáciu k spokojnosti nášho tímu situáciu vyriešil vyriešil. V prestížnom exhibičnom stretnutí Internacionálov, ktoré sa hralo 2x35 minút, sa za účasti veľvyslanca Slovenskej republiky v Cyperskej republike Martina Bezáka, a početného zastúpenia slovenských fanúšikov žijúcich na Cypre, zrodila zaslúžená remíza 2:2.