Klub ligových kanonierov – Nielen oslava gólov, aj hľadanie cesty životom po kariére

Posledná aktualizácia 28.10.2019 08:42
autor: KLK, zdroj: SFZ
Riaditeľ Klubu ligových kanonierov Tomáš Medveď (vľavo) v prítomnosti hráčovho poradcu Juraja Vengloša odovzdal v novembri 2018 Marekovi Hamšíkovi trofej, potvrdzujúcu jeho členstvo v KLK za 100 ligových gólov.

BRATISLAVA (SFZ) - Krok za krokom si slovenský Klub ligových kanonierov získava priestor na futbalovej scéne. “Radi by sme organizovali stretnutia na školách a mládežníckych turnajoch mladej generácie s našimi členmi, ktorí pre slovenský a predtým československý futbal tak veľa urobili,“ pripomína riaditeľ klubu Tomáš Medveď, bývalý ligista a po 103 góloch aj oprávnený člen tohto spolku. 

Zároveň hovoril o snahe združenia prispieť k edukácii aj súčasných ligových futbalistov. Aby až nastane čas, keď ich život bude pokračovať v inej, nie hráčskej sfére, mali nielen cieľ, aj spôsob ako žiť, nie iba existovať. 

V marci bol KLK garantom a úspešným spoluorganizátorom - spolu s Kupeľmi Lúčky a spoločnosťou Interest4u - konferencie s názvom Myslieť na budúcnosť sa oplatí. “Prišlo veľa zaujímavých osobnosti z oblasti športu aj mimo neho,“ povedal Tomáš Medveď na margo akcie, ktorá oslovila verejnosť. To, čo na nej zaznelo, sa vinie ďalej životom aktérov debaty i činnosťou KLK.
Lebo – spolok okolo kanonierov sa dohodol na spolupráci s Úniou ligových klubov pri vyhodnotení ankety Gól mesiaca, takže pri dekorácii víťaza je vždy prítomný aj zástupca KLK. “Predsa len, ak vám pogratuluje niekto, kto strelil sto a viac gólov, trofej má inú vôňu,“ zdôvodnil dohodu s úniou Medveď.

A stále platí, že zmysel má aj cezhraničná spolupráca s partnerským českým klubom. “Záujem je obojstranný. Kolegovia majú dlhšiu históriu a veľa skúseností, my veľkú chuť a nové nápady,“ zdôvodnil obojstranný záujem šéf slovenského KLK. Znamená to napríklad slovenskú účasť na krste knihy Od Bicana k Lafatovi, ktorá zahŕňa kanonierske dejiny československého a českého futbalu cez výnimočných strelcov, ako aj dohodu o budúcoročnom spoločnom popoludní. “Už to nie je len hmlistý plán, ale konkrétne riešenie programu. Jeho vrcholom bude zápas tímov oboch klubov v takzvanom seniorskom futbale, čo znamená peší futbal, lebo v ňom je zakázané behať. Ale verte, že bude sa na čo dívať,“ povedal zástupca českého KLK Václav Tichý.
Aj takýto aktívny deň doplní bohatú mozaiku činnosti slovenského KLK. “Už sme hrali exhibičný zápas v Kolárove pri príležitosti Memoriálu Kolomana Gögha, absolvovali sme exhibícia v Zelovciach, pripravili aj druhú konferenciu v kúpeľoch Lúčky, opäť s programom, ktorý výrazne prekročil rámec sterilného mentorovania,“ riaditeľ KLK Tomáš Medveď sa do činnosti združenia obul naplno.

Aj preto je v plánoch kanonierskeho spolku užšia spolupráca s internacionálmi, fungujúcimi pod gestorstvom SFZ, už nielen v myšlienkach je tvorba knižky o slovenských bombardéroch v spolupráci s vydavateľstvom Mladé letá, ktorá by sa mala dostať na pulty na budúci rok.
“Baví nás to. Členov aj spolupracovníkov, kanonierov aj partnerov, ktorých oslovujeme pri organizovaní našich spoločných aktivít. Napríklad 2. ročník footgolfového turnaja Rajec Kanonieri cup bol pasiou pre duše i telá,“ hovorí Medveď. A o tom to celé je.


Peter Šurin
Značky
Osoba
Tomáš Medveď
Projekt
Klub ligových kanonierov
Téma
Klub ligových kanonierov
Mohlo by vás zaujímať

SR A – Termíny a hracie časy jesenných zápasov, štartujeme 4.9. doma s Českom

01.7.2020 11:47

SR WA – Škorvánková mení Bayern za Montpellier: Srdce mi povedalo, že mám vyskúšať niečo nové

01.7.2020 08:49

SR A – Mráz o pozitívnom teste na COVID-19: Netuším, kde som sa nakazil

30.6.2020 16:50

Slovenská liga v plážovom futbale: najlepší štart mal majster

29.6.2020 21:00

SFZ – Do I. ligy žien sa prihlásilo deväť družstiev, o Slovenský pohár zabojuje 17 tímov

29.6.2020 18:15

Smútime: Marián Čišovský podľahol ťažkej chorobe

28.6.2020 22:28

II. liga – Do novej sezóny sa prihlásilo pätnásť mužstiev

27.6.2020 17:58

Smutná správa z piatka rána: Jaroslav „Bobby“ Pollák už nie je medzi nami

26.6.2020 14:25

FIFA/SFZ - Zmena termínov prestupových období pre ročník 2020/2021

26.6.2020 10:20

SR 21 – Tréner Kentoš o zmene termínov zápasov: UEFA zvažovala viacero možností a vybrala najlepšiu

25.6.2020 13:06

Slovnaft Cup – Ružomberok druhým finalistom, v odvete zdolal Dunajskú Stredu

24.6.2020 20:23

Slovnaft Cup – Slovanisti zdolali ViOn aj v odvete, čakajú na finálového súpera

23.6.2020 20:48

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.