angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Konferencia trénerov SFZ: Šestnásť hodín nabitých futbalom

01. December 2017

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Tradičný čas (začiatok decembra), tradičné miesto (Hotel Senec v Senci), tradičný záujem (kapacita 300 miest v publiku), očakáva sa tradične vysoká úroveň – v pondelok a utorok, teda 4. a 5. 12., sa koná konferencia slovenských futbalových trénerov.

 

Program je tematický rozdelený do dvoch dní. Prvý zahŕňa pohľad na špičkový európsky futbal na základe analýz Ligy majstrov UEFA i Európskej ligy UEFA , venuje sa zaujímavým štatistikám z domácej Fortuna ligy, na čo nadviaže panelová diskusia s trénermi prvoligových tímov, ktoré hrali v tejto sezóne európske poháre, teda Adriánom Guľom, Martinom Ševelom a Norbertom Hrnčárom, za stolom budú ich partnermi Štefan Tarkovič a Ján Greguš. Po pobede majú priestor reprezentační kormidelníci, dvojice Pavel Hapal a Oto Brunegraf, na záver dňa „áčkari“ Ján Kozák so Štefanom Tarkovičom.

Už roky si trénerská konferencia udržuje vysoký štanadard. Punc atraktívnosti navyšuje zahraničný hosť, darí sa nám získavať skutočných fachmanov, mená ktorých sú garanciou kvality a zaujímavosti. Pred dvoma rokmi očaril prítomných svojou prednáškkou skvelý Francúz Gérard Houllier (na titulnej fotografii Romana Ferstla spolu s Jánom Kozákom), vlani sa blysol Nemec Holger Osieck (na fotografii Romana Ferstla), pričom parádne zvládol situáciu, keď vlastne zaskakoval za krajana Thomasa Schaafa, ktorý ochorel. Práve pán Schaaf príde ako zahraničný hosť teraz,“ povedal jeden z hlavných organizátorov podujatia Ján Greguš, technický riaditeľ SFZ.

Schaaf je zapísaný aj v štruktúre UEFA ako jej lektor, za sebou má roky práce v bundesligových kluboch Werder Bremen, Eintracht Frankfurt a Hannover 96. Báza jeho poznatkov a skúseností je ohromná, nemecký futbal je v skupine európskych futbalových lídrov, verím, že jeho prednáška a následná debata budú minimálne na úrovni posledných dvoch rokov,“ predstavil viac hosťa spoza hraníc Greguš.

Z nášho domáceho pohľadu sa očakávajú vystúpenia reprezentačných trénerských tandemov áčka a dvadsaťjednotky. Absolvovali so svojimi tímami kvalifikačné cykly, Hapal už rozbehol ďalší, je teda o čom hovoriť.“

 

Druhý deň je obsahovo mládežnícko – ženský. V programe je hodnotenie reprezentačných výberov prostredníctvom ich trénerov Petra Štefaňáka, Samuela Slováka, Milana Malatinského, Branislava Petroviča a Zsolta Pakuszu a následne načrtnutie smerovania mládežníckeho futbalu cez súťaže, jeho podporu, tému akadémií, ktorú predstaví Martin Hasprún, až po tradičnú panelovú diskusiu s spomenutými mládežníckymi trénermi.

Záujem trénerov bol obrovský, kapacitu 300 miest sme rýchlo naplnili. Bude to za dva dni šestnásť futbalových hodín, verím, že naozaj so špičkovou kvalitou,“ uzavrel informačnú pozvánku Ján Greguš.

Tu je presný program konferencie