LM žien – Slovanistky čaká domáca skupina. Hollá: Budeme bojovať v každom zápase

Posledná aktualizácia 06.8.2019 13:39

autor: Facebook ŠK Slovan Bratislava ženy
Slovanistky sú odhodlané zabojovať.

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalistky ŠK Slovan Bratislava už od stredy odštartujú novú sezónu mini turnajom Ligy majstrov. Skupina číslo 5 sa odohrá v Bratislave a zverenky trénera Martina Masaryka čaká postupne maďarský Ferencváros Budapešť, srbský tím ŽFK Subotica a na záver moldavský Agarista - SS Anenii Noi. Všetky stretnutia si môžete naživo pozrieť na našej FUTBALNET TV. Pred štartom turnaja sme oslovili kapitánku belasých a slovenskú reprezentantku Alexandu Hollú.

Pre slovanistky bude skupina Ligy majstrov poriadne ostrým štartom do novej sezóny. „Samozrejme, je to úplne iná kvalita ako naša liga. Dvaja naši súperi sú niekde úplne inde, hráčky sú profesionálky – aj Maďarky, aj Srbky. Už len to, že majú viac tréningov nielen počas letnej prípravy, sa určite ukáže na ihrisku,“ prezradila na úvod Alexandra Hollá, ktorá má z Ligy majstrov i z reprezentácie mnoho skúseností. 

Pre fanúšikov mužského futbalu je známy najmä Ferencváros, no srbská Subotica bola pri žrebe v košoch najvyššie. „Tréneri majú informácie o všetkých súperoch, aj záznamy z ich zápasov. Nám o nich ešte tak veľa nepovedali, na to sa budeme sústrediť tesne pred jednotlivými duelmi. Sme na to zvedavé, no vieme, že majú kvalitu. Najťažším súperom budú pravdepodobne Maďarky, i keď podľa renkingu sú vyššie Srbky,“ vysvetlila Hollá.

Slovanistky čakajú tri ťažké zápasy v priebehu šiestich dní, no podľa kapitánky  sa na to pripravovali. „Je to nezvyk, ale už sme boli na niekoľkých turnajoch Ligy majstrov, takže vieme, čo nás čaká. Budeme musieť rýchlejšie zregenerovať a  mali sme teraz počas prípravy tomu prispôsobené zápasy,“ pridala skúsená futbalistka.

Majsterky Slovenska sa v jednom stretnutí predstavia aj na novom Národnom futbalovom štadióne a všetky ich vystúpenia bude vysielať naživo Futbalnet TV. Aké sú teda ciele? „Chceli by sme podať čo najlepšie výkony, aby sme urobili dobré meno Slovanu. Určite budeme bojovať v každom dueli, aj keď si uvedomujeme, že kvalita bude na strane súperov. Ale chceli by sme aspoň v jednom zápase bodovať naplno, v poslednom proti súperovi zo 4. koša (moldavský tím Agarista - SS Anenii Noi), my sme z tretieho. V prvých dvoch stretnutiach sa posnažíme o čo najlepší výsledok,“ zaželala si kapitánka Slovana Alexandra Hollá.

Zo skupiny postupuje ďalej iba víťaz. 

Trénera mrzia zranenia

„Pre mňa osobne to bude už tretia účasť v Lige majstrov, takže zhruba viem, čo môžem očakávať. Určitú nervozitu mám akurát zo zloženia družstva. Tento rok totiž nie je optimálny z hľadiska zdravotného stavu, keďže viacero skúsených dievčat, ktoré túto súťaž už zažili, sú zranené. Nahradiť ich bude náročné a povedzme si na rovinu, ich skúsenosti budú v týchto zápasoch chýbať. Napriek tomu sa na duely v pohárovej Európy nesmierne teším a zároveň dúfam, že s kvalitnými súpermi odohráme rovnocenné stretnutia,“ povedal v rozhovore TABLET.tv tréner Bratislavčaniek Martin Masaryk.  

„Pevne dúfam, že dievčatá tie zápasy odjazdia a odmakajú a zároveň im domáce prostredie nebude zväzovať nejakým spôsobom nohy. Pravda je taká, že z prvých dvoch výkonnostných košov nám robia spoločnosť dva profesionálne tímy, čiže rozprávať o postupe, by zrejme nebolo až také reálne. Naším jasným cieľom je výsledkovo zvládnuť jeden zápas, aby sme sa do budúcnosti udržali v treťom výkonnostnom koši, no samozrejme, že radi by sme ukázali, že aj z pozície amatérov futbal hrať vieme a nie o všetkom rozhodujú na ihrisku peniaze," dodal Masaryk.

Program ŠK Slovan Bratislava

7. augusta 2019 o 17.30: ŠK Slovan Bratislava - Ferencvárosi TC (Pasienky)

10. augusta 2019 o 17.30:  ŽFK Spartak Subotica - ŠK Slovan Bratislava (Pasienky)

13. augusta 2019 o 17.00: Agarista-SS Anenii Noi - ŠK Slovan Bratislava (NFŠ)


Lucia Petrincová
Značky
Súťaž
Liga majstrov
Klub
ŠK Slovan Bratislava ženy
Osoba
Alexandra Hollá
Mohlo by vás zaujímať

Slovenský pohár žien – Spoznali sme dvojice 2. kola

23.8.2019 15:52

SFZ – Pozor na podvodné konanie! Bez oprávnenia vyťahuje peniaze od hráčov

21.8.2019 10:06

LM žien – Slovanistky v skupine tretie, kouč Masaryk verí: Hádam nás turnaj pripravil aj na ligu

14.8.2019 11:10

LM žien - Slovanistky vyhrali nad SS Anenii, Masaryk: Získali sme body, to je dôležité

14.8.2019 11:00

STANOVISKO SFZ K VYJADRENIAM MAJITEĽA MŠK ŽILINA JOZEFA ANTOŠÍKA

12.8.2019 13:07

LM žien – Slovanistky dostali od Subotice sedmičku, tréner Masaryk: Presne toto sme nechceli

11.8.2019 12:20

SFZ – Pred štartom ženských súťaží sa stretli zástupcovia klubov

12.8.2019 11:23

LM žien - Slovanistky potrápili favorizovaný Ferencváros

08.8.2019 14:50

Slovenský pohár žien – Spoznali sme dvojice 1. kola

07.8.2019 14:23

PREZIDENTSKÝ POHÁR – Za B-tím nemôže nastúpiť hráč „áčka“, kto s kým v 2. kole?

02.8.2019 09:16

Regions Cup – V Sieni slávy vyžrebovali dvojice nového ročníka

01.8.2019 14:13

SFZ - Nová výzva na projekt podpory výstavby, rekonštrukcie a dobudovania futbalovej infraštruktúry

01.8.2019 13:46

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.