LM žien – Slovanistky čaká domáca skupina. Hollá: Budeme bojovať v každom zápase

Posledná aktualizácia 06.8.2019 13:39
Slovanistky sú odhodlané zabojovať.
autor: Facebook ŠK Slovan Bratislava ženy

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalistky ŠK Slovan Bratislava už od stredy odštartujú novú sezónu mini turnajom Ligy majstrov. Skupina číslo 5 sa odohrá v Bratislave a zverenky trénera Martina Masaryka čaká postupne maďarský Ferencváros Budapešť, srbský tím ŽFK Subotica a na záver moldavský Agarista - SS Anenii Noi. Všetky stretnutia si môžete naživo pozrieť na našej FUTBALNET TV. Pred štartom turnaja sme oslovili kapitánku belasých a slovenskú reprezentantku Alexandu Hollú.


Pre slovanistky bude skupina Ligy majstrov poriadne ostrým štartom do novej sezóny. „Samozrejme, je to úplne iná kvalita ako naša liga. Dvaja naši súperi sú niekde úplne inde, hráčky sú profesionálky – aj Maďarky, aj Srbky. Už len to, že majú viac tréningov nielen počas letnej prípravy, sa určite ukáže na ihrisku,“ prezradila na úvod Alexandra Hollá, ktorá má z Ligy majstrov i z reprezentácie mnoho skúseností. 

Pre fanúšikov mužského futbalu je známy najmä Ferencváros, no srbská Subotica bola pri žrebe v košoch najvyššie. „Tréneri majú informácie o všetkých súperoch, aj záznamy z ich zápasov. Nám o nich ešte tak veľa nepovedali, na to sa budeme sústrediť tesne pred jednotlivými duelmi. Sme na to zvedavé, no vieme, že majú kvalitu. Najťažším súperom budú pravdepodobne Maďarky, i keď podľa renkingu sú vyššie Srbky,“ vysvetlila Hollá.

Slovanistky čakajú tri ťažké zápasy v priebehu šiestich dní, no podľa kapitánky  sa na to pripravovali. „Je to nezvyk, ale už sme boli na niekoľkých turnajoch Ligy majstrov, takže vieme, čo nás čaká. Budeme musieť rýchlejšie zregenerovať a  mali sme teraz počas prípravy tomu prispôsobené zápasy,“ pridala skúsená futbalistka.

Majsterky Slovenska sa v jednom stretnutí predstavia aj na novom Národnom futbalovom štadióne a všetky ich vystúpenia bude vysielať naživo Futbalnet TV. Aké sú teda ciele? „Chceli by sme podať čo najlepšie výkony, aby sme urobili dobré meno Slovanu. Určite budeme bojovať v každom dueli, aj keď si uvedomujeme, že kvalita bude na strane súperov. Ale chceli by sme aspoň v jednom zápase bodovať naplno, v poslednom proti súperovi zo 4. koša (moldavský tím Agarista - SS Anenii Noi), my sme z tretieho. V prvých dvoch stretnutiach sa posnažíme o čo najlepší výsledok,“ zaželala si kapitánka Slovana Alexandra Hollá.

Zo skupiny postupuje ďalej iba víťaz. 

Trénera mrzia zranenia

„Pre mňa osobne to bude už tretia účasť v Lige majstrov, takže zhruba viem, čo môžem očakávať. Určitú nervozitu mám akurát zo zloženia družstva. Tento rok totiž nie je optimálny z hľadiska zdravotného stavu, keďže viacero skúsených dievčat, ktoré túto súťaž už zažili, sú zranené. Nahradiť ich bude náročné a povedzme si na rovinu, ich skúsenosti budú v týchto zápasoch chýbať. Napriek tomu sa na duely v pohárovej Európy nesmierne teším a zároveň dúfam, že s kvalitnými súpermi odohráme rovnocenné stretnutia,“ povedal v rozhovore TABLET.tv tréner Bratislavčaniek Martin Masaryk.  

„Pevne dúfam, že dievčatá tie zápasy odjazdia a odmakajú a zároveň im domáce prostredie nebude zväzovať nejakým spôsobom nohy. Pravda je taká, že z prvých dvoch výkonnostných košov nám robia spoločnosť dva profesionálne tímy, čiže rozprávať o postupe, by zrejme nebolo až také reálne. Naším jasným cieľom je výsledkovo zvládnuť jeden zápas, aby sme sa do budúcnosti udržali v treťom výkonnostnom koši, no samozrejme, že radi by sme ukázali, že aj z pozície amatérov futbal hrať vieme a nie o všetkom rozhodujú na ihrisku peniaze," dodal Masaryk.

Program ŠK Slovan Bratislava

7. augusta 2019 o 17.30: ŠK Slovan Bratislava - Ferencvárosi TC (Pasienky)

10. augusta 2019 o 17.30:  ŽFK Spartak Subotica - ŠK Slovan Bratislava (Pasienky)

13. augusta 2019 o 17.00: Agarista-SS Anenii Noi - ŠK Slovan Bratislava (NFŠ)


Lucia Petrincová
Značky
Súťaž
Liga majstrov
Klub
ŠK Slovan Bratislava ženy
Osoba
Alexandra Hollá
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.