McDonalds Cup – Zatrénujte si doma s Boženíkom i youtuberom Expl0itedom

Posledná aktualizácia 17.3.2021 09:44

autor: McDonalds, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SZF) – Pandémia zastavila aj futbalové či iné športové aktivity školákov a predškolákov. Mnohí z nich sa tešili aj na tradičný McDonalds Cup. Preto sa organizátori – Slovenský futbalový zväz a McDonalds rozhodli pripraviť sériu online videí pre malé talenty. Ľahká, ale účinná rozcvička, koordinácia rúk a nôh, hry s loptou, strečing. Niekoľko krátkych základných tréningových videí určených pre školákov od trénerov malých futbalistov a futbalistiek, ktoré pomôžu rozpohybovať usedené deti po domácom školskom vyučovaní, hre na PC či mobile.

Obmedzený režim počas pandémie negatívne ovplyvňuje fyzické i duševné zdravie školákov. Väčšina z nich totiž počas bežného školského roka navštevuje rôzne športové krúžky. Tie sú však už niekoľko mesiacov pozastavené alebo prebiehajú vo veľmi obmedzenom režime. Absentuje aj telesná výchova. Deti tak prichádzajú o aktívny pohyb a socializáciu s rovesníkmi, čo sa odráža aj na ich na pohode. Jedným z riešení, ktoré každý rodič počas pokračujúcej pandémie uvíta, sú práve online tréningové videá McDonald´s Cupu, ktoré pripravil Slovenský futbalový zväz v spolupráci s generálnym partnerom turnaja.

Cvičiť budú aj futbalista Róbert Boženík a Expl0ited

Cvičenia zamerané na deti musia byť podľa odborníkov jednoduché, bezpečné, ale najmä zábavné. Cieľom je totiž vzbudiť u nich záujem o pohyb a to tak, aby cvičili pravidelne a s radosťou. Tú im prinesie tréningový seriál na doma, pomocou ktorého sa naučia správne sa rozcvičiť, ale aj mnohé triky s loptou, ktoré budú zaujímať najmä ich kamarátov, keď sa spolu stretnú opäť na krúžkoch a ihriskách.

„Je jasné, že je deťom doma smutno, dlho sa nevideli so svojimi kamarátmi. Kým sa znova stretnú, zabavíme ich našim cvičením spolu s trénerom Tomášom a malým futbalistom Bonym,“  hovorí Róbert Boženík, slovenský reprezentant, hráč holandského klubu Feyenoord Rotterdam a patrón školského turnaja vo futbale McDonald´s Cup. Jeden z tréningov si vyskúša i obľúbený youtuber Expl0ited a svoje triky predvedú aj futbaloví freestalisti Lucia Kevická a Peter Herstek.

Tréning na doma pre všetky deti

Video tréningy sú rozdelené do siedmich častí a každá z nich zrozumiteľne a bezpečne sprevádza deti jednotlivými cvikmi a ich správnym prevedením. Každý tréning je špecifický a efektívny, školáci pri ňom rozvíjajú svoje pohybové zručnosti, zlepšujú si kondíciu i vytrvalosť.

„Všetci si uvedomujeme, že podmienky na aktívny pohyb a hry detí sú výrazne obmedzené, stále je tu však možnosť dočasne premeniť detské izby, trávniky dvorov či záhrad, s využitím rôznych pomôcok, ktoré nájdu v domácom prostredí, na kreatívne prostredie pre futbal. Pohybom nadobudne dieťa určitú úroveň vytrvalosti a zdatnosti, veľkým bonusom je upevnenie zdravia a imunity, v neposlednom rade deti budú môcť rozvíjať a zdokonaľovať svoje futbalové zručnosti a návyky s loptou. Futbal je hra, ktorá sa hrá všade na svete bez ohľadu na povrch, prostredie, či klimatické podmienky. Verím, že deti si nájdu miesto pre svoj milovaný futbal aj vďaka týmto videám,“ vysvetľuje Vladimír Lupták zo Slovenského futbalového zväzu a spoluorganizátor školského futbalového turnaja McDonald´s Cup, ktorého 22. ročník bol kvôli pandémii pozastavený.

Práve to spôsobilo veľké sklamanie u mnohých detí - žiakov prvého stupňa základných škôl, ktorí sa na turnaj tešili. „Aktuálna situácia nám školský turnaj McDonald´s Cup nedovoľuje usporiadať. No chceme s deťmi ostať aj naďalej v kontakte, aby vedeli, že na ne myslíme. Zároveň im chceme ukázať, ako si môžu zlepšovať kondíciu a techniku a pripravovať sa na budúci ročník turnaja aj doma. No tréningy sú vhodné pre všetky deti, nielen pre futbalistov a futbalistky,“ vysvetľuje Lucia Polačeková, organizátorka McDonald´s Cupu.

Do posledného, pozastaveného ročníka turnaja sa prihlásilo až 650 základných škôl. „Všetkým sme poslali v týchto dňoch malý balík so športovými pomôckami. Hneď, ako sa opäť otvoria brány škôl, tak môžu malí futbalisti a futbalistky na telesnej alebo na školských krúžkoch pokračovať v príprave na zápasy, futbalové zápolenia a budúce víťazstvá, z ktorých, veríme, takto o rok vzíde nový majster Slovenska vo futbale najmladších žiakov a žiačok,“ dodáva Lucia Polačeková.

Tréningové videá, ktoré budú postupne dopĺňané každý týždeň o nové video, nájdete na stránke www.mcdonaldscup.sk, youtube a facebooku turnaja.

Značky
Autor
SFZ
SFZ
grassroots
Súťaž
McDonald´s Cup
Mohlo by vás zaujímať

GRASSROOTS – Trenčania, víťazný tím McDonalds Cupu 2019, navštívili El Clásico

03.9.2020 15:38

GRASSROOTS - Turnaj McDonalds Cup oslávil 20. výročie od svojho vzniku

05.7.2018 08:58

GRASSROOTS - Víťazmi 20. ročníka McDonald’s Cupu sa stali žiaci z Trenčína

27.6.2018 15:14

Turnaje - výsledkový servis M-SR súťaže McDonald's Cup 2017/2018

25.8.2020 10:44

GRASSROOTS: Víťazi McDonald´s Cupu navštívili šláger Serie A Neapol - Juventus

11.12.2017 12:56

Víťazmi McDonald's Cupu 2016/17 a novými majstrami Slovenska sa stali žiaci zo ZŠ a MŠ Školská, Žilina

14.6.2017 14:46

Poznáme víťazov krajských kôl 19. ročníka školského turnaja McDonald´s Cup

29.5.2017 10:15

ZŠ Mlynská, Senec víťazom krajského kola Mc Donald´s Cupu

29.5.2017 10:15

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.