Mladí futbalisti zo „Školy futbalu“ na návšteve v Sieni slávy

sobota, 21.07.2018
|
Posledná aktualizácia 21.7.2018 11:46

BRATISLAVA (SFZ) - Do Siene slávy zavítali mladí futbalisti v rámci letného futbalového kempu s názvom „Škola futbalu“ na Kalinčiakovej ulici. V sprievode trénerov si pozreli expozíciu Siene slávy slovenského futbalu a zoznámili sa s históriou slovenského futbalu.


BRATISLAVA (SFZ) - Do Siene slávy zavítali mladí futbalisti v rámci letného futbalového kempu s názvom „Škola futbalu“ na Kalinčiakovej ulici. V sprievode trénerov si pozreli expozíciu Siene slávy slovenského futbalu a zoznámili sa s históriou slovenského futbalu.

Dve vzácne návštevy v podobe detí z dvoch turnusov v rámci letného futbalového kempu pre mladých futbalistov a futbalistky zavítali do priestorov Siene slávy slovenského futbalu. Tréneri Tomáš Polcer, Marek Kapišovský, Jozef Marko, Júlis Sauer a Walter Rischer odovzdávajú cenné futbalové skúsenosti talentovaným chlapcom a dievčatám aj počas prázdnin. 

„Snažíme sa skĺbiť pre deti relax a letné obdobie mimo školských lavíc s futbalom. Stretávame sa každý deň ráno po ôsmej hodine a už od 10:00 je na programe prvá tréningová jednotka. Nasleduje obed, po ňom pripravíme deťom nejaký výlet, kúpanie alebo sprievodné aktivity a po olovrante absolvujú druhý tréning. Končíme okolo 16:30,“ komentoval program chlapcov a dievčat jeden z trénerov Tomáš Polcer.

O tom, že futbal berú mladí futbalisti vážne svedčia aj znalosti z histórie futbalu. S kým hralo Slovensko na ME 2016? Koho vyradili Slováci z hry slávnym víťazstvom 3:2 na MS 2010 v Juhoafrickej republike? Stačí sa opýtať a ruky vyletia hore. Správne odpovede sú samozrejmosťou, hoci v tom čase mali niektorí sotva tri roky… Znalosti malých futbalistov z histórie slovenského sú príjemným prekvapením, tentokrát však zavítal do Siene slávy doslova expert. Daniel Swan je mladý talentovaný futbalista s mimoriadnymi vedomosťami o ME 1976, okomentoval finálový duel Slovana s Barcelonou vo finále PVP 1969 a je parťákom na debaty o Vencelovi, Panenkovi, či Dobiašovi. „Otec mi o nich veľakrát hovoril a tak som si niečo zapamätal“, vysvetľuje Daniel Swan. Jeho tréneri s úsmevom dodávajú: „Pre nás to až také prekvapenie nie je. Aj počas tréningov má ku všetkému svoj názor a komentár. Je na ňom vidieť, že žije futbalom.“

To platí o všetkých futbalistoch a futbalistkách letného futbalového kempu s názvom „Škola futbalu“ na Kalinčiakovej ulici. Počas návštevy pozorne počúvali výklad a sami komentovali úspechy Slovákov na medzinárodnom poli. Zaujali dresy, staré kopačky, kožená lopta z roku 1932 a jeden z nich asi doteraz krúti hlavou a pochybuje, či to bola naozaj pravda, že Slovan Bratislava hral niekedy finále európskej pohárovej súťaže a zdolal FC Barcelona. Počas návštevy si to overil minimálne trikrát. 

"Dozvedeli sa niečo nové a majú aspoň trochu predstavu o tom, ako sa futbal postupne vyvíjal. Ani výstroj v akej hrávajú nebola v minulosti až takou samozrejmosťou," komentoval jeden z ich koučov.

Po milej návšteve sú v priestoroch Siene slávy slovenského futbalu očakávaní a vítaní ďalší návštevníci a fanúšikovia slovenského futbalu každý pracovný deň v čase od 10:00-16:00 (po dohode je návšteva možná aj počas víkendov a mimo uvedených návštevných hodín). Termíny návštevy ohláste na e-mailovej adrese: peter.zeman@futbalsfz.sk. Tešíme sa na vás.
 


Peter Zeman
Značky
keywords
Škola futbalu
keywords
Sieň slávy slovenského futbalu
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.