angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO U21: Hapal privítal v Senci aj trojicu nováčikov

27. August 2017

SENEC (SFZ/šat) - Tréner Pavel Hapal privítal na zraze reprezentácie do 21 rokov pred kvalifikačným dvojzápasom o postup na ME 2019 proti Estónsku (1.9.) a Severnému Írsku (5.9.) v Senci 20 hráčov. Z nominovaných futbalistov chýbala štvorica Adam Jakubech, László Bénes, Dominik Greif a Jakub Hromada. 

Galéria

Novotvoriaci sa tím reprezentácie do 21 rokov tvoria hráči, ktorí patrili do širšieho kádra predchádzajúcej úspešnej generácie. Väčšina futbalistov z kádra kouča Hapala sa pozná aj z mládežníckych reprezentácií. Úplní nováčikovia sú iba Christián Herc, Roland Černák a Dalibor Takáč. Pre všetkých troch bola nominácia príjemným prekvapením a veľkou výzvou. “Úprimne, nominácia ma veľmi prekvapila. Nečakal som, že budem v tomto tíme. Je to pre mňa veľká motivácia hrať za Slovensko a proti takým súperom, ako je napríklad Španielsko,” povedal stredopoliar MFK Ružomberok Dalibor Takáč, ktorý si nomináciu v Hapalovom mužstve vypýtal predovšetkým výbornými výkonmi v Európskej lige. 

Pre mnohých slovenských fanúšikov je veľkou neznámou Chrstian Herc, ktorý hráva v Anglicku za Wolverhampton Wanderers FC. Momenátlne bojuje o miesto v prvom tíme ostrovného klubu. “Verím, že som si na zraz doniesol formu a mužstvu v prípade, ak dostanem príležitosť pomôžem. Nominácia potešila aj môj klub, v ktorom boli veľmi šťastní, že som súčasťou reprezentácie do 21 rokov,” doplnil Herc. 

Výbornými výkonmi v našej lige zaujal lodivoda Hapala aj talentovaný stredopoliar Prešova Roland Černák. “Veľmi sa teším z toho, že som tu. Dosť ma prekvapilo, keď som sa objavil v nominácii. Verím, že v národnom drese ukážem, čo vo mne je. A predovšetkým dúfam, že som si na tento zraz doniesol formu, ale pribalil aj góly, ktoré sa mi momentálne darí v drese Prešova dávať,” dodal Černák. 

Z nominovaných 24 hráčov do Senca dnes na obed prišli všetci. Chýbala len štvorica Dominik Greif, Jakub Hromada, Adam Jakubech a László Bénes, ktorí mali ešte klubové povinnosti. K tímu sa pripoja dnes večer (nedeľa 27.augusta). Sokolíci sa v NTC Senec budú pripravovať na zápas s Estónskom do utorka. V stredu sa presunú do Tallinnu, kde ich v piatok (1.9.)  čaká prvý kvalifikačný zápas 2.skupiny proti domácemu výberu.  V sobotu sa vracajú späť na Slovensko, kde v utorok (5.9.) v Senici o 20.30 h privítajú ďalšieho súpera z kvalifikácie o postup na ME 2019 Severné Írsko. 

 

NOMINÁCIA SR U21 NA KVALIFIKAČNÉ ZÁPASY S ESTÓNSKOM A SO SEVERNÝM ÍRSKOM (1.9 - 5.9.2017)

Brankári

Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava)

Adam Jakubech (OSC Lille)

Marek Rodák (Fulham SC)

Obrancovia

Denis Vavro (MŠK Žilina)

Juraj Chvátal (MŠK Žilina)

Dávid Hancko (MŠK Žilina)

Michal Sipľak (MKS Cracovia Krakov)

Martin Šulek (AS Trenčín)

Dominik Kružiliak (MFK Ružomberok)

Šimon Kupec (MFK Ružomberok)

Stredopoliari 

Miroslav Káčer (MŠK Žilina)

Dalibor Takáč (MFK Ružomberok)

Lukáš Čmelík (FC DAC 1904 Dunajská Streda)

Erik Jirka (FC Spartak Trnava)

Roland Černák (1.FC Tatran Prešov)

Jakub Hromada (Slavia Praha)

László Bénes (Borusia Mönchengladbach) 

Filip Lesniak (Aalborg BK)

Christián Herc (Wolverhampton Wanderers FC)

Nikolas Špalek (MŠK Žilina)

René Kotrík (FC Nitra)

Útočníci 

Filip Balaj (FC Nitra)

Tomáš Vestenický (MKS Cracovia Kraków)

Róbert Polievka (MŠK Žilina)

 

2.skupina kvalifikácie ME U21 2019

Španielsko

SLOVENSKO

Island

Albánsko

Estónsko

Severné Írsko

 

Program našich zápasov

01. 09. 2017 Estónsko – Slovensko

05. 09. 2017 Slovensko – Sev. Írsko (Senica 20.30 h)

05. 10. 2017 Slovensko – Island

10. 10. 2017 Slovensko – Španielsko

14. 11. 2017 Španielsko – Slovensko

23. 03. 2018 Albánsko – Slovensko

27. 03. 2018 Slovensko – Albánsko

11. 09. 2018 Island – Slovensko

12. 10. 2018 Slovensko – Estónsko

16. 10. 2018 Sev. Írsko – Slovensko