Regions Cup – Výber ZsFZ podľahol Normandii, Gergely: Chcem sa poďakovať všetkým chlapcom

Nedeľa, 23.6.2019 14:15 | Posledná aktualizácia 23.6.2019 17:32

autor: ZsFZ, zdroj: ZsFZ

NEUSTADT AN DER DONAU (SFZ) – Výber ZsFZ, ktorý reprezentuje Slovensko na majstrovstvách Európy amatérov – Regions Cupe, prehral v záverečnom zápase A-skupiny s futbalistami Normandie 0:2. Súper z Francúzska nás tak v konečnom účtovaní tabuľky predbehol.

Gólové okamihy stretnutia prišli v druhom polčase. Najskôr nášho brankára Pilného prekonal Sahloune a potom sa k nemu pridal aj Flucher. Naši hráči tak v tabuľke skončili na poslednom štvrtom mieste s jedným bodom. V utorkovom prvom stretnutí najskôr prehrali s tureckým tímom z Istanbulu 1:3 a v štvrtok remizovali s domácimi Bavormi 1:1. Výber ZsFZ bol premiérovým účastníkom spod Tatier na záverečnom turnaji Regions Cup. Vo finále, ktoré je na programe 26. júna 2019 o 18.30 v Burghausene, sa predstavia víťazi skupín Bavorsko - Dolné Sliezsko.

NORMANDIA (Fran.) - VÝBER ZSFZ 2:0 (0:0)
54. Sahloune, 68. Flucher
ŽK: Bopu, Bassin
Rozhodoval: Doyle
Normandia: Gallien (22. Lacaille)  – Flucher, Auzou, Huet, Bassin – Levasseur, Lembo Ndongala – Sahloune – Tessier (55. Roynel), Sihel, Bopu (62. Sanson). Tréner: Clément Lerebours
Výber ZsFZ: Pilný – Ozimý, Zavadzan, Schizsler, Petruš – Martinko (46. Ďuriš), Prágai, Krčík (69. Domasta) – Krčula, Bartoš (46. Gašpar), Šiko. Tréner: Peter Gergely

PETER GERGELY (tréner ZsFZ): „Podľa mňa dnes sme hrali proti najnáročnejšiemu súperovi v skupine. Najmä v prvom polčase sme urobili množstvo individuálnych chýb, strácali sme ľahké lopty a Francúzi sa dostávali do šancí. V druhom polčase sme sa paradoxne zlepšili, ale súperovi sme opäť ponúkli šancu a on ju už využil. Potom to už bolo náročné otočiť. Brankár Pilný chytal výborne najmä v prvom polčase, ale chcem sa poďakovať všetkým chlapcom za účasť na turnaji. Prvé dva zápasy sme hrali veľmi dobre, tie sme mali lepšie výsledkovo zvládnuť. V nedeľu ovplyvnil výsledok prvý gól a už sme nemali silu na obrat. Mužstva na turnaji boli vyrovnané, my sme určite neboli najslabší.“

Sumár ďalších výsledkov 3. hracieho dňa
A-skupina: Bavorsko (Nem.) - Región Istanbul (Tur.) 1:0
B-skupina: Región Castilla (Šp.) - Južný región Čajka (Rus.) 1:3, Dolné Sliezsko (Poľ.) - Hradec Králové (ČR) 2:2