angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Reprezentačná pozvánka splneným snom nováčikov Pačindu a Šatku, mrzí vypadnutie z pohára

14. Marec 2018

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Erik Pačinda a Ľubomír Šatka zažili počas jedného dňa pocity futbalovej radosti i smútku. Včera dopoludnia sa tešili z prvej pozvánky do tímu trénera Kozáka, v podvečer smútili po prehre v Trnave z vypadnutia v Slovnaft Cupe 2017/18.

Galéria

V mix-zóne pre novinárov patrilo po štvrťfinálovom stretnutí Slovnaft Cupu 2017/18 medzi Spartakom Trnava a DAC Dunajská Streda duo Dunajskostredčanov Pačinda – Šatka k najžiadanejším artiklom. Dopoludnia sa ich mená premiérovo objavili v nominácii trénera Kozáka na blížiaci sa medzinárodný turnaj King's Cup 2018 v Thajsku, popoludní boli oporami svojho klubu vo štvrťfnále Slovnaft Cupu. DAC sa s tohtoročnou domácou pohárovou edíciou lúči po prehre 0:2 v Trnave. „Inkasovali sme prvé jarné góly a hneď je z toho prehra, ktorá mrzí. Stretnutie sa mi hodnotí ťažko, prehrali sme si ho po vlastných chybách. Dlho to bol vyrovnaný zápas s minimom šancí, chceli sme to dotiahnuť za bezgólového stavu až do penaltového rozstrelu. Nevyšlo nám to. Rozhodli naše chyby,“ komentoval prehru v Trnave Erik Pačinda.

S jeho tvrdením sa nedá nesúhlasiť. Rozhodujúca chyba hostí prišla po nevydarenej malej domov, ktorú vystihol Trnavčan Egho a zblízka prekonal gólmana DAC Macieja. „Inkasovali sme príliš neskoro a nezostávalo nám nič iné, len otvoriť hru. Domáci nás gólovo potrestali prienikom do otvorenej obrany ešte raz. Škoda individuálnej chyby, taký je futbal, stáva sa to aj lepším hráčom. Pred zápasom sme si hovorili, že kto urobí menej chýb, ten uspeje. To sa potvrdilo. Jedna chyba stála vypadnutie z pohára,“ doplnil defenzívny pilier DAC Ľubomír Šatka.

Kým pri debate o spackanom zápase sa zračil v tvárach Pačindu a Šatku hnev a smútok, pri téme „repre“ sa ich tváre rozjasnili a žiarili spokojnosťou. „Pre mňa splnený sen, len sa tam treba udržať.  Medzi prvými gratulantmi bola rodina, priatelia a fanúšikovia. Netajím, pred zápasom v Trnave som to mal v hlave, ale potom, počas zápasu, som na to počas deväťdesiatich minút už nemyslel. Budem vďačný ak dostanem na ihrisku šancu, nie je dôležité, koľko minút by to bolo. Chcem sa trénerovi Kozákovi ukázať v čo najlepšom svetle,“ prezradil ofenzívny tromf DAC Erik Pačinda. V tíme trénera Kozáka by malo byť jeho miesto na krídle. „Kouč Kozák má pravdu, pretože zrážať sa hore so stopérmi nie je mojou doménou. Na pravom krídle mi to vyhovuje viac.“

S trénerom Kozákom sa pozná z pôsobenia v košickom MFK. „Naposledy sme sa videli na letisku pred odletom do Turecka na zimné sústredenie. Hovoril som vtedy aj s asistentom Štefanom Tarkovičom, bavili sme sa o Košiciach, o DAC, spomenuli sme reprezentáciu, no o nomnácii nepadlo ani slovo,“ prezradil Erik Pačinda. „Väčšinu hráčov z reprezentačného kádra poznám z pôsobenia v domácej súťaži, rovnaký dres som obliekal v Košiciach s Ondrejom Dudom, s ktorým som sa stretol niekoľkokrát počas Vianoc. Teším sa aj na Alberta Rusnáka, Maťa Dúbravku a ďalších spoluhráčov. S Borisom Sekuličom som si písal hneď po zverejnení nominácie a spomenul som si aj na otca. Určite by bol rád, keby sa tejto chvíle dožil,“ povedal s dojatím Erik Pačinda.
 

Ľubomír Šatka bol počas leta súčasťou úspešného tímu SR do 21 rokov na európskom šampionáte v Poľsku. Teraz stojí pred novou výzvou – pobiť sa o svoje miesto v seniorskej reprezentácii. „O nominácii som sa dozvedel ráno, prezradil mi to práve „Pači“ (pozn. Pačinda). Poslal mi mms-ku s nomináciou a o chvíľu som našiel zverejnené mená aj na sociálnej sieti. Je to pre mňa veľká česť. Samozrejme, myslel som aj na pohárový zápas a pred nami je ešte ligový duel v nedeľu na Pasienkoch, ale som šťastný. Reprezentovať svoju krajinu je snom každého futbalistu. Prajem si, aby tento zraz nebol pre mňa iba prvým a posledným. Chcem urobiť všetko čo bude v mojich silách aby som sa udržal v kádri.“

V tíme sa stretne s niekoľkými spoluhráčmi z nedávneho šampionátu. „S Jarom Mihalíkom som bol naposledy v kontakte pred odletom do Turecka na sústrednie. To bol ešte hráčom poľského Krakova. Všetci sme tvorili v 21-ke skvelú partiu, teším sa po dlhšom čase na chalanov,“ povedal na margo partie „sokolíkov“ Ľubomír Šatka. Teraz je z neho už veľký „sokol“. Nováčikovské povinnosti ho však s veľkou pravdepodobnosťou aj tak neminú. „Budem tam jeden z najmmladších. Doteraz som sledoval Hamšíka a spol. v televízii, teraz sa ocitnem s nimi v jednej kabíne. Pre mňa je to česť smieť ich nazývať spoluhráčmi. A nováčikovské úlohy? Uvidíme čo ma čaká. Sám neviem presne odhadnúť čo príde. Možno zaspievam (smiech). S "Pačim" nás stála nominácia sto eur do klubovej kasy, ja som musel pridať ešte päťdesiatku za prvý ligový gól. Povedzme si pravdu – sú to veľmi príjemné výdaje,“ uzavrel debatu s úsmevom na perách reprezentačný novic Ľubomír Šatka.