Reprezentantky do 17 rokov podľahli Maďarsku 1:4

Streda, 4.4.2012 22:00 | Posledná aktualizácia 30.10.2017 12:24

TELKI (SFZ) - Tím Milana Mrlláka podľahol v prípravom stretnutí maďarským rovesníčkam

Maďarsko "17" - Slovensko "17" 4:1 (2:0)

Góly: Dioszégi 2, Zólyomi, Kaján - Valkovičová

MAĎARSKO "17": Samu - Lázár (67. Mészáros), Gál, Zólyomi (58. Csédei), Szabó (45. Madarassy) - Bokor, Szabó (62. Rózsa), Fenyvesi (68. Balázs) - Öreg (40. Nagypál), Kaján, Diószegi

SLOVENSKO "17": Hanusová - Hviščová (41. Koflanovičová), Deszatová, Moťovská (56. Valkovičová), T. Kulová (52. D. Horváthová) - Kyseľová (41. Lukčíková) - T. Miháliková, Karasová, Chrenková, M. Švecová - Očovská (41.S. Bačová)

Na druhý deň naše hráčky naozaj s ťažkým stretnutím s Azerbajdžanom v nohách nastúpili na nemenej ťažké stretnutie s domácimi rovesníčkami. Na milé prekvapenie naše dievčatá začali tlakom, keď už v 3. minúte sa Očovská nebojácne pustila medzi dve robusné zadáčky, no neúspešne. Z následného protiútoku ale zahrozili maďarské útočné superrýchle tykadlá, no strelu jednej z nich Hanusová vyrazila na roh. V 22. minúte sme už ale inkasovali, keď po chybe brankárky Hanusovej domáca Dioszégi z priameho kopu otvorila skóre stretnutia. Naše dievčatá tento moment na chvíľu položil psychicky na kolená, keď o 6 minút neskôr vyrobili sériu chýb v defenzíve, ktorú Zolyomi potrestala strelou do prázdnej bránky. Tento moment naše dievčatá správne naštartoval a opäť začali hrať svoju hru. v 33. minúte sme mohli streliť kontaktný gól, no z peknej akcie Miháliková krásnu tiahlu strelu namierila len do brvna maďarskej brankárky Samu. V poslednej minúte prvého polčasu maďarské dievčatá zahrali výborný signál z rohového kopu, no zakončili len tesne nad bránku našej Hanusovej.

Druhý polčas začali Maďarky veľkým náporom v snahe rozhodnúť toto stretnutie, strielali takmer z každej pozície, ale našim kúskovaním tempa hry, sa až do veľkého trvalého tlaku nedostali. Pomaly sa hra vyrovnala, dostávali sme sa aj my do šancí, no v 70. minúte Valkovičová mierila len do rúk brankárky, Bačovú v solídnej pozícii domáce sfaulovali a ďalšie dve šance sme zmarili sami už v prípravnej fáze, keď sme si nepresne prihrali. Už keď si všetci mysleli, že stav 0:2 ostane až do konca, po hrubej chybe brankárky Hanusovej, ktorej ľahká lopta vypadla z rúk, následne sa lopta dostala ku Kaján, ktorej nerobilo problém umiestniť loptu do prázdnej bránky.  O 3 minúty neskôr Bačová zbytočne faulovala domácu útočníčku tesne pred pokutovým územím a z nariadeného priameho kopu Dioszégi upravila na 4:0. Z nevinného protiútoku sme v poslednej minúte stretnutia aspoň skorigovali, keď Valkovičovásklepnutú loptu umiestnila do maďarskej bránky.

Milan Mrllák (tréner SR ženy "17"): "Žiaľ, musím konštatovať, že nie sme pripravení tak, aby sme v priebehu dvoch dní odohrali dva ťažké zápasy. Výsledok stretnutia je krutý vzhľadom k jeho priebehu. Darmo však dievčatá v poli bojujú a drú, keď všetko ich úsilie stroskotá na výkone brankárky, keďže niektoré inkasované góly s Maďarskom patria do kategórie prípravky. Chcem však vyzdvihnúť ofenzívne hráčky súpera, ktoré nám robili značné problémy. S dievčatami máme ešte veľa práce, pretože žiaľ, výkony, ktoré predvádzame, nemajú šancu na úspech. Pravdou je aj to, že Maďarky mali pred stretnutím voľno a boli oddýchnuté.  Sme však radi, že môžeme tieto stretnutia odohrať i keď výsledkovo sme nepochodili. Sme však optimisti. U niektorých hráčok sa prejavuje nedostatočná rozohratosť, spoliehame sa však na odohratie jarnej časti našej domácej súťaže, ktoré tento problém vyriešia. V každom prípade sme všetci pripravení a odhodlaní zlepšiť náš prejav po hernej i výsledkovej stránke."