SFZ – Brankársky kemp v Senci, Hýll: Potešujúce je, že baby chcú pracovať, trénovať, zlepšovať sa

Posledná aktualizácia 30.7.2020 08:47

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Od pondelka do stredy mali v Národnom tréningovom centre v Senci brankársky kemp slovenské reprezentantky. Baby počas tréningov pilovali pod dohľadom piatich trénerov rôzne herné činnosti a zručnosti.

Na kempe sa zúčastnili brankárky s ročníkmi narodenia 2002 až 2007. „Dievčatá sme rozdelili do štyroch skupín, každú mal na starosti jeden z trénerov, ja som na tréningy dozeral. Pri tomto štýle práce sme sa mohli zamerať na detaily, tréningy sme si natáčali a analyzovali. Pred tréningami sme mali porady, kde sme dievčatám vysvetľovali, čo od nich chceme,“ povedal na úvod pre futbalsfz.sk hlavný tréner brankárov SFZ Miroslav Hýll. Pod jeho vedením to bol už štvrtý brankársky kemp: „Stáva sa už tradíciou, že tieto kempy organizujeme dva razy v roku – v lete a v zime. Cieľ je, aby sme mali prehľad o brankárkach, aby sme vyselektovali tie najlepšie.“

Na čo boli zamerané tréningové jednotky počas tohto kempu? „Zamerali sme sa na rôzne zručnosti, ako chytanie v stoji a v páde, reflexné zákroky, hru jeden na jedného, vysoké lopty a hru nohou,“ priblížil niekdajší slovenský reprezentant.


Brankárky mali počas koronakrízy výpadok špecializovaných tréningov. „Ich forma šla logicky pre tento výpadok tréningového cyklu nadol. Potešujúce však je, že baby chcú pracovať, trénovať, zlepšovať sa a s týmto úmyslom prišli na tento kemp,“ vravel Hýll, ktorého trénerský tím na kempe tvorili tréner brankárok A-tímu Ján Novota, kouč dievčat do 15 rokov Martin Poloha, trénerky brankárok Zuzana Imreová z Trnavy a Frederika Pajonková z Tatrana Prešov. „Brankárkam sa osobne venovali a pracovali s nimi na odstránení zlozvykov. Niekedy na niektoré detaily počas klasických zrazov nie je toľko času. Sme radi, že máme takýto priestor na trénovanie a prácu,“ zakončil Hýll.

Aká bola úloha Jána Novotu počas kempu? „Keďže som tréner brankárok pri A-tíme, tak sa snažím urobiť si čo najširší prehľad o babách, ktoré môžu byť do budúcna zaujímavé aj pre nás. Urobil som si obraz, ako sú na tom dievčatá, na čom musia popracovať. Teší ma, že baby sa chcú zlepšovať a trénovať, čím nám zľahčujú prácu. Chcel som aj vidieť, ako sa pracuje na brankárskych kempoch,“ uviedol Novota.


Branislav Sarňák
Značky
SFZ
brankársky kemp
Osoba
Miroslav Hýll
Osoba
Ján Novota
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.