SFZ – V Košickej futbalovej aréne kontrolný deň, prezident Kováčik: Pre nás je to absolútna priorita

Posledná aktualizácia 24.9.2020 10:52
Zľava primátor mesta Košice Jaroslav Polaček, prezident SFZ Ján Kováčik a predseda predstavenstva Košickej futbalovej arény a.s. a viceprimátor mesta Košice Marcel Gibóda počas prehliadky Košickej futbalovej arény v Košiciach.
autor: František Iván, zdroj: TASR

KOŠICE (SFZ) – Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik absolvoval v stredu v spoločnosti primátora Košíc Jaroslava Polačeka a viceprimátora Košíc a predsedu predstavenstva Košickej futbalovej arény, a.s. Marcela Gibódu kontrolný deň na stavbe nového štadióna.

Práce na Košickej futbalovej aréne sa uskutočňujú v rámci projektu Rekonštrukcie, modernizácie a výstavby futbalových štadiónov. Projekt zahŕňa stavbu nových tribún, hracej plochy so zavlažovaním a vyhrievaním, sociálnych zariadení pre divákov, umelého osvetlenia, turniketového a kamerového systému či parkovacích plôch. Prvé zápasy by sa mohli v Košickej futbalovej aréne odohrať v úvode sezóny 2021/2022.

Štadión bude po úplnom dokončení (realizácia 2.a 3. etapy výstavby) spĺňať štandard kategórie UEFA 4. „Pre nás je to absolútna priorita. Som rád, že pán štátny tajomník pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár to vníma podobne a vyvíja veľkú aktivitu, aby sa to podarilo. Je naším záujmom, aby bol košický štadión kompletne dostavaný. Keď sa však nedá všetko dostavať naraz, tak je dôležité určiť priority. Určite by nebolo dobré, keby tento projekt ostal nedostavaný, pretože máme skúsenosti z podobných projektov a vieme, že v takom prípade sa v dostavbe pokračuje iba veľmi ťažko,“ povedal prvý muž slovenského futbalu Ján Kováčik počas kontroly stavby.


autor: František Iván, zdroj: TASR

SFZ z Projektu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby futbalových štadiónov poskytol Košiciam štyri milióny eur. „Poznám projekt a viem, že to bude veľmi kvalitný a účelový štadión. Verím, že sa na ňom bude dobre cítiť reprezentácia a aj košický klub,“ konštatoval Kováčik.

Na dostavbu nového štadióna je podľa predsedu predstavenstva Košickej futbalovej arény, a.s. Marcela Gibódu potrebných približne päť miliónov eur. „Takáto žiadosť už bola adresovaná aj vláde SR a boli sme požiadaní o rozloženie týchto výdavkov. Je to pre to, aby sa ministerstvo vedelo pozrieť na výdavky a aby bolo jasné, že tieto sú adekvátne a v primeranej miere. Po uplynulej návšteve pána Husára cítim určitý posun. Vidno záujem, aby peniaze nešli iba na západ Slovenska, ale aj na východ. Faktom je, že na východ od Popradu nebude žiadny štadión, ktorý by mohol hostiť reprezentáciu,“ vravel Gibóda.

V Košiciach by sa následna mohli hrať aj medzištátne zápasy. „Určite budeme chcieť vykompenzovať dlhoročný deficit reprezentačných zápasov na východe Slovenska. K Bratislave a Trnave určite zaradíme aj Košice a budú sa tu hrávať zápasy A-mužstva, dvadsaťjednotky, ale aj mládežníckych kategórií,“ dodal prezident SFZ.

Značky
Projekt
Rekonštrukcie, modernizácie a budovania futbalových štadiónov
Osoba
Ján Kováčik
Osoba
Jaroslav Polaček
Osoba
Marcel Gibóda
Autor
SFZ
Mohlo by vás zaujímať

SFZ – Prezident Ján Kováčik rokoval v Prešove o novom štadióne: Je nesmierne dôležité, aby ho mal čo najskôr

14.4.2021 17:39

SFZ – Prezident Ján Kováčik a predseda ZsFZ Ladislav Gádoši na kontrolnom dni v Považskej Bystrici: Som rád, že peniaze prišli na správne miesto

01.4.2021 20:45

SFZ – Projekt podpory rekonštrukcie, výstavby a dobudovania futbalovej infraštruktúry pokračuje aj počas pandémie

04.12.2020 21:47

SFZ – V Spišskej Novej Vsi rekonštruujú štadión, Straka: Hráči sa tešia, že budú hrať v kultúrnejšom prostredí

18.8.2020 09:01

SFZ – Kolaudáciu štadiónov v Prešove, Košiciach, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne a Považskej Bystrici posunuli

18.5.2020 12:42

SFZ – V Liptovskom Mikuláši odovzdali štadión do užívania, Mikušiak: Najkrajší darček pre náš klub

11.11.2019 15:45

SFZ – V Košickej futbalovej aréne kontrolný deň, prezident SFZ Kováčik: Chceme tu odohrať reprezentačné zápasy

03.10.2019 13:50

II. liga – Liptáci už so skolaudovaným štadiónom, Mikušiak: Splnil sa mi veľký sen

17.5.2019 10:30

Sobrance zrekonštruovali tribúnu, Vranov nad Topľou zase ihrisko

22.4.2019 10:01

Vo Višňovom nové ihrisko, v Medzibrode zase šatne a sociálne zariadenia

05.4.2019 14:35

V Partizánskom a v Kovarciach majú nové tribúny

28.3.2019 07:50

V Pezinku a v Senci zrekonštruovali zázemie na štadiónoch, nové priestory využije 540 ľudí

10.3.2019 20:11

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.