angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Škriniar: Z prestupu do Interu sa stále spamätávam

07. Júl 2017

BRATISLAVA (SFZ/šat/FOTO Michal Smrčok) - Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar sa stal hráčom talianskeho klubu Inter Miláno, do ktorého prestúpil z konkurenčnej Sampdorie Janov.

Galéria

Jeho nový zamestnávateľ to oficiálne oznámil v piatok predpoludním na svojom webe. Slovenský futbalista podpísal zmluvu na päť rokov. Milanov agent Karol Csontó prostredníctvom sociálnych sietí informoval o odstupnom vo výške 23 miliónov eur, čím sa Škriniar stal najdrahším slovenským futbalistom v histórii. “Doteraz nemôžem tomu uveriť, že som sa stal hráčom Interu Miláno. Stále sa z toho spamätávam. Ešte to musím spracovať. To, že som sa stal najdrahším hráčom je bonus navyše. Som naozaj veľmi šťastný. Hrať za takýto veľký klub bude pre mňa veľkou výzvou,” tešil sa bezprostredne po podpise novej päťročnej zmluvy s Interom Miláno, Škriniar.

Rodák zo Žiaru nad Hronom sa ešte stále nachádza na Slovensku. K novému tímu sa propojí o pár hodín. “Do nedele budem doma na Slovensku. Určite tento prestup oslávim s rodinou a priateľkou. Doma buchneme nejaké to šampanské a potom sa presuniem do Talianska, kde sa pripojím k novému tímu, ktorý je na sústredení,” doplnil Milan.

Dvadsaťdvaročný stopér odštartoval svoju kariéru v MŠK Žilina, ktorého dres si obliekal v rokoch 2012-2016. Na jar 2013 ho MŠK poslal na hosťovanie do ViOnu Zlaté Moravce. Vlani v januári si ho vyhliadli zástupcovia Sampdorie, ktorí za neho zaplatili Žiline odstupné vo výške 1 milióna eur. Po jeden a polroku sa Škriniar etabloval v Serii A, za janovský klub pravidelne nastupoval a bol jeho defenzívnou oporou. Kredit si zvýšil aj účasťou na EURO 2016 vo Francúzsku i na nedávnych ME hráčov do 21 rokov, na ktorých sa dostal do ideálnej jedenástky šampionátu.