Slovnaft Cup – Spoznali sme dvojice 4. kola

Posledná aktualizácia 18.9.2019 09:09
Žreb 4. kola Slovnaft Cupu.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – V utorok v Sieni slávy slovenského futbalu vyžrebovali zástupcovia Slovenského futbalového zväzu dvojice 4. kola Slovnaft Cupu. Stretnutia sú na programe 25. septembra.

Miestenku v 4. kole má osem klubov najvyššej súťaže – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, FC Nitra, MFK Ružomberok, FK Senica, AS Trenčín, Spartak Trnava, ŠKF Sereď a FC DAC 1904 Dunajská Streda. Na Žilinčanov (dnes) a hráčov Pohronia (24. 9.) zápasy 3. kola Slovnaft Cupu ešte len čakajú a ŠK Slovan Bratislava musel duely v pohári pre povinnosti v Európskej lige odložiť. Belasí 2. kolo odohrajú proti Liptovskej Štiavnici 9. 10. a v prípade postupu do 3. kolo, ich čaká 12. 10. Oravská Poruba. 

„Fortunaligové kluby boli v žrebe nasadené. Vzhľadom na to, že od súperov sú minimálne o jednu súťaž vyššie, tak budú hrať na ich pôde. To isté pravidlo platí pri všetkých tímoch, a teda, že klub z nižšej súťaže hrá svoje vyžrebované stretnutie na domácej pôde. Zaujímavosťou je, že v pohári sú stále kluby zo všetkých súťaží, od prvej až po piatu,“ ozrejmil počas žrebu vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik.

Žreb priniesol viacero zaujímavých konfrontácií, napríklad regionálne súboje MŠK Spišské Podhradie – FK Poprad, OFK Dunajská Lužná – FC Petržalka či meranie síl fortunaligistov s druholigistami Slavoj Trebišov – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, FC Košice – AS Trenčín.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
Slovnaft cup
Osoba
Miroslav Richtárik
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.