angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO 19: Nešťastná tesná prehra

06. Október 2017

JASLOVSKÉ BOHUNICE (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Slovenská reprezentácia do 19 rokov v Jaslovských Bohuniciach odohrala prvý z dvojice prípravných zápasov, Grécku podľahla 0:1.
Sokolíci vstúpili do zápasu nabudení a s cieľom streliť rýchly gól, čo sa im takmer aj podarilo, no na dobrý center nedočiahol Kraľovič. Technicky hrajúcich Grékov svojím aktívnym prístupom zaskočili a ich defenzíve pripravili na krásnom ihrisku v Jaslovských Bohuniciach značné problémy. Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách. Nádejné šance Slovákov zmarili niekoľkokrát individuálne nedostatky, spracovanie lopty či slabá efektivita, južanský súper sa postupne osmelil. Do prestávky ešte grécku bránu ohrozil Vician z priameho kopu.
Do druhej 45-minútovky vstúpili lepšie hostia. Po hodine hry pekne zakombinovali podarilo, no gól zo šance ešte nevyťažili. Sokolíci reagovali, okamžite prešli do protiútoku, vytvorili si tlak, ale Grécki odvracali nebezpečenstvo matadorskými pozičnými ťahmi a vďaka technickej vyspelosti sa nedopustili žiadnej chyby. Pätnásť minút pred koncom zápasu dokonca udreli: po dobre kopnutom rohu si na kraj päťky zbeho Giousis a prekonal Urminského. O päť minút prišla veľká šanca Slovákov po individuálnom prieniku Tomiča, no z uhlu zakončil len do bočnej siete. Ten istý hráč mohol ešte v závere vyrovnať, ale nastrelil len konštrukciu brány. Hra vabank našej devätnástke vyrovnanie nepriniesla, skalopevná obrana hostív odolala, v nadstavenom čase zmaril Tomičovi poslednú príležitosťj z bezprostrednej blízkosti brankár, ktorý si poradil aj s následnou dorážkou.
Sokolíci sa najbližšie predstavia v pondelok v Senci proti Anglicku o 17:00.
Slovensko 19 – Grécko 19 0:1 (0:0)
G:
75. Giousis
ŽK: Kampetsis Jusis, Petrakis, Emmanoulidis.
R: Prešinský – Galo, Vitko (všetci Slovensko) – 150 divákov.
Slovensko 19: Urminský – Majdan, Moško, Špiriak, Petro – Filinský (64. Špyrka), Bednár (45. Brenkus) – Guláš (64. Chobot) , Vician, Kraľovič (45. Tomič) – Boženík (64. Murcko).