angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO A: Na Kráľovský pohár s Jánom Kozákom 24 hráčov

13. Marec 2018

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – V nominácii reprezentačného trénera Jána Kozáka na turnaj Kráľovský pohár v Bangkoku je 24 hráčov.

Nemám skúsenosti s takýmto turnajom, ale uvítali sme, že sa nám na marcový asociačný termín podarilo zabezpečiť štart na tomto podujatí, kde je silná konkurencia. Za štyri dni odohráme dve stretnutia, v prvom zápase hráme s Emirátmi, je to solídne mužstvo, nedostáva góly. Ročný program máme dobre zostavený, okrem zápasov v Lige národov sme voľné okienka vyplnili kvalitnými súpermi – v máji Holandsko, následne je v rokovaní zápas s Marokom, účastníkom majstrovstiev sveta, na jeseň máme potvrdené Švédsko a riešime Dánsko,“ vyjadril sa reprezentačný tréner.

Medzi dvoma tuctami nominovaných sú štyria nováčikovia – brankár Michal Šulla, obrancovia Boris Sekulič s Ľubomírom Šatkom a útočník Erik Pačinda. Naopak, na súpiske chýbajú Kozáčik, Bero, Štetina, Kucka a Weiss.

Šulla bol s Kozákovým výberom už pred rokom. “To je futbal, v januári 2017 sme mali v ligovom tíme trio brankárov Dúbravka – Jakubech – Šulla, do roka všetci menili dres. Dúbravka je v Newcastli, Jakubech v Lille a Šulla teraz v Slovane, ukazuje sa, že tréner brankárov Miroslav Seman má naozaj dobré oko,“ začal tréner hovoriť o novicoch. Podľa jeho slov má Sekulič už dva roky dobrú fazónu a hoci nás post pravého obrancu netlačí, je dobré mať alterantívu, preto ju hľadal. “Šatka tvorí s Hukom výbornú obrannú stenu Dunajskej Stredy, je lídrom defenzívy DAC. Pačinda je ľavák, takých veľa v mužstve nemáme, za svoje výkony v lige si zaslúži reprezentačnú nomináciu. Vidím ho viac na krídle, ako na hrote.“

Absencie vysvetlil Ján Kozák takto: "S Kozáčikom sme sa dohodli, že v prvom polroku ho povolávať nebudeme. Štetina začína trénovať, pociťuje ale stále nejaké bolesti hlavy, Mrzia ma zranenie Bénesa, ktorému sa zdravotné problémy vlečú, a Bera. Weiss už je v záťaži, do májového asociačného termínu by mal byť v poriadku. Kucka ma požiadal, aby som ho nenominoval, potrebuje si vyriešiť veci v klube."

Zraz je naplánovaný na nedeľu 18. marca, avizovaný je príchod 16 hráčov, ďalších sedem sa pridá v pondelok, Rusnák sa s tímom spojí priamo v Bangkoku. Na pondelok je v programe galavečer Futbalista roka 2017 v Senci, potom presun na letisko do Schwechatu a odlet do Thajska.

video na tlačová konferencia o nominácii na Kráľovský pohár

KOZÁKOVA NOMINÁCIA

Brankári: Martin Dúbravka (Newcastle), Martin Polaček (Ml. Boleslav), Michal Šulla (Slovan)
Obrancovia: Peter Pekarík (Hertha), Boris Sekulič (Slovan), Martin Škrtel (Fenerbahce), Milan Škriniar (Inter Miláno), Tomáš Hubočan (Trabzonspor), Norbert Gyömbér (Bari), Ľubomír Šatka (Dun. Streda), Róbert Mazáň (Vigo)
Stredopoliari: Stanislav Lobotka (Vigo), Patrik Hrošovský (Plzeň), Ján Greguš (FC Kodaň), Erik Sabo (Beitar Jeruzalem), Filip Kiss (Ettifaq FC), Róbert Mak (PAOK Solún), Albert Rusnák (Salt Lake City), Marek Hamšík (Neapol), Ondrej Duda (Hertha), Jaroslav Mihalík (Žilina)
Útočníci: Erik Pačinda (Dun. Streda), Michal Ďuriš (Anorthosis), Adam Nemec (Dinamo Bukurešť)