SLOVNAFT CUP – Ciele tímov v 4. kole

Posledná aktualizácia 22.3.2021 21:07

BRATISLAVA (SFZ) – V utorok (23. marca) a v stredu (24. marca) sú na programe tri zápasy 4. kola aktuálneho ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. Víťazi stretnutí Šamorín – Komárno, Michalovce – Košice a Dubnica – Podbrezová doplnia 13 účastníkov 5. kola. Dva duely sa budú hrať v Topoľčanoch a jeden v Poprade. Rozhodli o tom zástupcovia Slovenského futbalového zväzu vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu na Slovensku.

FC ŠTK 1914 Šamorín – KFC Komárno (v utorok 23. 3. o 15.00 h v Topoľčanoch)
Šamorín predošlé tri zápasy v II. lige nevyhral – prehral s Liptovským Mikulášom 1:2, remizoval s Púchovom 1:1 a nestačil na Košice 1:2. V utorok si môžu hráči ŠTK napraviť chuť a naskočiť na víťaznú vlnu v juhoslovenskom derby v rámci 4. kola 52. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. „S Komárnom sa veľmi dobre poznáme, bude to klasické naše derby. V tejto časti Slovnaft Cupu je jedno, či hráte proti fortunaligistovi, alebo klubu z druhej najvyššej súťaže. Všetci súperi sú už nároční, ale hrá sa na jeden zápas. Prekvapiť a postúpiť môže hocikto,“ povedal pre futbalsfz.sk brankár Šamorína Frederik Valach, ktorý verí, že so spoluhráčmi postúpi do ďalšieho kola: „Vždy je cieľ dostať sa v Pohári čo najvyššie. Výnimkou to nie je ani teraz, urobíme všetko pre to, aby sme cez Komárno postúpili.“

Komárno malo počas ostatného ligového víkendu voľno. Aký má cieľ v pohárovom meraní síl tréner KFC Szilárd Németh? „Do Komárna som prišiel s cieľom zachrániť mužstvo pred zostupom, preto našou prioritou zostáva ligová súťaž, aby sme mohli hrať čím pokojnejšie. Tešil by som sa z postupu, ale v tom zápase celkom určite dostanú slovo aj iní hráči,“ vravel Németh pre klubovú stránku Komárna.
Zápas môžete naživo sledovať prostredníctvom Futbalnet.tv.

FK Dubnica nad Váhom – FK Železiarne Podbrezová (v stredu 24. 3. o 15.00 h v Topoľčanoch)
Dubničania sa na pohárový zápas proti Podbrezovej nakopli výhrou 2:0 nad Popradom a vyšvihli sa z pásma zostupu II. ligy. „Podbrezová je silný súper, s výraznými individualitami a kandidát na postup do Fortuna ligy. Prednedávnom sme proti nej hrali ligové stretnutie (0:3), takže vieme, že nás čaká ťažký zápas,“ uviedol pred web Slovenského futbalového zväzu tréner Dubnice Peter Jakuš, ktorý plánuje urobiť v základnej zostave niekoľko zmien. „Príležitosť dostanú hráči, ktorí hrávajú menej, budú mať možnosť ukázať sa. Dúfam, že sa jej dobre chopia,“ konštatoval kouč.

Podbrezovčania počas uplynulého víkendu zvládli šláger 21. kola II. ligy, keď doma zdolali Skalicu 3:1. „Každý zápas chceme vyhrať, aj tento pohárový. Piati hráči nám však odchádzajú na zraz reprezentácie do 21 rokov, takže príde k zmenám. Máme dostatočne široký káder, takže dúfam, že ten zápas zvládneme,“ povedal po víťaznom stretnutí lodivod „železiarov“ Mikuláš Radványi.
Zápas naživo odvysiela Futbalnet.tv a sledovať ho môžete sledovať TU.

SLOVNAFT CUP – SPOZNALI SME DVOJICE 4. KOLA

SLOVNAFT CUP – ROČNÍK DOHRAJÚ LEN KLUBY FORTUNA LIGY A II. LIGY


autor: SFZ, zdroj: SFZ

MFK Zemplín Michalovce – FC Košice (v stredu 24. 3. o 15.00 h v Poprade)
Zemplínčania cez víkend podľahli Ružomberku 0:2 a v nadstavbovej skupine Fortuna ligy o záchranu klesli na posledné miesto. V pohári však chcú uspieť. „Ideme s cieľom postúpiť, zápas chceme vyhrať, tak ako sa o to snažíme v každom stretnutí. Nebude to nič jednoduché, ale musíme sa pobiť o postup na ihrisku a nie iba slovami v kabíne,“ povedal pre futbalsfz.sk stredopoliar Michaloviec Martin Bednár, ktorý vie, že to bude náročné meranie síl: „Košice vnímam ako nepríjemného súpera stretli sme sa s nimi dvakrát v príprave a nikdy to nebol jednoduchý zápas. Košičania majú svoju kvalitu a bude to vyhecované, keďže to bude derby.“

Košičania si v sobotu poradili so Šamorínom 2:1. „Aj v najbližšom zápase, tentoraz pohárovom proti Michalovciam. Chceme zabojovať o postup do ďalšieho kola,“ vravel pre futbalsfz.sk obranca Košičanov Michal Jonec. Ako vnímajú hráči FC súpera zo Zemplína? „Dobre sa poznáme, často hrávame proti sebe prípravné zápasy. Vieme, čo môžeme od nich čakať, nepozeráme sa na ich postavenie v tabuľke. My sa chceme na stretnutie pripraviť čo najlepšie a zabojovať o postup do ďalšieho kola,“ vyhlásil Jonec.
Zápas naživo odvysiela Futbalnet.tv a sledovať ho môžete sledovať TU.

Značky
Súťaž
Slovnaft Cup
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

2021 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

18.4.2021 11:59

2020 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:14

2019 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:17

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.