www.futbalsfz.sk

Slovnaft Cup – Finále 50. ročníka v Nitre, Petráni: Chceme propagovať klub a mesto

streda, 12.12.2018
|
Posledná aktualizácia 12.12.2018 12:54

NITRA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Finálové stretnutie 50. ročníka Slovnaft Cupu sa uskutoční 1. mája 2019 pod Zoborom na štadióne miestneho FC Nitra. Rozhodli o tom členovia výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu na svojom decembrovom zasadnutí.

Nitra dostala možnosť organizovať finále našej pohárovej súťaže po tom, ako jej štadión prešiel rekonštrukciou. Zmodernizovala sa hlavná tribúna, odstránil sa ovál, na ktorom boli sedačky, vybudovali sa nové tribúny, urobila sa nová kanalizácia, odvodnenie ihriska a položil sa nový trávnik. Ten je prírodný a vyhrievaný. Okolo štadióna je nová cesta a parkovisko. Kapacita stánku je 7 480 miest a spĺňa podmienky UEFA tretej kategórie. „Na Slovensku prebehlo podobnou rekonštrukciou viacero štadiónov. Napríklad v Dunajskej Strede, Trnave alebo aj v spomínanej Nitre. Prevádzkovatelia prvých dvoch štadiónov však neprejavili záujem hostiť finále v sezóne 2018/19 a napokon sme sa rozhodli pre Nitru. Hrať sa bude v peknom a kultúrnom prostredí,“ povedal zástupca generálneho sekretára SFZ pre operatívne riadenie Peter Dedík. Aké boli ešte alternatívy pre dejisko? „V hre bol aj Poprad, ale preferovali sme, aby sa hralo na jednom z prvoligových štadiónov,“ konštatoval Dedík. Nitra sa prebojovala v aktuálnej edícii už do jarného štvrťfinále a keď v nasledujúcich kolách nenájde premožiteľa, môže hrať záverečné stretnutie pred vlastnými fanúšikmi. „To, že Nitra je stále v hre, to nezávažilo pri rozhodovaní výkonného výboru, kľúčovým faktorom bola kvalita infraštruktúry a záujem o dejisko finálového zápasu,“ zakončil Dedík.

zdroj: Slovenský futbalový zväz

Od kedy sa volá Slovenský pohár Slovnaft Cup (od štvrťfinále 43. ročníka v sezóne 2011/12 – pozn.), bude to pre Nitru prvý raz, čo usporiada na svojom štadióne finále. „Keď sme sa dozvedeli, že ho Slovan Bratislava nebude hostiť na novom Národnom futbalovom štadióne, tak sme si túto myšlienku rozobrali a rozhodli sa podať žiadosť, aby sa finále hralo u nás. Dokončili sme štadión a aj takýmto spôsobom chceme propagovať náš klub a mesto. Až druhotná bola motivácia, že sme stále v hre o finále,“ ozrejmil generálny manažér FC Nitra Jozef Petráni.

O dejisku finále Slovenského pohára žien 2018/19 sa ešte nerozhodlo. „Môžem povedať len to, že to bude v okolí Nitry,“ uviedol vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik.

Dejiská finále Slovnaft Cupu

sezóna

dejisko

finalisti

2011/12

Bardejov

FK Senica - MŠK Žilina 2:3 pp

2012/13

Ružomberok

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:2

2013/14

Myjava

MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 2:1

2014/15

Poprad

AS Trenčín - FK Senica 2:2, 3:2 p.k.

2015/16

Trnava

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 3:1

2016/17

Poprad

ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica 3:0

2017/18

Trnava

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 3:1

2018/19

Nitra

???


Branislav Sarňák
Značky
Autor
Branislav Sarňák
Súťaž
SlovnaftCup
Osoba1
Osoba1
Osoba
Osoba
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.