SLOVNAFT CUP – Do finále majú nakročené Žilinčania a slovanisti

Posledná aktualizácia 29.4.2021 17:56

autor: František Iván, zdroj: TASR

BRATISLAVA (SFZ) – Po úvodných semifinálových zápasoch 52. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu majú k finále, ktoré je na programe 19. mája na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave, bližšie hráči Žiliny a Slovana Bratislava. Šošoni vyhrali v Košiciach 4:2 a belasí si doma poradili s Banskobystričanmi 3:0.

Víťazstvo Žilinčanov v stredu zabezpečili dvoma gólmi Adrián Kaprálik a raz sa presadili Tibor Slebodník s Jánom Bernátom. „V zápase sme urobili nejaké chyby. S vývojom zápasu som však spokojný, máme náskok dvoch gólov. Streliť štyri góly na súperovom ihrisku je super. Domáci boli húževnatí, vrátili sa do stretnutia, o dobrú východiskovú pozíciu sme museli drieť,“ povedal po zápase tréner MŠK Žilina Pavol Staňo.

Góly Adriána Kaprálika v 41. a 65. minúte boli ako cez „kopirák“. Útočník si nabehol na dlhú loptu za košickú obranu, spracoval si ju a následne prestrelil brankára Kiru. „Myslím si, že zápas bol veľmi dobrý. Chvíľu trvalo, kým sme sa do toho dostali, ale po prvom góle sme hrali celkom slušne, až na niektoré chyby vzadu, ktoré nás stáli góly. Vždy sme však hneď na inkasované zásahy odpovedali naším gólom a výsledok 4:2 je pred odvetou slušný,“ uviedol pre futbalsfz.sk Kaprálik, ktorý opísal gólové situácie zo svojho pohľadu: „Chalani vedeli, že sa budem po našom zisku lopty ihneď rozbiehať za obranu Košíc. Do voľného priestoru mi chalani poslali skvelé centre. Ďakujem im za tieto prihrávky a som rád, že nám to dva razy vyšlo gólovo vyšlo.“

Za Košičanov si dva presné zásahy pripísal kapitán Erik Pačinda. „Vedeli sme, že Žilina má silné, kombinačné a ,behavé‘ mužstvo. Na to sme sa pripravili. Žiaľ, darovali sme im góly. Máme ešte jeden zápas a verím, že sa ešte pobijeme o postup,“ uviedol Pačinda. Odveta je na programe 4. mája o 15.30 h v Žiline.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

Pod štvrtkový triumf belasých nad Banskou Bystricou sa gólovými hlavičkami podpísali Vernon de Marco s Davidom Strelecom a po akcii na jeden dotyk Alen Ožbolt. „Myslím, že tento výsledok je pre nás pozitívny. Máme dobrú východiskovú pozíciu a na tom budeme stavať aj v ďalšom zápase. Nebolo to jednoduché stretnutie, hrali sme proti súťaživému tímu. V druhom polčase sme mali už viac priestoru a snažili sa pridať nejaké góly. Keď strelíte tri góly, musíte byť spokojní. Musím povedať, že to bol náročný zápas pre oba tímy, najmä fyzicky,“ konštatoval po zápase tréner Slovana Darko Milanič.

Banskobystričania vyslali na bránku domácich v prvom semifinálovom stretnutí len jeden pokus. „Slovan vyhral zaslúžene. Tento zápas bol pre nás bonus, nedeľný v lige (v Bardejove – pozn.) je pre nás priorita. Možno to bola chyba povedať a chlapci to mali v hlavách. Mrzí ma, že sme dostali prvé dva góly po štandardkách. Musíme dať hlavy hore, hráči sa nemajú za čo hanbiť, ale Slovanu sme dali veľa rešpektu,“ vravel kouč Dukly Stanislav Varga. Odveta je na programe 5. mája o 15.30 h vo Zvolene, kde Banskobystričania hrávajú domáce zápasy počas rekonštrukcie Štiavničiek.

Značky
Súťaž
Slovnaft Cup
Osoba
Pavol Staňo
Osoba
Adrián Kaprálik
Osoba
Erik Pačinda
Osoba
Darko Milanič
Osoba
Stanislav Varga
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

2021 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

22.4.2021 14:13

2020 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:14

2019 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:17

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.