www.futbalsfz.sk

Slovnaft Cup - Spoznali sme štvrťfinálové dvojice, Molnár: Vznikli výborné kombinácie

utorok, 27.11.2018
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 14:13

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – V utorok 27. novembra vyžrebovali v Sieni slávy slovenského futbalu štvrťfinálové dvojice Slovnaft Cupu. Medzi osmičkou najlepších sa nachádzali piati účastníci Fortuna ligy, dvaja druholigisti a jeden zástupca z tretej najvyššej súťaže.

Žreb štvrťfinálových dvojíc bol v réžii riaditeľa podnikovej a marketingovej komunikácie Slovnaft a.s. Antona Molnára a vedúceho oddelenia riadenia súťaží na Slovenskom futbalovom zväze Miroslava Richtárika. „Teší nás, že diváci chodia na Slovnaft Cup a sme spokojní s priebehom jesennej časti. Vyskytli sa aj niektoré korenisté momenty, ktoré potrebuje táto súťaž, aj za tie sme vďační,“ povedal s úsmevom Anton Molnár. V osudí sa konkrétne nachádzali tímy MŠK Žilina, FC Spartak Trnava, FC Nitra, MFK Zemplín Michalovce, FK Senica, MFK Skalica, FK Poprad a FC Košice. „Tešíme sa už na jarnú časť a som zvedavý, aké bude štvrťfinále,“ vravel Molnár, favorita na celkový triumf však neprezradil.

Miroslav Richtárik pred žrebom prezradil, že pri žrebe museli myslieť na jednu výnimku pre FC Košice. „Tie hrajú tretiu ligu a ak ich vyžrebujeme ako hosťujúce mužstvo k prvoligovému tímu, tak Košičania budú hrať doma. Inak nemáme žiadne obmedzenia,“ ozrejmil počas žrebu Richtárik.

Ako prvý tím z osudia vytiahli MŠK Žilina. Na jej pôde sa v marci budúceho roka predstaví MFK Skalica. Ďalšími dvojicami sú FK Senica – FC Nitra, MFK Zemplín Michalovce – FK Poprad a FC Košice – FC Spartak Trnava. „Myslím si, že vznikli výborné kombinácie. Budú to veľmi atraktívne zápasy. So žrebom, z pohľadu atraktivity pre divákov, som spokojný,“ povedal Molnár, ktorého doplnil Richtárik: „Som spokojný, vzdialenosti medzi tímami nie sú až také veľké. Súperi sú atraktívni.“ Štvrťfinálové duely sú na programe 13. marca a hrať sa bude len na jeden zápas. V prípade nerozhodného výsledku bude nasledovať hneď penaltový rozstrel. Všetky stretnutia prinesie naživo Futbalnet TV.

Na záver žrebu dostal vedúci oddelenia riadenia súťaží otázku, kde sa bude hrať prvomájové finále. „Pôvodne sa malo hrať na novom národnom štadióne. Podľa najnovších informácií by sa tam hrať však nemalo. V hre sú tri dejiská, nechcem ich extra špecifikovať. Rozhodne to výkonný výbor SFZ na najbližšom zasadnutí v decembri,“ zakončil Richtárik.


Branislav Sarňák
Značky
Autor
Branislav Sarňák
Súťaž
SlovnaftCup
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.