SFZ

SLOVNAFT CUP - Trnava vyhrala v Košiciach 3:2 a postúpila do štvrťfinále

Sobota, 3.2.2024 17:48 | Posledná aktualizácia 3.2.2024 17:48
Futbalisti Trnavy sa tešia po strelení gólu v zápase 5. kola  Slovnaft Cupu FC Košice - FC Spartak Trnava 2:3 (Košice, 3.2.2024).
Futbalisti Trnavy sa tešia po strelení gólu v zápase 5. kola Slovnaft Cupu FC Košice - FC Spartak Trnava 2:3 (Košice, 3.2.2024).
zdroj: TASR

KOŠICE (TASR/SFZ) - Futbalisti Spartaka Trnava postúpili do štvrťfinále Slovenského pohára - Slovnaft Cup-u. V sobotňajšom súboji 5. kola zvíťazili na pôde FC Košice 3:2. Dvojnásobný obhajca trofeje nastúpi v boji o semifinále 28. februára v Michalovciach.

Vľavo Lukáš Štetina a vpravo Adrian Zeljkovič (obajaTrnava), uprostred Jeremie Obounet (Košice) bojujú o loptu v zápase 5. kola  Slovnaft Cupu
FC Košice - FC Spartak Trnava 2:3 (Košice, 3.2.2024).
Zľava Lukáš Štetina (Trnava) a Žan Medved (Košice) bojujú o loptu v zápase 5. kola  Slovnaft Cupu FC FC Košice - FC Spartak Trnava 2:3 (Košice, 3.2.2024).
Zľava Martin Bukata (Trnava) a Michal Faško (Košice) bojujú o loptu počas zápasu 5. kola  Slovnaft Cupu FC Košice - FC Spartak Trnava 2:3 (Košice, 3.2.2024).
Zľava Oleksandr Golikov (Košice) strieľa druhý gól Košíc brankárovi Domikovi Takáčovi,  vpravo sa prizerá Kevin Ofori (obajaTrnava) počas zápasu 5. kola Slovnaft Cupu FC Košice - FC Spartak Trnava 2:3 (Košice, 3.2.2024).

Domáci viedli už po siedmich minútach zásluhou útočníka Žana Medveda, Trnavčania však krátko na to vyrovnali po zakončení Kelvina Oforiho. Košičanom ešte v prvom polčase vrátil vedenie Oleksandr Golikov. Stav 2:1 vydržal až do 85. minúty, hostia potom v priebehu piatich minút otočili skóre, keď sa presadili Martin Šulek a Filip Bainovič.

Slovnaft Cup - 5. kolo (osemfinále):

FC Košice - FC Spartak Trnava 2:3 (2:1)
Góly: 7. Medved, 24. Golikov - 8. Ofori, 85. Šulek, 90. Bainovič

HLASY PO ZÁPASE: zdroj TV JOJ Šport

Michal Gašparík (tréner FC Spartak Trnava)
„Vo futbale sa stávajú rôzne veci, nám dnes na začiatku zápasu horela defenzíva, trvalo nám istý čas, kým sme sa z toho dostali. S ofenzívou môžem byť spokojný, aj keď strelecky sme sa presadili až v samom závere. Ukázala sa naša sila a v pohári postupujeme ďalej. Dnes nám výrazne pomohli striedajúci hráči, aj dnes sa ukázalo, že zápasy môžu rozhodovať hráči z lavičky.“

Ján Kozák ml. (tréner 1. FC Košice)
„Zápas sme odmakali, zlepšujeme sa, ak budeme takto pokračovať, bude to mať proti nám zložité každý súper. Škoda koncovky zápasu, nás pohárový sen sa skončil, do finále na tomto štadióne nezasiahneme. Rozhodla efektivita, my sa budeme teraz koncentrovať na ligovú súťaž a na zlepšenie defenzívy, inkasovať tri góly na domácom štadióne je veľa.“

Zľava Martin Bukata (Trnava) a Michal Faško (Košice) bojujú o loptu počas zápasu 5. kola Slovnaft Cupu FC Košice - FC Spartak Trnava 2:3 (Košice, 3.2.2024).