SP ŽIEN – Trofej zdvihli nad hlavu slovanistky

Nedeľa, 1.5.2022 14:51 | Posledná aktualizácia 1.5.2022 16:15

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

DUBNICA NAD VÁHOM (SFZ) – Prvý májový deň patril finále Slovenského pohára žien. O trofej si zmerali sily hráčky MŠK Žilina a ŠK Slovan Bratislava, ale nad hlavu ju zdvihli po výhre 1:0 belasé.

V 3. min mali slovanistky rohový kop. Tipulová sa snažila prekvapiť vqqšetkých a loptu zatočila priamo na bránku. Červíková ju vyrazila pred seba.

V 12. min sa Botková dostala s loptou až pred žilinskú bránku, vystrelila, ale Červíková loptu vyrazila na roh. Z neho sa belasé nedostali do zakončenia.

V 20. min poslala Mrocková loptu za obranu Žiliny, ktorú si spracovala Tipulová. Tá následným lobom prekonala Červíkovú – 1:0.

O pár sekúnd neskôr si Tipulová opäť spracovala loptu, ktorá šla za obranu žlto-zelených. V samostatnom nájazde však hráčka s číslom 11 neuspela, keď jej lopta podskočila v najnevhodnejšom momente a poslala ju mimo priestoru bránky.

V 33. min pohrozili futbalistky z hlavného mesta Slovenska, Rojnik vystrelila z hranice šestnástky, Červíková loptu skryla v rukaviciach.

V 37. min zahrávali šošonky priamy kop, Sýkorová poslala loptu do priestoru troch žrdí, Rezeková ju však za svoj chrbát nepustila.

V 42. min opäť pohrozila Tipulová, jej strelu gólmanka Žiliny zlikvidovala.

V 45. min vystrelila z rohu veľkého vápna Mrocková, Červíková jej pokus vytlačila na roh. Zároveň to bola posledná šanca prvého dejstva.

Po prestávke sa dostali do prvej gólovej príležitosti slovanistky, Škerdová vystrelila z hranice šestnástky, jej pokus letel tesne vedľa žrde.

V 60. min hráčka belasých Surová poslala loptu na bránku z väčšej diaľky. Tá nabrala dobrý spád, od toho, aby skončila v sieti, chýbali centimetre.

V 65. min boli opäť v akcii slovanistky. Loptu do šestnástky potiahla Mrocková, prihrávkou našla Halásovú, tá z prvej vystrelila, loptu chytila Červíková.

V 68. min zahrávali Žilinčanky priamy kop. Grečnárová loptu poslala vedľa žrde.

V 72. min mohli šošonky vyrovnať. Najskôr Pružinská nastrelila žrď, lopta sa odrazila k Tyčiakovej, tá ju vrátila do päťky a Skvortsova ju poslala nad bránku. Tyčiaková bola v zárodku ďalšej akcie o pár sekúnd neskôr.

V 78. min sa dostala po zlej rozohrávke Žiliny k lopte Tipulová, ktorá však prázdnu bránku prekopla.

Skóre zápasu sa už do záverečného hvizdu nezmenilo a belasé zaslúžene dvihli trofej nad hlavu.

PAVOL ŠIŠKA (tréner ŠK Slovan Bratislava): „Sú to príjemné pocity, dievčatám ďakujem, najmä za prvý polčas, ale aj za celý zápas. Baby hájili farby klubu, som spokojný. Do konca to bolo zaujímavé, mrzia ma šance, ktoré sme nevyužili a nemuselo to byť také dramatické.“

MARIÁN DLOBÍK (tréner MŠK Žilina): „Pocity nie sú príliš pozitívne, šli sme do zápasu s jasným cieľom – vyhrať. Nezachytili sme úvod, Slovan bol lepší a z toho pramenil jediný gól. Od toho momentu to bolo vyrovnané.“