U17 - Švajčiarsko - Slovensko 1:2

Streda, 6.3.2024 16:59 | Posledná aktualizácia 8.4.2024 12:17
Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov pred zápasom so Švajčiarskom U17 (6.3.2024)
zdroj: SFZ

PATRAS (SFZ) - Slovenská futbalová reprezentácie vstúpila do 2. fázy kvalifikácie o postup na ME 2024 víťazstvom nad Švajčiarskom 2:1, autormi gólov boli v 12. min Jakub Pira a v 78. min Denis Valko.

Zverenci trénera Fodreka sa v dueli proti švajčiarskej 17-ke ujali vedenia v 12. min, keď sa do streleckej listiny zapísal útočník ostravského Baníka Jakub Pira. Hostia ešte pred prestávkou skóre vyrovnali zásluhou Diona Cakolliho a tak do kabín odchádzali tímy za nerozhodného stavu 1:1. V druhej časti hry padol jediný gól, v 78. min sa strelecky presadil Denis Valko a rozhodol o víťazstve Slovákov nad Švajčiarskom 2:1.

V druhom stretnutí v rámci Elite Round sa stretne náš výber v sobotu 9.3. o 14:00 s domácim Gréckom U17, v treťom stretnutí čaká na našich chlapcov v utorok 12.3. reprezentácia Ukrajiny U17.

Branislav Fodrek (tréner SR17): "Chlapci si za dnešný prístup a predvedenú hru zaslúžia absolutórium. To, čo sme si pred zápasom predsavzali a povedali, dokázali chlapci preniesť na ihrisko a pridali k tomu aj svoju individuálnu kvalitu. Pomohlo nám, že sme dokázali už v 12. minúte ísť do vedenia. Aj keď súper po štandardnej situácii vyrovnal, v druhom polčase sme strhli víťazstvo na svoju stranu. Dovolím si povedať, že s ohľadom na počet šancí bolo naše víťazstvo nad Švajčiarskom zaslúžené. Za víťazstvo nad silným súperom sme radi, vážime si ho, avšak stále sa držíme pri zemi a sme pokorní. Spravili sme len prvý krok, čakajú nás ešte dva zápasy, pričom teraz sa už plne koncentrujeme na ďalší zápas s Gréckom.“