SR 18 - Prehra, ktorá pripomenula, že aj taký vie byť futbal

Štvrtok, 28.11.2019 19:10 | Posledná aktualizácia 28.11.2019 20:51

autor: MICHAL VENGLOŠ, zdroj: SFZ

PODGORICA (SFZ) - V druhom zápase v Čiernej Hore prehrala slovenská osemnástka 2:4 a úspešný rok 2019 tak uzavrela neúspešene. A séria šiestich medzištátnych zápasov za sebou bez prehry sa skončila.

Pozmenená zostava v porovnaní s utorkovým zápasom nezačala zle, ale domáci tentoraz postavili svoje šíky umnejšie. V defenzíve hrali kompaktnejšie, dôslednejšie a dôraznejšie, slovenská šikovnosť a zarputilosť tak narážala na skoncentrovanú defezívu, cez ktorú sa sokolíci dlho nevedeli dostať. Krátko pred prestávkou získali Černohorci náskok vďaka nešťastnému vlastencovi slovenského kapitána.

Obrat v priebehu zápasu priniesla prvá štvťhodina II. polčasu, presadili sa ofenzívni hráči Macekovho výberu, lenže náskok nám vydržal len krátko. V priebehu siedmich minút sa Balkánci presadili trikrát a s náskokom dvoch gólov už zvyšný hrací čas dohrali v pohode. Naša čistá nepremenená šanca, ktorou by sme získali náskok 3:1 tak ostala len zápisom v poznámkach štatistikov...

ČIERNA HORA 18 - SLOVENSKO 18 4:2 (1:0)
Góly: 40. vlastný Capko, 70. Markovič, 72. Dapčevič, 77. Mušovič - 48. Repa, 61. Olejník.
Rozhodoval: Savovič (Čierna Hora).
SLOVENSKO 18: Frühwald - Vlasák, Rédeky (65. Leitner), Capko, Kohút - Baláž (46. Buchel), Piliar, Biricz (74. Kaprálik) - Repa, Sabo (46. Olejník), Majkút (46. Javro). Tréner: Stanislav Macek.

HLAS PO ZÁPASE
STANISLAV MACEK (tréner Slovenska 18): “V poslednom zápase roka sme sa chceli rozlúčiť dobrým výkonom i výsledkom. Súper hral v kompaktnom bloku , čo nám robilo veľké problémy, pretože sme nereagovali dostatočne rýchlo. Na konci polčasu sme z brejkovej situácie inkasovali, čo nás zaskočilo. Do druhého polčasu sme vstúpili výborne, vrátili sme sa k našej hra a otočili sme vývoj v náš prospech. V týchto chvíľach sme diktovali tempo zápasu a mali sme ďalšiu obrovskú príležitosť uzavrieť stretnutie. Žiaľ, zradila nás koncovka a vzápätí sme urobili vzadu obrovské individuálne chyby, za čo nás súper z brejkov kruto potrestal. Výsledok nezodpovedá tomu, čo sa dialo na ihrisku, ale taký je futbal. Verím, že táto prehra nás ešte viac zomkne a správne namotivuje do ďalších zápasov.“