SR 18 - O prehre rozhodla prvá polhodina

Štvrtok, 25.10.2018 11:15 | Posledná aktualizácia 7.11.2018 12:34

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – V odvetnom zápase s Tureckom prehrala slovenská osemnástka po horšom výkone ako v utorok hlavne v I. polčase 2:3.

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – V odvetnom zápase s Tureckom prehrala slovenská osemnástka po horšom výkone ako v utorok hlavne v I. polčase  2:3.

Dôležitý boj o prvý gól vyhrali skoro Turci: po prvom rohu mal nekrytý Kaya veľa času nielen vyskočiť, ale aj presne namieriť – 0:1. Obe pozmenené zostavy v porovnaní s utorkovým zápasom sa dlhší čas na ihrisku hľadali, aj vďaka náskoku sa rýchlejšie upokojili hostia a silnejšie držali opraty zápasu v rukách, aj keď hra sa odvíjala medzi šestnástkami. Sokolíci častými nepresnosťami strácali loptu a väčšia početnosť Turkov v strede poľa  sa prejavila v ich územnej prevahe. Góly však prišli zo vzduchu – najprv center sprava zakončil vysoký Arslantas, keď vyhral hlavičkový súboj s Valom, onedlho po ďalšom rohu – opäť sprava, opäť zahrávaný ľavonohým Gümüskayom – sa turecký hrot dostal dokonca cez dvojicu brániacich Slovákov a zvýšil. Sokolíci zdvihli hlavu, po našom druhom rohovom kope trafil odvrátenú loptu parádne Begala a dal mužstvu nádej pred II. polčasom. Nielen trénerovi sa nepozdával prístup viacerých sokolíkov!

Vôľa domácich chlapcov však bola po obrátke evidentná, z hry odstránili chybovanie v prihrávkach, ale Turci si nastavili defenzívnu líniu v strede ihriska. Navyše mohli zvýšiť v 55. min, ale Gümüskaya po našej chybe nepretlačil zblízka loptu za Búša. Potom Mesíkova tvrdá strela preverila Colaka, ten obstál a na ihrisku sa pritvrdilo. Po hodine hry sa skóre predsa len menilo, Lavrinčík zahral priamy kop do päťky a Ondrej sa v strapci hráčov zorientoval bezchybne, jeho hlavička bola nechytateľná – 2:3. Postupne sa do diania zapojili ďalší hráči, odhodlanie sokolíkov neprehrať zatlačilo hostí pred ich bránu, gól Lavrinčíka neplatil pre ofsajd, v nadstavenom čase poskakovala lopta po brvne tureckej brány a hlavička Malého šla mimo. Turci tak svoje tesné víťazstvo ubránili, my sme sa vyhli debaklu, ktorý po prvej polhodine hrozil.

SLOVENSKO 18 – TURECKO 18 2:3 (1:3)

Góly: 40. Begala, 64. Ondrej – 5. Kaya, 29. a 32. Arslantas.
ŽK: Katunský, Kaya, Colak.
Rozhodovali: Dohál – Vitko, Halíček (všetci SR) – 130 divákov.
SLOVENSKO 18: Búš – Valo, Ondrej, Katunský (69. Malý), Mesík (69. Burian)– Laurinec, Dopater (58. Bobček), Begala – Vasiľ (46. Bari), Letenay (78. Gembický), Galčík (58. Lavrinčík). Tréner: Albert Rusnák st.
TURECKO 18: Colak – Arslan, Kaya, Dogan – Akdemir, Gencel, Tunc (70. Bakan), Kurt (89. Gürel), Akalp (46. Yilamz) – Gümüskaya (89. Kalafat) , Arslantas (89. Karakus). Tréner: Ahmet Ceyhan.

ALBERT RUSNÁK st (trener Slovenska 18): “Nie je možné pristúpiť v reprezentácii k zápasu tak, ako my v I. polčase! Po prestávke to bolo úplne iné, ale hádam sa za 15 minút v kabíne nenaučili naši hrať futbal... Pre chlapcov je to, dúfam, poučenie, v reprezentácii na medzinárodnom fóre nemožno vypustiť päť minút, nie to polčas. A potom bránenie pri štandardkách súpera... Ideme ďalej, urobil som si ďalšiu predstavu o hráčoch tejto kategórie, máme širší záber a kostra tímu sa už rysuje. Do kvalifikácie je ešte čas a nás čaká veľa roboty.“