SR 21 – Po prehre so Švajčiarmi, Pokorný: Sme sklamaní, Fabiš: V závere nás vytrestali

Posledná aktualizácia 09.9.2020 19:14

autor: Henrich Mišovič, zdroj: TASR

NITRA (SFZ) – V utorkovej odvete medzi reprezentantmi Slovenska do 21 rokov a ich švajčiarskymi rovesníkmi to vyzeralo do 86 minúty, že sokolíci ukoristia v septembrovom dvojzápase proti nim tri body. Z minulotýždňovej prehry 1:4 sa otriasli a včera predviedli diametrálne lepší výkon. Ani ten napokon na body nestačil, súper sa tešil z výhry 2:1 a priblížil si účasť na ME, slovenské šance sú už takmer nulové.

„Verím, že chalani podajú lepší výkon,“ prial si tréner Jaroslav Kentoš pred utorkovou odvetou. Stalo sa. Jeho zverenci do bodky plnili úlohy. Držali krok s favorizovaným súperom, ktorý síce ovládol štatistiku striel (zo 17 pokusov smerovalo medzi tri žrde päť a slovenskí reprezentanti si vypracovali deväť striel a štyri smerovali na švajčiarsku svätyňu – pozn.), ale sokolíci boli tí, ktorí sa ujali vedenia.

Zlepšený výkon Slovákov korunoval v 65. min Strelec vedúcim gólom. Ešte odvážnejšie myšlienky na víťazstvo prišli po červenej karte pre hosťujúceho Bajramiho v 70. min, lenže posledné okamihy zápasu patrili Helvétom. Najskôr v závere riadneho hracieho času vyrovnal z penalty Zeqiri a v nadstavenom čase otočil stav Ndoye. Po záverečnom hvizde vypukla v hosťujúcej výprave erupcia radosti a našim reprezentantom sa ťažko pregĺgala horká prehra.

„Sme sklamaní, zápas sme mali výborne rozohratí, ale prehrali sme si ho my... Takto nemôžeme prehrávať v kvalifikačných stretnutiach. Mali sme na dosah cenné body, žiaľ, nemáme žiadne,“ hľadal po zápase slová stredopoliar Peter Pokorný, ktorý však našiel na výkone slovenského mužstva aj pozitíva: „Z našej strany to bol skvelý zápas, možno jeden z najlepších, ktorý som hral za dvadsaťjednotku. Dokázali sme držať loptu, rýchlo si ju posúvať a meniť ťažisko hry, dostať súpera pod tlak a po ich červenej karte sme mali zápas už len v pokoji dohrať. Možno sme záver trošku a podcenili.“

Práve po Pokorného strete s Ndoyem v 87. min rozhodca odpískal pokutový kop. „Ešte som nevidel, čo sa tam presne stalo, nechcem hodnotiť daný moment. Zbehlo sa to rýchlo, myslel som si, že mám loptu pod kontrolou, ale súper mi tam strčil loptu. Neviem, či som ho trafil, ale niečo som počul, takže nejaký jemný kontakt tam možno bol. Možno som šiel do toho naivne. Neostáva mi nič iné, ako sa z toho poučiť,“ konštatoval hráč SKN St. Pölten.

Rodák z Trenčína premiérovo zažil zraz pod trénerom Jaroslavom Kentošom. „Myslím si, že sme si všetci vzájomne povahovo a ľudsky sadli. Napriek úvodnej prehre nás dal dokopy a dokázal správne nastaviť. Teším sa na ďalšie zápasy pod ním,“ zakončil Pokorný.

Lukáš Fabiš (vľavo) v súboji o loptu.
autor: Henrich Mišovič, zdroj: TASR

Premiéru v základnej zostave v dvadsaťjednotke zažil obranca Lukáš Fabiš. „Som rád, že som si prácou na tréningu vypýtal miesto v základnej zostave. Teší to o to viac, že sme hrali v Nitre, za ktorú hrám aj na klubovej úrovni. Je tu dobré futbalové zázemie, škoda, že nám záver zápasu utiekol medzi prsty a skončili sme bez bodu,“ vravel Fabiš, ktorý si pripísal aj asistenciu na gól Strelca. „Do červenej karty sme boli lepší tím, darilo sa nám tvoriť v útoku, v obrane sme boli dôslední. Vylúčenie súperovho hráča nám uškodilo, veľmi sme sa stiahli. Švajčiari nás v závere vytrestali,“ povedal rodák z Nitry.

Slováci sú aktuálne v tabuľke na predposlednom mieste so šiestimi bodmi. V októbri a v novembri ich ešte čakajú štyri zápasy a to doma s Azerbajdžanom, vo Francúzsku, v Gruzínsku a doma proti Lichtenštajnsku. Šanca na druhú postupovú pozíciu je už takmer nulová. Prví Švajčiari ešte nezakopli a majú na konte 18 bodov, druhí Francúzi o tri menej. „Pozeráme sa na to reálne... My by sme museli na ďalších zrazoch všetko vyhrať a Francúzi nezískať ani bod. Žiaľ, budúcoročné majstrovstvá Európy sú už nedohľadne, ale ak ma tréner Kentoš ešte v októbri alebo novembri nominuje, rád prídem. Reprezentovať krajinu je veľká česť.“

Ako vnímal trénera Kentoša, pre ktorého boli duely proti Švajčiarsku premiérové na lavičke reprezentácie do 21 rokov? „Poznal som ho už z Fortuna ligy. Keď som bol súčasťou okruhu hráčov, s ktorými do repre počítal, tak som pravidelne komunikoval s asistentom Goljanom. Pracovalo sa mi pod nimi dobre, som rád za šancu, ktorú mi dali,“ dodal Fabiš.


Značky
Reprezentácia
SR 21
Osoba
Peter Pokorný
Osoba
Lukáš Fabiš
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR 21 – Tréner Kentoš hodnotí kvalifikáciu: Počet inkasovaných gólov je jedna z príčin neúspechu

29.11.2020 17:24

SR 21 – Sokolíci hodnotia výhru Lichtenštajnskom, kapitán Sluka: Som rád, že som sa mohol rozlúčiť víťazstvom

18.11.2020 09:41

SR 21 – Sokolíci na záver rozbili Lichtenštajnsko poltuctom gólov

17.11.2020 19:56

SR 21 – Sokolíci na Lichtenštajnsko bez Šuleka, Herca, Strelca, ale s Bernátom

16.11.2020 13:24

SR 21 – Mesík myslí na Lichtenštajnsko: Musíme sa nakopnúť a ukázať, že doma sme silní

15.11.2020 09:28

SR 21 – Sluka posledný raz medzi sokolíkmi: Každý zraz je niečím iný a možno aj výnimočný

14.11.2020 10:04

SR 21 – Tumma, Múdry a Trusa po prehre v Gruzínsku: Škoda...

13.11.2020 08:53

SR 21 – Gól v nadstavenom čase nestačil, v Gruzínsku prehra 1:2

12.11.2020 21:27

SR 21 – Asistent trénera Goljan pred zápasom v Gruzínsku: Veríme, že podáme dobrý výkon, chceme tu vyhrať

11.11.2020 15:46

SR 21 – Sokolíci nabrali smer Tbilisi, nováčikovia Trusa, Totka a Múdry sa zhodujú: Čaká nás náročný zápas

10.11.2020 12:22

SR 21 – Strelec a Kovaľ sa pred záverečným zrazom zhodujú: Vyhrať oba zápasy

09.11.2020 09:23

SR 21 – Sokolíci sa pripravujú na Gruzínsko a Lichtenštajnsko, tréner Kentoš: Po poslednom zápase chceme byť tretí

08.11.2020 19:00

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.