SR 21 - Po smolnom úvode triumf nad Gruzínskom 3:2

Pondelok, 18.11.2019 18:55 | Posledná aktualizácia 19.11.2019 11:45
Radosť našich mladíkov po góle.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

NITRA (SFZ) – Futbalová dvadsaťjednotka uzavrela rok 2019 kvalifikačným súbojom s Gruzínskom. Po dramatickom dueli i priebehu napokon zvereci trénera Adriana Guľu zvíťazili 3:2.

Už v prvej minúte pohrozil strelou  Pokorný, no lopta smerovala vedľa bránky. Hneď na to dali o sebe vedieť aj hostia, ale dobre sa vrátil obranca Mojžiš. V 9. min. však súper išiel do vedenia.  Mali poslal prihrávku do našej šestnástky a Kucia strelil otvárací gól.

V 26. min po faule na Chobota mali zverenci trénera Guľu výhodu štandardky.  Rozohral ju Gamboš, loptu v šestnástke získal Oravec, ale obrancovia ju zblokovali. V 28. min. potiahol rýchlu akciu po ľavej strane Chobot, posunul loptu do šestnástky a nabiehajúci Kolesár ju doťukol do bránky.

V 34. minúte ušiel po pravej strane aktívny Mali, našiel prihrávkou Kochreidzeho, ktorý vystrelil po zemi tesne vedľa bránky Šípoša. V 38. min, ušli Gruzínci na hranici ofsajdu, Davitašvili však loptu posielal do pokutového územia, kde ju zastavil a získal Vallo.

Hneď z protiútoku vysunul Kolesár Almásiho, ktorého nedovolene zastavil Ločošvili, ktorý dostal druhú žltú kartu a Gruzínci zostali iba v desiatich. Z priameho kopu Herc vyskúšal brankára, ktorý loptu vytlačil nad brvno a na roh.

V 44. minúte dostal žltú kartu aj kormidelník Adrian Guľa. V nadstavenom čase sa do dobrej šance dostali naši reprezentanti, keď Kolesár vysunul Gamboša, ten hľadal Almásiho, no prudkú prihrávku náš útočník nestihol pred bránkou spracovať.

V úvode druhého polčasu pohrozili zo štandardky Gruzínci, ale skóre sa nemenilo. Krásny moment prišiel v 52. min., keď kapitán Herc potiahol loptu, nešpekuloval, zobral to na seba a vystrelil z diaľky. Od ľavej žrde sa lopta parádne odrazila do bránky a bolo 2:1.

V 57. odcentroval pred bránku Vallo, nabehol si na ňu Chobot no jeho hlavičku zblokovala obrana. V 66. min. Almási založil útok, loptu posunul Gambošovi, ktorého nedobre pokryl Silagadze a náš futbalista z diaľky k žrdi zaskočil gruzínskeho brankára a bolo 3:1. Následne to skúšal z diaľky aj Tabatadze, ale veľmi nepresne.

V 69. min mohol Gamboš pridať druhý gól, ale v dobrej pozícii netrafil bránku.  Už o chvíľu mohol zvýšiť striedajúci Špyrka, ale ani tomu to nevyšlo.

V 82. min po faule na Chobota zahrávali naši futbalisti štandardku zľava od autovej čiary, no obrana center odvrátila. Práve z protiútoku sa hnali dopredu hostia, došlo k nedorozumeniu našich hráčov a Pokorný hasil aj za cenu žltej karty. Tá však bola preňho druhá a následne putoval pod sprchy.

V 84. min rozohral rýchlo Šípoš, na poliacej čiare loptu spracoval Gamboš, posunul Almásimu, ale jeho center už nenašiel adresáta.

V 89. minúte prišla studená sprcha, keď po rohu Ninuu znížil na 3:2 Spanderašvili. Krátko nato zahrávali Gruzínci štandardku, zaskvel sa brankár Šípoš a bol z toho opäť roh. Po ňom mal vyrovnávajúci gól na hlave Kucia, no jeho hlavičku zastavili naši obrancovia. Následne kouč Guľa avizoval striedanie a medzi striedačkami sa strhla nepríjemná situácia, keď sa gruzínsky tréner rozbehol k našej striedačke a museli ho krotiť usporiadatelia i ostatní členovia realizačného tímu. Následne dostal gruzínsky kouč Cacadze červenú kartu. V nervóznom závere už hostia nevyrovnali.

SLOVENSKO 21 – GRUZÍNSKO 21 3:2 (1:1)
28. Kolesár, 52. Herc, 66. Gamboš - 9. Kutsia, 89. Spanderašvili.
ŽK: Šulek, Herc, Pokorný, Almási  – Ločošvili, Kucia, Tabatadze.
ČK: 83. Pokorný - 40. Ločošvili.
Rozhodovali: Hamiti – Bregasi, Agaraj (Alb.), 1548 divákov
SLOVENSKO 21: Šípoš – Vallo, Šulek, Oravec, Mojžiš – Gamboš (90. Adamec), Pokorný, Herc (68. Špyrka) – Kolesár (58. Ďuriš), Almási, Chobot (90. Kovaľ). Tréner: Adrian Guľa.
GRUZÍNSKO 21: Gugehašvili – Beriašvili, Ločošvili, Kobouri – Mali (59. Spanderašvili), Kucia, Kočorašvili (59. Ninua), Tabatadze – Kvaracchelia (43. Silagadze), Kochreidze (59. Kavtaradze), Davitašvili (59. Bugridze). Tréner: Giorgi Cecadze.

ADRIAN GUĽA (tréner SR 21): „Úžasný zápas, tímový výkon, odmakané, odpracované, sem-tam aj upracované. Videli ste, že súper má úžasnú kvalitu, preto chlapci potrebovali siahnuť na dno svojich síl. Určite nám pomohlo vylúčenie. V prvej situácii sme zle ,nabrali’ hráča a dostali sme gól. Verím, žeby sme zápas zvládli aj pri rovnovážnom stave.  Za stavu 3:1 mi chýbala väčšia agresivita v koncovke, malo to ísť do 4:1, lebo naše mužstvo na to má kvalitu, je tam ofenzívna sila. Vážime si víťazstvo, ďakujem fanúšikom. Ostávame v hre.“