angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR 21 – Prípravný zápas s Talianskom v Dunajskej Strede a aj na televíznych obrazovkách

07. Júl 2018

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – V septembri odohrajú naši sokolíci prípravný zápas s atraktívnym súperom z Talianska. Stretnutie sa odohrá v Dunajskej Strede a fanúšikovia si ho budú môcť pozrieť aj v televízii na stanici Dajto.

Galéria

Pre trénera Adriana Guľu to bude premiéra na lavičke do 21 rokov. V máji nastúpil s výberom do 20 rokov na prípravný duel v Moldavsku (0:0). „Talianov si musíme napozerať, aby sme vedeli, ako hrajú. Rozoberieme si ich do detailu, ale pre nás bude podstatnejšie pripraviť našich hráčov. Zraz totiž berieme ako dvojzápas, keďže potom cestujeme na kvalifikačný duel na Island, ktorý bude pre nás kľúčovejší. Renomé a kvalita Talianska je však nesporná. Máme za sebou už zraz dvadsiatky a môže sa stať, že aj z tohto tímu sa niekto objaví v septembrovej nominácii,“ povedal pre futbalsfz.sk Adrian Guľa.

 

Talianom máme čo vracať

Vo futbalovej histórii odohrala slovenská dvadsaťjednotka s Talianmi päť zápasov. V roku 2000 sme na ME v Bratislave remizovali 1:1. V roku 2009 sa naši chlapci tešili na Mirop Cupe v Senci z výhry 4:0. O štyri roky neskôr v priateľskom stretnutí v Senci triumfovali zase Taliani, ktorí vyhrali 4:1. Doposiaľ posledný dvojzápas sme s tímom z Apeninského polostrova odohrali v roku 2014, kedy sme s Talianmi v baráži bojovali o miestenku na ME 2015 v Česku. Po remíze 1:1 v Zlatých Moravciach, sme prehrali 1:3 v meste Reggio Emilia a neprebojovali sa na záverečný turnaj. „Máme im čo vracať a to nám zvyšuje motiváciu, aby sme ich v Dunajskej Strede zdolali,“ vyhlásil niekdajší kouč Trenčína a Žiliny. Môže zvýšiť motiváciu v zápase aj to, že nastúpime proti hostiteľovi budúcoročným majstrovstiev Európy, o ktoré ešte sokolíci stále bojujú? „Motivácia je jednoznačná už aj preto, že to bude zápas v reprezentačnom drese, čo je najvyššia česť. Chalani budú hrať aj o nomináciu do ďalších zápasov. Hráme aj o to, aby sme náš prvý spoločný zraz s hráčmi do 21 rokov odštartovali víťazne,“ skonštatoval rodák z Novák.

Prestup zo Slovenska do Talianska je úžasná vec

Duel sa odohrá 6. septembra 2018 v Dunajskej Strede, kde fanúšikovia počas poslednej sezóny vytvárali vynikajúcu atmosféru. „Čaká nás perfektné zázemie, krásny štadión a výborní priaznivci. Veľmi sa na to tešíme,“ vravel Guľa.

Pre Dávida Hancka a Samuela Mráza môže mať stretnutie s Talianmi veľmi špecifickú príchuť, počas letného obdobia totiž nabrali smer Apeninský polostrov. Hancko prestúpil zo Žiliny do ACF Fiorentina a Mráz putov od šošonov do Empoli FC. „Je to úžasná vec, keď priamo zo slovenskej ligy prestúpite do jednej z najlepších svetových líg. Pre Fiorentinu a Empoli to boli premyslené kroky, viem, ako sledovali týchto hráčov. Pre reprezentáciu je kľúčové, aby sa čo najskôr dostali do zápasovej záťaže,“ zakončil Guľa.