www.futbalsfz.sk

SR 21 – Tréneri povolali miesto Jakubecha Vantrubu: Chcem ukázať, že viem chytať

streda, 10.10.2018
|
Posledná aktualizácia 10.10.2018 14:20

ŠAMORÍN (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Po odchode brankára Adama Jakubecha k A-tímu doplnil brankársky post vo výbere Slovenska do 21 rokov Martin Vantruba. Ten bol trénerovi Adrianovi Guľovi k dispozícii už na stredajšom dopoludňajšom tréningu.


ŠAMORÍN (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Po odchode brankára Adama Jakubecha k A-tímu doplnil brankársky post vo výbere Slovenska do 21 rokov Martin Vantruba. Ten bol trénerovi Adrianovi Guľovi k dispozícii už na stredajšom dopoludňajšom tréningu.

Jakubecha do prvého tímu povolal kouč Ján Kozák po tom, ako sa nominovaný Matúš Kozáčik ospravedlnil, lebo zápasí s virózou. Realizačný tím sokolíkov sa tak rozhodol donominovať na kvalifikačné zápasy o ME 2019 proti Estónsku (12. októbra 2018 o 20.30 h v Dunajskej Strede) a Severnému Írsku (16. októbra o 20.30 h SELČ v Belfaste) ďalšieho brankára. „V utorok som išiel v električke domov a volal mi tréner Guľa. Bolo mi jasné, o čo ide. Rýchlo som zrušil plány na najližšie dni, čo som mal, sadol som do auta, strávil pol dňa s rodinou a dnes doobeda sa pripojil k tímu,“ opísal pre futbalsfz.sk Martin Vantruba posledné hodiny. Brankár Slavie Praha sa na zraz tešil. „Pocity boli skvelé, ako vždy, keď vás povolajú do reprezentácie. Na septembrový zraz som nebol nominovaný a v marci, som zas pre zranenie musel predčasne odísť domov,“ povedal Vantruba.

Pred odchodom do metropoly Česka chytal Vantruba za majstrovskú Trnavu. Z nej sú v Guľovom výbere Erik Jirka a Andrej Kadlec. „Celkovo sa tu zišla skvelá partia. S chalanmi máme naozaj skvelé vzťahy,“ uviedol brankár. A aký má vzťah s koučom Adrianom Guľom? „Už v máji na zraze do dvadsať rokov som mal tú česť pod ním trénovať. Je to skvelý tréner, ktorý má svoju filozofiu. Mohol by som to trošku prirovnať k hernému štýlu v Slavii,“ vravel Vantruba.

Brankársky trojlístok v tíme sokolíkov teraz tvoria Marek Rodák, Dominik Greif a Vantruba. „Obaja majú svoju kvalitu. ,Rodi‘ vzhľadom na svoj vek už toho dosť odchytal a najmä sa v dobrom svetle ukázal aj v náročných súťažiach. Domino sa zas presadil v Slovane, čo nie je jednoduché,“ povedal „Truba“ o svojich kolegoch medzi troma žrďami. 

Rodák z Trnavy sa chce trénerom počas týchto dní ukázať v čo najlepšom svetle. „Chcem ukázať, že viem chytať. Najdôležitejšie však je, aby sme oba zápasy vyhrali a pobili sa o postup na šampionát,“ povedal Vantruba. Ten ešte v pondelok chytal v českej juniorskej lige zápas proti Bohemians 1905. V dueli si udržal čisté konto a so spoluhráčmi sa tešil z triumfu 3:0. „Som na tom v pohode. Cítim sa dobre. V utorok som mal pozápasový tréning. Po cestovaní som sa bál, že budem unavený, ale je to všetko fajn a cítim sa super,“ zakončil Vantruba.

Vstupenky na zápas Slovensko 21 – Estónsko 21, ktorý sa hrá 12. októbra o 20.30 h v Dunajskej strede si môžete zakúpiť na PREDPREDAJ.SK. Duel vysiela naživo aj televízia Dajto.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Osoba
MartinVantruba
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner