www.futbalsfz.sk

SR A - 35. člen KLK a stovkár Marek Hamšík v roku 2018 prekonával rekordy a zbieral ceny

nedeľa, 06.01.2019
|
Posledná aktualizácia 06.1.2019 10:32

zdroj: SFZ
Marek Hamšík prevzal v novembri sošku a certifikát člena Klubu ligových kanonierov od prezidenta KLK Tomáša Medveďa (vľavo) v prítomnosti svojho poradcu Juraja Vengloša priamo na neapolskom štadióne pred zápasom s Chievom Verona.

BRATISLAVA (SFZ) – Marek Hamšík, sedemnásobný slovenský Futbalista roka, na svojej webovej stránke zhrnul uplynulý tucet mesiacov, počas ktorých dosahoval ďalšie méty.

Hoci samotný záver roka 2018 mu poznačilo zranenie z ligového zápasu s Interom Miláno a magnentická rezonancia odhalila trhlinu v stehennom svale, čo si vyžiada absenciu možno až do prelomu mesiacov január – február, kapitán Neapola mohol byť spokojný.

“Som veľmi šťastný, že po tom, ako som prekonal v počte gólov za Neapol Maradonu, mi osobne gratuloval samotný Argentínčan, legenda neapolského i svetového futbalu,“ povedal Hamšík po strelení 115. gólu v blankytnom drese. “Vážim si všetky rekordy, ktoré som v Neapole prekonal za dvanásť rokov. Som hrdý, že som súčasťou histórie klubu.“

Októbrový medzištátny zápas s Českom v Trnave bol jeho 108. štartom v národnom drese, čím sa stal slovenským rekordérom. “Samozrejme, som hrdý aj na túto métu,“ pripomenul Marek na svojom webe. V tejto chvíli má na konte 111 reprezentačných zápisov a 22 gólov v nich.

V roku 2018 posunul rekord v počte stretnutí v neapolskom drese, lebo prekonal Giuseppeho Bruscolottiho, ktorý v rokoch 1972 - 1988 odohral za juhotaliansky klub dovedna 511 stretnutí.  Stal sa aj čestným občanom mesta Castel Volturna a v novembri pred domácim ligovým zápasom s Chievom Verona prevzal aj ocenenia od slovenského Klubu ligových kanonierov.

zdroj: SFZ
Hamšíkov dres pre KLK.

Prezident KLK Tomáš Medveď vycestoval do Neapola a osobne mu odovzdal bronzovú sošku od akademického sochára Jozefa Hobora a certifikát člena klubu. “Dosiahol 100 ligových gólov, tento nástrel je vstupenkou do elitnej spoločnosti slovenských kanonierov. Marek je 35. členom slovenského klubu,“ povedal prezident KLK.

Slávnostné odovzdávanie si užili on i obdarovaný futtbalista, na tribúnach bolo 50 000 divákov, tí pripravili Hamšíkovi veľké ovácie. “Je to veľká vec, streliť v talianskej Serii A sto gólov. Som šťastný, že to Marek dokázal. Verím, že počet strelených gólov bude ešte navyšovať,“ povedal hráčov dlhoročný poradca Juraj Vengloš, ktorý sa tiež zúčastnil na tejto akcii.

Pred týmto ligovým zápasom si prevzal Marek Hamšík aj špeciálny dres Neapolu, na ktorom bolo namiesto jeho tradičného čísla 17 špecifická cifra 512, symbolizujúca ním dosiahnutú rekordnú métu v počte štartov v klubových farbách. “Obe ocenenia sú pre mňa obrovskou  poctou, veľmi si ich vážim. Ďakujem,“ reagoval ocenený skvelý slovenský reprezentant.

zdroj: SFZ
Hamšíkov podpis na neapolskom drese je cenný artefakt pre fanúšikov i zberateľov.

Peter Šurin
Značky
Reprezentácia
SR A
Osoba
Marek Hamšík
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner