SR A – Hamšík, Škriniar a Ďuriš zhodne: Škoda nevyužitých šancí, dôležitý bude nasledujúci zápas v Baku

Pondelok, 25.3.2019 17:00 | Posledná aktualizácia 25.3.2019 11:37

zdroj: TASR

CARDIFF (SFZ) - Hlasy po kvalifikačnom zápase o postup na ME 2020 Wales - Slovensko.

MAREK HAMŠÍK (kapitán SR):

"Zápas ovplyvnil rýchly a darovaný gól v našej sieti. Škoda, v prvom polčase sme mali veľa stratených lôpt, viacmenej sme trpeli. V prestávke sme si povedali, že s tým musíme niečo urobiť, v druhej časti hry sa obraz hry zmenil. Vytvorili sme si tri-štyri dobré šance. Mišova (Ďurišova) hlavička, Bobo Rusnák, dorážka Hancka… Pri spornej situácii v závere stretnutia som nevidel dobre či bola alebo nebola ruka, ale ak vyštartujú moji desiati spoluhráči tak si asi nevymýšľajú. Chceli sme získať body, bohužiaľ nedokázali sme skórovať. Všetko je otvorené, dôležitý je najbližší zápas v Azerbajdžane, kde chceme určite vyhrať.“

MILAN ŠKRINIAR (obranca SR):

"Zápas sa mi nehodnotí ľahko, po našej chybe sa súper dostal do vedenia 1:0 a týmto výsledkom zápas aj skončil. Mrzí ma, že nám tam nič nepadlo. Mali sme sľubné šance, pološance, mohlo to byť o niečo veselšie. V kabíne sme si cez polčas povedali, že nič nie je stratené, že zápas môžeme vyrovnať alebo otočiť. Otriasli sme sa, škoda že nám tam niečo nepadlo. Ostrovný futbal je o agresivite, v ďalšom priebehu stretnutia sme sa domácim v tvrdosti v súbojoch vyrovnali. Dostali sme veľa žltých kariet, čo nás môže v ďalších kvalifikačných zápasoch mrzieť. Keby sme uhrali lepší výsledok, možno by nás karty mrzeli menej. Miňo Stoch hovoril, že pri spornej situácii to bola ruka, aspoň roh mohol rozhodca nechať dohrať. Musíme dať hlavy hore a v ďalšej fáze zabojovať o postup.“

MICHAL ĎURIŠ (útočník SR):

"Pri gólovej šanci som sa snažil ísť pri centrovanej lopte na prvú tyč a trafiť bránu. Škoda, že som namieril do stredu brány. Ak by išla lopta o meter vedľa, pravdepodobne by to bol gól. Vedeli sme do čoho ideme. Wales mal voľnejší program, my sme hrali po dvoch dňoch ďalšie takéto stretnutie, čo je fyzicky náročné. Začali sme dobre, inkasovali sme nešťastný gól, smolná prehra. V druhej časti sme sa dostávali do hry, Wales dobre bránil, napriek tomu sme si vypracovali dve-tri šance, z ktorých sme mali streliť gól.“