www.futbalsfz.sk

SR A – Mráz si želá v Crotone úspešné hosťovanie: Chcem vyhrávať a dávať góly

štvrtok, 31.01.2019
|
Posledná aktualizácia 31.1.2019 16:10

zdroj: Instagram Samuel Mráz
Mráz dal počas jesene za Empoli jeden gól.

BRATISLAVA (SFZ) – Ďalší člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie zmenil v zimnom prestupovom období dres. Útočník Samuel Mráz putuje z mužstva talianskeho prvoligistu FC Empoli na hosťovanie do konca sezóny do tímu Serie B FC Crotone.

Samuel Mráz prestúpil do Empoli v auguste minulého roka, počas jesennej časti nastúpil v šiestich dueloch, v ktorých dal jeden gól. Ten strelil hneď vo svojom prvom stretnutí proti FC Janov (1:2). No teraz stojí pred dvadsaťjedenročným futbalistom ďalšia etapa v jeho futbalovom živote. „Celé sa to zohralo v závere prestupového obdobia. Na konečné rozhodnutie som mal jeden deň. Napokon zavážilo aj to, že Crotone malo o moje služby záujem už dlhšie. Teším sa na novú výzvu a verím, že to bude správny krok v mojej kariére,“ rozhovoril sa rodák z Malaciek pre futbalsfz.sk.

Nový Mrázov klub sa nachádza na 16. mieste Serie B a na jar bude bojovať o záchranu. Že to s ňou myslia v Crotone vážne, hovoria aj výsledky prvých dvoch duelov po novom roku. Najskôr FC remizoval 0:0 s Cittadellou, ktorá je o deväť miest vyššie. V doteraz poslednom kole zdolal 2:0 Foggiu, tá je tiež priamo namočená v záchranárskych prácach. „Crotone idem v prvom rade pomôcť, uvidíme, čo to priniesie. Chcem urobiť čo najlepší dojem, hneď od úvodu sa budem snažiť ukázať, čo je vo mne. Dúfam, že budem fit aj po zdravotnej stránke a sadnem si s novými spoluhráčmi,“ uviedol Mráz a načrtol, s akým cieľom putuje na hosťovanie: „Chcem odohrať čo najviac zápasov, aby sme vyhrali ťažké stretnutia jarnej časti a zároveň chcem klubu pomôcť aj gólmi.“

zdroj: Instagram Samuel Mráz
Mráz sa počas jesene stretol aj s jedným z jeho obľúbených futbalistov Cristianom Ronaldom.

Mráz si pred odchodom z Empoli zistil, do čoho ide. „Crotone nemalo dobrý začiatok súťaže, ale mužstvo je kvalitné. Hráči chcú hrať futbal, majú dobrého trénera. Počul som aj o skvelých fanúšikoch a peknom štadióne. Verím, že atmosféra bude výborná a všetci spolu pôjdeme za víťazstvami,“ zaprial si náš futbalista. Aj Empoli chcelo, aby Mráz naberal zápasovú prax. „Vedenie a tréner si prajú, aby som nabral čo najviac skúseností a potom im pomohol v budúcnosti. Bol som na vážkach, či ísť alebo nie. Rozprával som sa s mnohými ľuďmi a aj s rodinou. Dospel som k tomu, že milujem futbal a chcem ho hrať, nie iba sledovať zápasy z lavičky. Serie B je súťaž na úrovni, v ktorej sa hrá kvalitný futbal. Má mi čo dať do mojich ďalších futbalových rokov,“ vravel niekdajší hráč MŠK Žilina.

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ
Mráz odohral za Slovensko prípravný zápas vo Švédsku.

V Serii B hrá aj viacero Slovákov. Naposledy putoval na hosťovanie do Venezie Róbert Mazáň. Okrem neho brázdia trávniky II. talianskej ligy aj Nikolas Špalek v Brescii, Ľubomír Tupta vo Verone a Norbert Gyömbér v Perugii. „Teším sa na to, že sa s nimi stretnem a prehodíme niekoľko slov. No kamarátstvo pôjde na ihrisku bokom,“ pousmial sa Mráz, ktorý je členom širšieho kádra slovenskej reprezentácie a na konto si pripísal minúty v prípravnom zápase vo Švédsku (1:1). „Verím, že mi aj tento krok pomôže, aby som sa v budúcnosti stal pevnou súčasťou A-tímu,“ zakončil Samuel Mráz.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR21
Autor
Branislav Sarňák
Osoba
SamuelMráz
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.