SR A – Remíza, ktorá nikoho neurazila

Posledná aktualizácia 14.10.2019 00:27
autor: MARTIN BAUMANN/TASR, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Pri obnovenej premiére slovenskej reprezentácie na Tehelnom poli sa v súboji s Paraguajom zrodila zaslúžená remíza.

V základnej zostave Slovenska sa objavili dvaja z troch lúčiacich sa  hráčov s reprezentačným dresom, Škrtel aj s avizovanou kapitánskou páskou a Nemec na hrote. Jedenástka bola na každom poste obsadená iným menom, než aké v nej bolo vo štvrtok v kvalifikačnom stretnutí proti Walesu. Na druhej strane stáli zástupcovia typického juhoamerického futbalu – výbušní, rýchli, technicky zdatní. Hostia hrali v neustálom pohybe, menili si miesta, napádali nás už pri zakladaní útokov, takže sme  nevedeli v niektorých fázach posunúť zmysluplne loptu ďalej od vlastnej šestnástky. Našťastie, Paraguajčania mali problém s finálkou a ak im dva či trikrát vyšla a dostali sa k zakončeniu, v domácej bráne čaroval Greif.


Už v 5. min zasiahol proti Lezcanovi, v 14. min sa A. Romero ocitol pred naším brankárom zoči-voči, ale z piatich metrov cez neho loptu do brány nedostal, v 19. min prešli hostia z obrany cez opakovanie narážačok do trojuholníka až do našej šestnástky, našťastie Lezcanov ďalší pokus zastavilo niekoľko nôh brániacich Slovákov, podobná situácia sa zopakovalo v 28. min a dvojica Romero – Villasanti potrápila našu defenzívu, ktorá napokon zblokovala strelecký pokus.

Po polhodine hry sa definitívne skončila reprezentačná kariéra Nemca a Škrtela, kapitánsku pásku prevzal Ďuriš, po príchode na  ihrisko od neho v záverečnej dvadsaťminútovke Hamšík. 

Slovenské ofenzívne aktíva predstavovala akurát akcia Haraslína, ktorý zabojoval pri čiare, ale spätná prihrávka na Dudu neprešla, potom Ďuriš vystrelil – jediný pokus – lopta však šla nad a v 45. min dve prihrávky Mazáňa neviedli ku streľbe niektorého zo spoluhráčov.

Ani desaťminútovka po návrate z kabín na priebehu hry nič nezmenila. Hostia sa rýchlo presúvali pred našu šestnástku, skúšali streľbu, ale buď lopta neprešla cez obranný val alebo zasiahol Greif. No a potom sa predsa zmenilo skóre – vzhľadom na dovtedajšie dianie možno prekvapujúco. Hrošovský vyviezol loptu, Bénes z krídla vyzval Boženíka v šestnástke ku koncovke a náš hrot sa obtočil okolo Alonsa a tvrdo prepálil Fernandeza – 1:0! Paráda slovenského mladíka. Následne zápas začal ešte viac chutiť Haraslínovi, v spolupráci s  Bénesom mal dostatok priestoru i lôpt, jeho prihrávky pred bránu hľadali nabiehajúcich spoluhráčov, obranu hostí mátal znova aktívny Boženík. Nasledovala dobrá pasáž zo slovenskej strany, ale ku ďalšiemu gólu neviedla.

Škoda, lebo hostia nechceli odísť z európskeho miniturné bez streleného gólu – v Srbsku prehrali 0:1 – a v 85. min po centri sprava doklepol Kaku za bezmocného Greifa z blízka na 1:1. A o minútu musel náš brankár lapať nebezpečnú hlavičku Gustava Gomeza, inak mohlo byť s výsledkom zle nedobre.

Tri minúty pred naplnením hracieho času sa dostal na hraciu plochu aj tretí lúčiaci sa hráč Tomáš Hubočan. Aj on tak prispel ku konečnej remíze, zaslúženej, ktorá pasovala zápasu a jeho priebehu. Priznali to napokon aj hostia, ktorí si možno aj mohli nárokovať na väčšiu spravodlivosť, ale remíza skutočne  nikoho neurazila.

SLOVENSKO – PARAGUAJ 1:1 (0:0)
Góly:
59. Boženík, 85. Kaku.
ŽK: Vavro, Villasanti, Gustavo Gomez, Jorge.
Rozhodovali: Vinčič – Klančnik, Kovačič (všetci Slovinsko) – 6669 divákov.
SLOVENSKO: Greif – Šatka, Škrtel (31. Vavro), Valjent, Mazáň (87. Hubočan) – Greguš (46. Bero), Hrošovský (70. Hamšík), Duda (46. Bénes) – Ďuriš, Nemec (31. Boženík), Haraslín. Tréner: Pavel Hapal.
PARAGUAJ:
Fernandez – Piris, Gustavo Gomez, Alonso, Riveros (82. Espinoza)– Sanchez (77. Paredes), Villasanti (61. Kaku), Jorge – A. Romero (68. Gonzalez), Lezcano (90. Sanabria), Samudio (61. O. Romero). Tréner: Eduardo Berizzo.

HLASY PO ZÁPASE
PAVEL HAPAL (tréner Slovenska): “Priali sme si tento zápas vyhrať, aj keď sme vedeli, že súper je silný a to nie je fráza. Kvalitu svojej hry opieral o pohyb, agresivitu, ovládanie lopty, keď sme aj získali vedenie, Paraguaj potvrdil svoju silu vyrovnaním. Som rád, že sme neprehrali, hostia možno nebudú hovoriť o zaslúženej remíze... Nasadili sme hráčov, ktorí v kvalifikácii nehrávajú alebo hrávajú menej, videli sme výkony dobré aj tie horšie, nahlas konkretizovať nebudem. Na Tehelnom poli sme sa cítili fajn, škoda, že meno súpera nebolo väčším ťahákom pre fanúšikov, ba ani rozlúčka troch osobností s reprezentačným dresom neoslovila väčší počet priaznivcov. Problém je terén, ešte máme možnosť sa rozhodnúť, kde odohráme posledný zápas kvalifikácie s Azerbajdžanom a pravdou je, že také ihrisko, aké  bolo dnes, viac nahráva mužstvu, ktoré je v obrannom postavení. Už som niekoľkokrát povedal, že o postup sa bude hrať do konca  a októbrové výsledky priniesli pre nás najhorší scenár, takže pôjdeme do Chorvátska s jasným cieľom. Na druhej strane, existuje alternatíva, že na ME postúpime aj s 13 bodmi... To je futbal.“

EDUARDO BERIZZO (tréner Paraguaja): “V I. polčase sme herne dominovali, lenže sme si nevypracovali šance a v tom sme pokračovali aj po prestávke. Boli sme rýchli, istí s loptou, ale súper mal svoju kvalitu. Z jednej príležitosti dal svoj gól, pre nás je to výstraha, že práve na takéto momenty si musíme dať pozor. Vieme, že týmto stretnutím sa na medzištátnu útoveň vrátil tento nový štadóin a ja môžem za celú výpravu Paraguaja povedať, že sme sa v Bratislave cítili veľmi dobre a odchádzame s nádhernými zážitkami.“


Peter Šurin
Značky
Osoba
Pavel Hapal
Osoba
Martin Škrtel
Osoba
Adam Nemec
Osoba
Tomáš Hubočan
Reprezentácia
SR A
Súťaž
prípravný zápas
Mohlo by vás zaujímať

SR A - Cena Petra Dubovského 2019 pre Róberta Boženíka

26.3.2020 04:07

SR A – Nový kráľ Škriniar: V kútiku duše som dúfal, že mi to vyjde

24.3.2020 10:44

SR A - Kapitán Hamšík: Odložiť baráž i EURO je správne. Reprezentanti odkazujú: Buďte zodpovední

20.3.2020 10:55

SR A – Tréner Hapal: Som v kontakte s hráčmi, Pekarík je v poriadku

17.3.2020 23:26

Liga národov 2020/21 - Súpermi Slovenska Česko, Škótsko a Izrael, Pavel Hapal: Sú ťažkí

04.3.2020 09:09

SR A – Boženík ťahá Feyenoord, v druhom zápase v rade strelil víťazný gól

23.2.2020 03:18

SR A – Slovenskí sokoli 6. júna proti Nórsku v Osle

04.2.2020 15:17

SR A – Hapal o prestupoch sokolov: Je to dobré, dôležité je, aby pravidelne hrávali

03.2.2020 20:42

SR A - Ďurišov Anorthosis na čele cyperskej ligy: Titul? Ešte je skoro

09.2.2020 21:25

SR A – Rodák sa vypracoval vo Fulhame na jednotku: Teším sa z toho

02.2.2020 08:05

SR A – Haraslín po prestupe do Sassuola: Po návrate do Serie A som túžil

31.1.2020 21:38

SR A – Mak o prestupe do Konyasporu: V Zenite som už nechcel sedieť na lavičke

30.1.2020 13:31

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.