SR A – Tréner Tarkovič predstavil staronový realizačný tím

Posledná aktualizácia 27.10.2020 13:47

BRATISLAVA (SFZ) – Kouč Štefan Tarkovič povedie Slovensko v novembrových dueloch, vo finále baráže o postup na Euro v Severnom Írsku i v zápasoch Ligy národov doma so Škótskom a v Česku, so staronovým realizačným tímom.

V prvom rade by som sa rád poďakoval za odvedenú prácu predošlému realizačnému tímu. Všetkých si vážim, osobne ich poznám a viem, že majú svoje odborné kvality, želám im len to najlepšie. Pri nástupe do pozície reprezentačného trénera som povedal, že túto situáciu vnímam ako krízovú a preto sa chcem obklopiť ľuďmi, ktorých dokonale poznám a ktorí so mnou už v takejto náročnej situácii spolupracovali. Pre mňa to znamená hlavne to, že v dôležitých a možno rozhodujúcich detailoch, ktoré bude nutné počas zrazu zvládať, tí ľudia poznajú mňa a rovnako tak, poznám aj ja ich. Viem ako reagujú a čo môžem od nich očakávať. K nim pribudli Marek Mintál a Samo Slovák, ktorí majú skúsenosti na reprezentačnej úrovni z play-off zápasov o postup na ME U21. Marek Košáň a Martin Nozdrovický v realizačnom tíme pôsobili doteraz.“ priblížil myšlienky zostavovania svojho realizačného tímu tréner slovenských sokolov Štefan Tarkovič, ktorý bol veľmi milo zaskočený reakciou všetkých oslovených. „Úprimne priznávam, že keď som ich oslovoval, nepredpokladal som, že všetci moju ponuku príjmu a oni ju bez zaváhania do jedného akceptovali hoci vedia, že sa jedná o konkrétnu situáciu na tento zraz. A to si veľmi vážim. Pre mňa je to len dôkaz toho, že tímová atmosféra je dobre nastavená, cítim z tých ľudí veľkú energiu, čo je určite základ, aby sa nám podarilo splniť cieľ a na Euro postúpiť,“ dodal Štefan Tarkovič.

Štefan Tarkovič (vpravo) s technickým vedúcim mužstva Róbertom Tomaschekom (v strede) a trénerom brankárov Miroslavom Semanom.
zdroj: SFZ

SKÚSENOSTI ZO ŠAMPIONÁTOV, ZNÁME MENÁ

Tomaschek, Rusňák, Beniak, Prelovský, Hečko a dvojica lekárov Baťalík a Pener – boli súčasťou realizačného tímu slovenskej futbalovej reprezentácie v ére trénera Kozáka a na novembrovom zraze , po dvojročnej prestávke, sa opäť pripoja k tímu slovenských sokolov. Aby sme boli presnejší, jeho súčasťou budú aj tréner brankárov Miroslav Seman, fyzioterapeuti Marián Drinka, Martin Nozdrovický, kustód Marek Košáň a videoanalytik Michal Slyško, ktorí pôsobili pri reprezentácii aj ostatnom období, v realizačnom tíme trénera Hapala.

Asistentov trénera Mareka Mintála a Samuela Slováka sme vyspovedali v rozhovoroch, predstavme si teraz v skratke ďalších členov Tarkovičovej družiny.

Taktovku technického vedúceho opäť prevezme Róbert Tomaschek. Bývalý slovenský reprezentant, historicky prvý, ktorý dosiahol na métu 50. reprezentačných štartov, má v tejto funkcii skúsenosti zo svetového šampionátu 2010 v JAR a Eura 2016. Trénerom brankárov zostáva skúsený Miroslav Seman. Svojho času ho oslovil tréner Ján Kozák, ktorý ho dôverne poznal ako zverenca z čias pôsobenia v 1. FC Košice, a od augusta 2013 je nepretržite trénerom slovenských reprezentačných gólmanov.

Kondičný tréner Martin Rusňák má bohaté skúsenosti z čias pôsobenia v Lige majstrov s petržalskou Artmediou, na kondíciu reprezentačných hráčov dohliadal aj na MS 2010, či Eure 2016. Ešte bohatšie reprezentačné skúsenosti má doktor Vladimír Pener. Ako jediný Slovák okúsil až štyri vrcholné podujatia, okrem MS 2010 a ME 2016, bol tiež súčasťou tímu na ME do 21 rokov a OH v Sydney v roku 2000. Zohratý tandem lekárov doplní vždy pozitívne naladený a usmievavý Ján Baťalík, medicínsku družinu vystužia fyzioterapeuti Marián Drinka, Martin Nozdrovický, Peter Hečko a masér Mário Prelovský.

Štefan Tarkovič sa bude opierať o realizačný tím, ktorého sám bol súčasťou počas éry trénera Kozáka. Na snímke pred zápasom Anglicko - Slovensko na ME 2016 vo Francúzsku.
zdroj: SFZ

Najmä  séria Mariána Drinku je impozantná. V reprezentačnom „realizáku“ sa premiérovo predstavil už v septembri 1998 v časoch trénera Jankecha v Košiciach v zápase proti Azerbajdžanu (3:0) a s výnimkou éry trénera Jurkemika (kedy Drinka pôsobil v 21-ke v tíme trénera Komanického), je nepretržite členom repre tímu. Na konte má k dnešnému dňu 210 reprezentačných zápasov, čo z neho robí na dlhé roky nedostižného rekordéra.

Persóna s dlhoročnými skúsenosťami sa vracia aj do tímu kustódov. O naukladané komínky a tip-top servis nielen pre hráčov sa postará Ján Beniak, ktorý pôsobil v reprezentácii od čias trénera Vladimíra Weissa. Jeho pravou rukou bude Marek Košáň, ktorý svojho času začínal v slovenskej 17-ke vo funkcii maséra, v úlohe kustóda má skúsenosti z ME a MS hráčov do 17 rokov v roku 2013 pod vedením trénera Pecka, a z ME do 21 rokov v roku 2017 z pôsobenia v realizačnom tíme trénera Hapala.

Príbeh videoanalytika slovenskej futbalovej reprezentácie bude naďalej písať aj Michal Slyško, Premiérovo sa v tejto úlohe predstavil v apríli 2009, keď vtedy ako člen slovenskej 21-ky viezol do Prahy trénerovi Weissovi mladíka Miňa Stocha. Analýzami sa podieľal na príprave zápasu, s mužstvom absolvoval predzápasový míting a odvtedy je neoddeliteľnou súčasťou reprezentačného Á-čka. Ako si určite dobre spomínate, Slovákom priviezol okrem mladého Stocha do Prahy aj kus šťastia, Weissovci zdoali v pamätnom zápase Česko 2:1 a výrazne si pootvorili bránu na cestu na MS 2010 v JAR.

Marián Drinka a Ján Beniak v akcii počas pobytu slovenskej futbalovej reprezentácie na Eure 2016.
zdroj: SFZ

REALIZAČNÝ TÍM SR:

Hlavný tréner: Štefan Tarkovič
Asistenti trénera: Marek Mintál, Samuel Slovák
Tréner brankárov: Miroslav Seman
Technický vedúci: Róbert Tomaschek
Kondičný tréner: Martin Rusňák
Lekári: Vladimír Pener, Ján Baťalík
Fyzioterapeuti: Marián Drinka, Martin Nozdrovický, Peter Hečko
Masér: Mário Prelovský
Kustódi: Ján Beniak, Marek Košáň
Videoanalytik: Michal Slyško


Radosť po jednom z gólov Mareka Hamšíka v rozhodujúcom zápase o postup na ME 2016 Luxembursko - Slovensko 2:4 (12. októbra 2015, Luxemburg)
zdroj: SFZ
Značky
Autor
Peter Zeman
Reprezentácia
SR A
Osoba
Róbert Tomaschek
Osoba
Martin Rusňák
Osoba
Vladimír Pener
Osoba
Ján Baťalík
Osoba
Marián Drinka
Osoba
Martin Nozdrovický
Osoba
Peter Hečko
Osoba
Ján Beniak
Osoba
Marek Košáň
Osoba
Michal Slyško
Osoba
Štefan Tarkovič
Osoba
Mário Prelovský
keywords
realizačný tím
Mohlo by vás zaujímať

SR A - Tarkovič pokračuje ako hlavný tréner

01.12.2020 14:16

SR A - Prezident SFZ Kováčik: Voľba trénera reprezentácie bola jednoznačná

01.12.2020 14:17

SR A - Rekordér Tomáš Suslov sa stal najmladším hráčom v novodobej histórii slovenskej reprezentácie

19.11.2020 17:10

SR A – Hráči po zápase v Česku: Súper nad naše sily, zaslúžené víťazstvo domácich

19.11.2020 05:30

SR A – Po prehre v Česku padáme z B-divízie

19.11.2020 11:26

SR A – Dnes proti Česku 300. zápas slovenskej futbalovej reprezentácie

18.11.2020 09:48

SR A – Zápas v Česku je výzva

17.11.2020 18:42

SR A - Tlačová konferencia a tréning pred zápasom v Česku

18.11.2020 11:38

Pred žrebom kvalifikácie MS 2022 v Katare: Slovensko v druhom koši!

16.11.2020 14:57

SR A – Hráči po dueli so Škótskom: Dobrý zápas, výhra na nulu, nádej na záchranu v Lige národov žije

16.11.2020 09:39

SR A – Po víťazstve nad Škótskom stále v Lige národov žijeme

16.11.2020 09:01

SR A - Reprezentačný tréner ŠTEFAN TARKOVIČ: Rád vyhráva, ale doma to má na remízu

15.11.2020 10:26

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.