SR A – Zápas v Česku je výzva

Posledná aktualizácia 17.11.2020 18:42
Na predzápasovej tlačovke zľava hovorkyňa tímu Monika Jurigová, reprezentačný tréner Štefan Tarkovič, zástupca hráčov Róbert Mak.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

PLZEŇ (SFZ) – Rýchlozápasový novembrový kolotoč pokračuje tretím dielom, na slovenskú reprezentáciu čaká v priebehu siedmich dní ďalší duel, v Česku proti domácim, ktorí sú papierovými favoritmi. Obom tímom ide o veľa, domáci chcú postúpiť do A-divízie a potrebujú vyhrať, naši chcú zotrvať v béčku – a potrebujú vyhrať!
O tom bola reč na tradičnej tlačovke pred stretnutím, na ktorej sa v Plzni zúčastnili tréner Štefan Tarkovič a zástupca hráčov Róbert Mak.

PERSONÁLNY STAV MUŽSTVA. Proti Škótsku sa vykartoval Ondrej Duda, už odletel do Kolína nad Rýnom do svojho klubu, z hráčov, ktorí pricestovali na západ Čiech, nie je v stopercentnom poriadku jeden. “Kto to je, nebudem teraz konkretizovať,“ odmietol tréner. Akým spôsobom to ovplyvňuje zostavu a hernú stratégiu nechcel rovnako priblížiť. “V kabíne je dosť hráčov, budeme vedieť postaviť dobrý tím v každej konštalácii,“ zdupľoval, pričom mužstvo malo ešte pred sebou predzápasový tréning.
VPLYV ÚNAVY. “Hráči nie sú stroje,“ prízvukoval Tarkovič. “Tento zápasový model nie je ideálny ani pre tých, ktorí sú v optimálnom zápasovom rytme. Navyše nemožno nemyslieť na psychické vypätie všetkých v našom tíme, za uplynulé dni toho bolo na nás dosť.“ Vzápätí však reagoval vyjadrením jemu vlastným: “Tak, ako sme sa dosiaľ vždy vyrovnali so situáciou, urobíme tak aj tentoraz. Jednak pri zostave a potom aj pri úprave  psychického zaťaženia.“
PLZEŇČANIA NERADILI. V slovenskom kádri sú hráči s plzenskou minulosťou Patrik Hrošovský a Michal Ďuriš. Ten prvý sa v meste piva usadil. “Som rád, že sa obaja vrátili do známeho prostredia, kde sa im darilo, samozrejme, že je to impulz pre pohodu, ale ich rady nie sú základom pre naši hernú stratégiu na zápas.“ Tá bude vychádzať z faktorov, na ktorých Tarkovič staval výkon mužstva vo štvrtok v Belfaste aj v nedeľu v Trnave. “Maximálna koncentrácia a tímovosť,“ zvýraznil tréner.
O SÚPEROVI. Štefan Tarkovič neprekvapil ani deň pred súbojom s Českom. “Zostavu, taktiku a stratégiu poviem vždy najprv na porade hráčom, nie na tlačovke novinárom,“ povedal k svojmu mužstvu, na adresu súpera sa vyjadril vecne: “V jeho strede je koncentrovaná vysoká individuálna kvalita, českí futbalisti pôsobia v štyroch z piatich európskych top líg, silu majú reprezentanti z domácej špičky Slavie a Sparty. Verím, že zápas, ktorý je pre nás výzvou, zvládneme.“
ČAKAŤ OFENZÍVNY FUTBAL? Na takto položenú otázku odpovedal slovenský tréner z iného uhla: “Očakávam kvalitný zápas.“ Tradične je jeho veľkou prednosťou podrobná analýza súpera, čo potvrdil: “Máme ju aj teraz, poznáme spôsob hry českého národného tímu.“
SPOMIENKA NA OKTÓBER 2018. Po vzájomnom zápase týchto mužstiev pred vyše dvoma rokmi sa v slovenskom futbale diali veci... “Osud chcel, že priateľské zápasy nahradili súťažné a my sme sa stretali v Lige národov. Mnohí hráči sú iní, ale aj tak navzájom sa prekvapiť je veľmi ťažké. Spomienka na ten konkrétny zápas nie je príjemná ani po čase...“ Potom dodal, že si neželáme, aby to výsledkovo dopadlo rovnako.

RÓBERT MAL: Na víťaznej vlne

“Pre nás hráčov je súboj s Českom vždy s nábojom navyše, je to derby. Z tohto plzenského chceme a potrebujeme tri body. Samozrejme, vždy je lepšie ísť na víťaznej vlne, máme za sebou dva úspešné zápasy, určite sa vieme nastaviť aj na ten tretí.
České mužstvo urobilo za posledné obdobie posun, to vieme všetci, my sa budeme snažiť vrátiť súperovi požičané z Bratislavy zo septembra.
A ten zápas v októbri 2018? Hej, spomínam si naň...“

Značky
Autor
Peter Šurin
Osoba
ŠtefanTarkovič
Osoba
Róbert Mak
Reprezentácia
Muži A
Súťaž
Liga národov UEFA
Mohlo by vás zaujímať

MUŽI A – Suslov s druhým gólom za Groningen: Moja výkonnosť išla hore

23.2.2021 08:31

MUŽI A – Zreľák o prestupe do Warty Poznaň: Riaditeľ veľmi chcel, aby som prišiel

16.2.2021 18:16

MUŽI A – Niňaj v Sepsi aj s reprezentačným spoluhráčom: Pali mi povedal, že je to seriózny klub

10.2.2021 18:06

MUŽI A – Valjent s Malorkou vedie ligu: Nemám rád veľké vyjadrenia, ale želal by som si...

04.2.2021 16:22

MUŽI A – Vavro a Bénes na záver prestupového obdobia zmenili kluby: Udialo sa to na poslednú chvíľu

03.2.2021 17:18

MUŽI A – Tréner Tarkovič už má jasno, kde bude basecamp počas Eura

02.2.2021 22:50

SÚŤAŽ – Vyžrebovali sme výhercov zaujímavých cien

25.1.2021 14:34

MUŽI A – 6. júna v generálke na Euro 2020 v Rakúsku proti domácej reprezentácii

22.1.2021 09:06

MUŽI A – Boženík naplno trénuje: Prvý zápas? Možno už dnes

20.1.2021 08:39

MUŽI A – Marcové kvalifikačné duely s Maltou a Ruskom v Trnave

19.1.2021 14:02

MUŽI A - Tarkovič: Mentálna príprava je dôležitá súčasť prípravy na výkon

17.1.2021 20:33

MUŽI A – Bero o skvelom vstupe do roku 2021: Padol mi kameň zo srdca

16.1.2021 10:08

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.