SR WA – Brankárka Korenčiová po prestupe do AC Miláno: Bude to ďalšie dobrodružstvo

štvrtok, 19.07.2018
|
Posledná aktualizácia 19.7.2018 09:30

BRATISLAVA (SFZ/LUCIA PETRINCOVÁ) – Po piatich rokoch v nemeckej bundeslige prišiel čas na zmenu. Brankárka slovenskej reprezentácie Mária Korenčiová mení dres i krajinu. Na rok sa upísala slávnemu veľkoklubu AC Miláno a o prvých dojmoch z Talianska porozprávala pre futbalsfz.sk.


autor: AC Milano, zdroj: AC Milano

BRATISLAVA (SFZ/LUCIA PETRINCOVÁ) – Po piatich rokoch v nemeckej bundeslige prišiel čas na zmenu. Brankárka slovenskej reprezentácie Mária Korenčiová mení dres i krajinu. Na rok sa upísala slávnemu veľkoklubu AC Miláno a o prvých dojmoch z Talianska porozprávala pre futbalsfz.sk.

„Manažérka mi volala už v polovici júna pred zápasom reprezentácie s Holandskom, že v Miláne majú o mňa záujem. Vedela som, že už neostanem vo Freiburgu, túžila som ísť do Talianska aj kvôli reči a chcela som skúsiť niečo nové,“ prezradila hneď na úvod Mária Korenčiová.
Bol koniec v nemeckom klube vzájomnou dohodou s vedením? „Nie, vo Freiburgu chceli, aby som pokračovala, odísť som chcela ja. Viem, že s mojím výškovým deficitom musím stále bojovať a v tom systéme nemám šancu. V mojom veku som si chcela zachytať,“ vysvetlila Majka.
Záujem z AC Miláno nebol jediný. „Mala som ponuku aj zo Švédska, kde by to bolo možno finančne lepšie a švédska liga má vysokú kvalitu. V Taliansku sa však začala dvíhať úroveň, veľké kluby majú aj ženské tímy, podporuje ich taliansky zväz,“ povedala nám Majka, ktorá už zarezáva na sústredení tímu v talianskych Alpách.
Do Milána prišla v nedeľu a odvtedy sa nezastavila. „Z letiska som sa ponáhľala do hotela, aby som stihla finále MS. V pondelok sme boli v tréningovom centre, kde tím aj bude hrávať. Mali sme stretnutia s vedením, testovanie pred sezónou a v stredu sme už išli na sústredenie,“ opísala nám prvé dni v novom klube Korenčiová.
Mnohí fanúšikovia si mysleli, že ženské družstvo AC Miláno je stálicou v Serii A. Majka nás však prekvapila. „Klub kúpil licenciu od Brescie, tím žien vlastne vznikol len nedávno, no, samozrejme, má najvyššie ciele. Prešlo sem deväť dievčat z Brescie, zvyšok sú zahraničné hráčky a baby z iných talianskych klubov, ktoré prestúpili."

Slovenská gólmanská jednotka priznáva, že chce chytať pravidelne a ukázať svoje kvality. „V tíme sme tri brankárky, sú to mladšie dievčatá odo mňa a ani jedna z nich nie je v talianskej reprezentácii, takže som ich pred príchodom veľmi nepoznala. Nemecká liga má však cveng, keďže som prišla odtiaľ, mám zaručene lepšie meno,“ vysvetlila Majka.
Zaujímavosťou je, že pred pár dňami prestúpili do Talianska aj jej dve reprezentačné kolegyne Lucie – Ondrušová a Haršanyová, ktoré si budú obliekať dres Verony. „Je to trochu aj náhoda, že nám to tak vyšlo, ale z psychickej stránky je to výhoda, že tu budeme spolu. Darí sa nám presúvať sa takto,“ pridala s úsmevom.
Majka sa milánskemu veľkoklubu upísala na rok. „Som plná očakávania, no keďže ide naozaj o veľký klub, nebála som sa.  Som zvedavá, aká bude úroveň ligy, práca v tíme, je tu iný štýl tréningov. Zatiaľ komunikujem po anglicky, ale určite sa chcem naučiť taliančinu. Je tu viacero dievčat zo španielsky hovoriacich krajín, ktoré aspoň rozumejú, no ja zatiaľ nie. Tím však vyzerá fajn, Taliani sú otvorení a priateľskí ľudia, čo pomáha, že sa človek nebojí. Bude to ďalšie dobrodružstvo,“ uzavrela Mária Korenčiová.


Lucia Petrincová
Značky
Osoba
MáriaKorenčiová
Mohlo by vás zaujímať

SR WA – Ondrušová po koronapauze: Tento návrat bol zvláštny, s Kolínom zabojujeme o záchranu

31.5.2020 20:27

SR WA – Žreb určil nové termíny kvalifikácie ME, kouč Kopúň: Bude to veľmi ťažké, najmä ten záver

29.5.2020 10:12

SR WA – Šurnovská získala po zrušení sezóny na Cypre titul, potom zažila štátnu karanténu: Nebudem spomínať v dobrom

19.5.2020 09:38

SR WA – Brankárka Korenčiová: Po mesiaci talianskej karantény konečne doma

05.4.2020 10:24

SR WA – Tréner Kopúň: Netreba zbytočne nič siliť, zápasy sa dajú odohrať aj neskôr

30.3.2020 09:03

SR WA – Deviaty triumf Škorvánkovej: Nikdy ma to neomrzí, máme za sebou dobrý rok

25.3.2020 10:10

Futbalistka roka 2019 - Poznáme víťazku Ceny fanúšika i výhercu

20.3.2020 11:36

SR WA – Najlepšia strelkyňa Women’s Cupu Hmírová: Potešilo ma to a naštartovalo k ešte lepším výkonom

16.3.2020 09:55

SR WA – Slovenky ukončili turnaj Women's Cup prehrou s Fínskom

11.3.2020 22:37

SR WA – Tréner Kopúň po remíze s Mexikom 2:2: Som veľmi rád, že sme zrealizovali veci, ktoré sme trénovali

09.3.2020 09:05

SR WA – Bývalý reprezentant Novota koučom brankárok v ženskej reprezentácii: Chcem odovzdať skúsenosti

05.3.2020 10:56

SR WA –Tréner Kopúň: Nie je to výlet, potrebujeme zlepšiť veci, i keď vírus nám mení plány

03.3.2020 08:59

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner