SR WA – Nórky si zo Senca odvážajú tri body

Piatok, 31.8.2018 19:55 | Posledná aktualizácia 1.9.2018 07:54

SENEC (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Slovenské futbalové reprezentantky odohrali v piatok posledný domáci duel kvalifikácie o MS 2019 vo Francúzsku. Naše hráčky privítali Nórky, ktoré bojovali o priamy postup na záverečný šampionát. Reprezentantky zo severu Európy stále majú môžnosť priamo sa dostať na turnaj, lebo zo Senca si odniesli tri body po výhre 4:0.

Nórky od úvodu diktovali tempo hry. Už v 8. min musela vytiahnuť zákrok naša brankárka Korenčiová. Následne zahrávali Nórky tri rohy po sebe po poslednom skončila lopta tesne mimo bránky. V 11. min sa už nórske futbalistky tešili z gólu na 1:0. Pred našou bránkou bol obrovský závar, lopta sa napokon dostala až ku Utlandovej, ktorá ju usmernila za čiaru. Nórky si aj v ďalších chvíľach vytvárali šance a na 2:0 zvýšili v 22. min. Reitenová prestrelila z vnútra šestnástky jednu z našich obrankýň a aj Korenčiovú. Loptu zastavila až sieť. O štyri minútu bolo už 3:0. Po rohu najvyššie vyskočila Utlandová, ktorá stanovila polčasový výsledok.

V druhom polčase sa naše hráčky snažili s výsledkom niečo urobiť, ale Nórky ukázali, že patria medzi najlepšie tímy. S prehľadom si udržali náskok a na konci duelu ešte zvýšili na 4:0. Utlandovej naservírovala loptu Graham Hansenová a Nórka zakončením do prázdnej bránky dovŕšila hetrik.

SLOVENSKO – NÓRSKO 0:4 (0:3)
11., 26. a 87. Utlandová, 22. Reitenová
Rozhodovala: Valentina Finzi (Tal.), 437 divákov
SLOVENSKO: Korenčiová – Kulová, Haršanyová, Fischerová, Hollá – Bíróová, Bartovičová – Fabová, Mikolajová (81. Šušolová), Hmírová (85. Šurnovská) – Havranová (77. Škorvánková). Tréner: Peter Kopúň.
NÓRSKO: Hjelmsethová – Woldová, Mjeldová, Thorisdottirová, Mindová – Graham Hansenová, Maanumová (61. Risová), Syrstad Engenová, Reitenová (61. Haavová) – Utlandová, Herlovsenová (80. S. Hansenová). Tréner: Martin Sjögren.

PETER KOPÚŇ (tréner SR WA): „Vedeli sme proti komu hráme a proti komu nastúpime. Nórky bojujú o postup, očakávali sme veľmi ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Cieľ vydržať čo najdlhšie bez gólu sme nedosiahli a potom to už bolo veľmi ťažké. Dievčatá duel oddreli a to je začiatok, aby sme mohli v ďalšom zápase uspieť."