SR WA – Odveta s Tureckom nerozhodne, tréner Kopúň: Dievčatá chceli ísť za víťazstvom až do konca

Utorok, 22.1.2019 13:15 | Posledná aktualizácia 22.1.2019 18:26

autor: Alper Dogmen, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalové áčko žien Slovenska uzavrelo tréningový kemp v Turecku druhým duelom s domácom reprezentáciou. Po bezgólovej remíze v prvom stretnutí sa opäť zrodil nerozhodný výsledok – 1:1. Gólovo sa presadila Veronika Sluková.

Futbalové reprezentantky majú za sebou deväť dní intenzívnych tréningov v tureckom letovisku. V sobotu odohrali prvý duel roka 2019 s domácim tímom žien Turecka, v utorok bola na programe odveta.

Tréner Peter Kopúň urobil viacero zmien v základnej zostave, aby dal šancu väčšine hráčok.

Domáce Turkyne sa ujali vedenia v 22. minúte po presnom zásahu Türkogluovej. Naše dievčatá mali opäť množstvo šancí, ktoré však zostali nevyužité.

V druhom polčase súpera zatlačili a v 80. minúte dostali výhodu pokutového kopu. Ten však Patrícia Hmírová nepremenila. Vyrovnanie tak prišlo až v 84. minúte, keď skóre uzavrela striedajúca Veronika Sluková.

Slovenské futbalistky tak natiahli remízovú sériu na štyri duely (dva v novembri 2018 s Gréckom, dvakrát 1:1).

TURECKO WA – SLOVENSKO WA 1:1 (1:0)

Góly: 22. Türkogluová – 84. Sluková.

Rozhodovala: Tyriakiová (Tur.)

SLOVENSKO WA: El Dahaibiová – Horváthová, Moťovská, Haršanyová, Kulová (68. Zdechovanová) – Šušolová – Hmírová, Mikolajová, Ondrušová, Fabová (81. Jančová) – Maslová (72. Sluková). Tréner: Peter Kopúň.

PETER KOPÚŇ (tréner Slovenska): „V druhom zápase s Tureckom sme nechceli meniť koncept hry. Chceli sme vidieť, ako bude táto hra vyzerať aj s inými dievčatami. Som veľmi rád, že sme zápas dotiahli do konca, že sme neprehrali. Je pravda, že v 22. minúte nás súperky ďalekonosnou strelou prekvapili. Veľmi ma teší, že hráčky chceli ísť za víťazstvom do poslednej minúty. V tomto prípade sa nám to potvrdilo aj tým, že aj keď sme nešťastne nedali penaltu, nakoniec sme vyrovnávajúci gól strelili a išli sme za tým, že chceme vyhrať. Toto je presne to, čo potrebujeme do seba nasať. Zápas ukázal, že ideme krôčik po krôčiku ďalej. Hráčky, ktoré nastúpili ako striedajúce, veľmi pomohli tímu. Držali sme tempo, aj kvalita bola do konca duelu na našej strane. Bolo vidieť, že Turkyne sú už nervózne, že nevládzu. V závere sme sa to snažili vygradovať, aby sme zápas otočili.“