ŽENY A – Slovensko – Izrael 2:0

Piatok, 5.4.2024 16:05 | Posledná aktualizácia 5.4.2024 16:24
Víťazná radosť žien po domácej výhre nad Izraelom 2:0.
autor: ANDREJ GALICA, zdroj: SFZ

SENEC (TASR) - Slovenské futbalové reprezentantky odštartovali víťazne kvalifikáciu o postup na ME 2025. V piatkovom zápase Ligy B zdolali v Senci Izraelčanky 2:0 po góloch Patrície Hmírovej a Márie Mikolajovej. V ďalšom zápase 2. skupiny sa zverenky Petra Kopúňa predstavia 9. apríla v Glasgowe proti Škótkam.

Lepšie začali Izraelčanky, mali loptu častejšie na kopačkách a vytvorili si aj prvé šance. Korenčiová však nemusela vážnejšie zasahovať. Slovenky odpovedali rýchlym brejkom Morávkovej, ale útočníka SR nenacentrovala presne. V 23. minúte sa blysla brankárka SR po tvrdej strele Sommerovej. O dvanásť minút neskôr vyšla Slovenkám akcia, keď strelu Rybanskej vyrazila Rubinová len na nohu Hmírovej a tá už nemala problém poslať loptu do siete - 1:0. Po góle prišla ďalšia šanca Vojtekovej, jej strelu brankárka vyrazila na roh, no z neho sa dostala lopta k Mikolajovej a tá už mierila presne - 2:0.
Po prestávke, počas ktorej vymenil tréner Izraelčaniek dve hráčky, mali prvú šancu Slovenky. Morávkovej prienik po pravej strane však nemal presnú koncovku. Oveľa lepšie mierila v 80. minúte striedajúca Žemberyová, keď po jej strele pristála lopta na brvne. Duel ukončila nepresná strela Vojtekovej, Slovenky sa po záverečnom hvizde tešili zo zaslúženého víťazstva.