SR WA – Tréner Kopúň po remíze s Mexikom 2:2: Som veľmi rád, že sme zrealizovali veci, ktoré sme trénovali

Nedeľa, 8.3.2020 20:00 | Posledná aktualizácia 20.7.2020 07:44

autor: Sandra Sitarčíková, zdroj: SFZ

LARNAKA (SFZ) – Slovenské futbalové reprezentantky remizovali v prvom zápase na turnaji Cyprus Women’s Cup s Mexikom 2:2. Naše dievčatá viedli po polčase po góloch Hmírovej a Mikolajovej 2:0, súperky vyrovnali v úplnom závere. Ďalší duel ich čaká v stredu 11. marca (14.30 SEČ) proti Fínsku.

Slovenky vstúpili do zápasu aktívne a skóre otvorili hneď v 4. minúte po strele Patrície Hmírovej. Súboje naberali na obrátkach a v 22. minúte sa Mexičanky dostali do nášho pokutového územia, ale lopta skončila v rukách brankárky Chládekovej. Ďalšiu skvelú šancu mala v 24. minúte Bogorová, no mexická gólmanka Gonzálezová bola proti. V 30. minúte parádne z priameho kopu trafila Mikolajová a zvýšila vednie. V prvom polčase sme videli sériu niekoľkých rohových kopov, ktoré však ani jeden tím nedokázal gólovo využiť a do šatní sa odchádzalo za stavu 2:0.

Druhý polčas sa začal striedaním na strane Mexika, ktorého striedajúca hráčka Munozová hneď nato znížila stav na 2:1. Vzápätí Mexičanky vyskúšali našu bránku hneď dvakrát, no Chládeková to perfektne zvládla. V 59. minúte mali Slovenky veľkú šancu, lopta skončila v sieti Gonzálezovej, ale rozhodkyňa pískala ofsajd.

V 67. minúte vystriedala kapitánku Škorvánkovú Fabová a kapitánsku pásku prebrala Bíróová. Slovenky mali ďalšiu skvelú príležitosť, keď Šurnovská sama útočila na bránu Gonzálesovej, no jej strela skončila v jej náruči. Druhý polčas hrali súperky aktívnejšie a snažili sa o rýchle vyrovnanie. V 85. minúte kopala roh Fabová, no bránku prestrelila. V závere druhého dejstva tréner Kopúň využil posledné dve striedania a z ihriska odchádzali Bartovičová spolu s Mikolajovou. V poslednej minúte nadstaveného času sa Mexičanke Lópezovej podarilo vyrovnať na 2:2.

MEXIKO WA – SLOVENSKO WA 2:2 (0:2)
47. Munozová, 94. Lópezová - 4. Hmírová, 30. Mikolajová.
ŽK:
Camposová
Rozhodovala: Teleková (Rak.)
MEXIKO WA: Gonzálesová – Roblesová, Romerová, Rodríguezová, Lópezová – Delgadová (78. Escuredová) – Arcinegová (46. Munozová), Camposová (71. Pérezová) – Francová, Salazarová, Palaciosová. Tréner: Christopher Cuélar
SLOVENSKO WA: Chládeková – Horváthová, Haršanyová, Bartovičová (89. Fischerová), Vojteková – Mikolajová (89. Havranová), Bíróová, Škorvánková (67. Fabová) – Hmírová, Bogorová (57. Sluková), Šurnovská (84. Koleničková). Tréner: Peter Kopúň.

PETER KOPÚŇ (tréner SR WA): „Som veľmi rád, že sme mohli odohrať zápas proti Mexiku, nakoľko je to trošku odlišný súper. Technicky bol veľmi dobre zdatný a ešte viac ma teší, že sme do tohto zápasu vstúpili naozaj výborne. V úvodE sme hneď strelili gól a celý prvý polčas bol v našej réžii a o to viac to bolo príjemnejšie nato pozerať, pretože všetky veci, ktoré sme si tu chceli opraviť do kvalifikácie, tak sme hneď dokázali realizovať od úvodu. To bolo pre mňa a pre dievčatá obrovské plus. Boli koncentrované, disciplinované a naozaj ukázali v tom druhom polčase obrovský kus svojho futbalového umu.“