SR WA – V odvete Slovenky po bojovnom výkone Češkám prehru neoplatili

Nedeľa, 7.10.2018 16:00 | Posledná aktualizácia 7.10.2018 19:49

KROMĚŘÍŽ (SFZ/lup) – Slovenské reprezentantky prehrali v druhom prípravnom dueli s Českom rovnako 0:2.

KROMĚŘÍŽ (SFZ/lup) – Slovenské reprezentantky prehrali v druhom prípravnom dueli s Českom rovnako 0:2.

Slovenky začali duel veľmi odvážne a svoje súperky  zatlačili. Vypracovali si viacero rýchlych akcií.  Po štvrťhodine hry mala obrovskú príležitosť Mária Mikolajová, ktorá mierila tesne nad českú bránku.

Zverenky trénera Petra Kopúňa však hrozili  Češkám a súperove  akcie s prehľadom kryla brankárka Lucia El Dahaibiová. Slovenské šance však zostali v prvom polčase nevyužité.

Po prestávke však Češky vyvinuli obrovský tlak a takmer dvadsať minút sa hralo na našej polovici.  V 57. minúte hasila veľkú šancu domácich v šestnástke obrankyňa Lucia Haršanyová, o štyri minúty sa domáca útočníčka ocitla zoči voči El Dahaibiovej, no slovenská brankárka ju vychytala. Veľká šanca prišla aj po rohovoom kope, ale bez efektu

Potom už však Češky udreli gólovo.  V 67. minúte ešte naša brankárka stihla prvú strelu vyraziť, no na dorážku Lucie Martínkovej už nedosiahla. Slovenky mohli vyrovnať hneď na to, striedajúca Šurnovská  ušla obrane a pripravila pozíciu pre nabiehajúcu Vojtekovú. Jej strela však minula bránku.

V 71. minúte zvýšili domáce futbalistky na 2:0. Akciu potiahla po pravej strane Anna Vlasková a prízemnou strelou prekonala El Dahaibovú.

V 88. minúte zachytila českú rozohrávku Fabová, vysnula Šurnovskú, no jej strelu brankárka vytlačila na roh.

ČR WA – SLOVENSKO WA  2:0 (0:0)

Góly: 67. Martínková, 71. Vlasková.

SLOVENSKO WA:El Dahaibiová – Horváthová (71. Bíróová), Haršanyová, Košíková (82. Fischerová), Vojteková – Mikolajová (71. Zdechovanová), Šušolová, Škorvánková (82. Jančová) – Fabová, Sluková (64. Havranová), Hmírová (64. Šurnovská). Tréner: Peter Kopúň.

HLAS TRÉNERA

PETER KOPÚŇ (tréner WA): "Výsledky sú síce z oboch zápasov rovnaké, ale hra a výkon bol diametrálne odlišný. Keď som hovoril, že checem hrať lepšie, tak naše ciele sa za týchto sedem dní pekne naplnili. Ukázali nám, kde ešte musíme popracovať. Vytvorili sme si gólové šance, no nepremenili sme ich. To je náš problém, s ktorým ešte budeme určite pracovať."