www.futbalsfz.sk

SR WU19 – Generálka pred Elite Round na Cypre: Dobre sa pripraviť na ťažkých súperov

štvrtok, 07.02.2019
|
Posledná aktualizácia 07.2.2019 15:18

BRATISLAVA (SFZ) – Výber reprezentantiek do 19 rokov odcestoval na tréningový kemp na Cyprus. Zverenky trénera Jozefa Jelšica odohrajú aj dva zápasy, ktoré budú už prípravou na aprílový turnaj Elite Round. Kouč našich dievčat priblížil program i ciele.

Reprezentácia do 19 rokov si v rámci 2. fázy kvalifikácie o postup na ME zmeria sily s domácim Francúzskom, Portugalskom a Slovinskom. Tréner Jelšic verí, že na sústredení na Cypre sa na tieto tímy dobre pripravia. 

„Rozoberieme si našich súperov, pozrieme si nejaké zápasy. Okrem toho odohráme aj dve stretnutia, ktoré budeme smerovať na Elite,“ povedal na úvod Jelšic. 

Kemp má teda cieľ jasný. „Chceli sme mať dievčatá pokope, odohrať aspoň dva duely, čo nám vyšlo. Je ťažké nájsť družstvá, ktoré sú typologicky rovnaké, ako naši súperi na Elite. Sústredili sme sa teda na to, čo chceme hrať my. Máme tam Severné Írky, ktoré hrajú typický ostrovný futbal a domáci Cyprus, ktorý nepatrí medzi až také silné tímy, i keď teraz sa všetko vyrovnáva,“ pridal kormidelník WU19.

„Konečná nominácia na Elite je stále otvorená, uvidíme, akú majú dievčatá formu. Jasné, že máme nejakú kostru družstva, no určite dostanú priestor aj nové dievčatá, ktoré sú tu a potom sa rozhodneme,“ uzavrel Jelšic.

V nominácii nastala iba jedna zmena, keď miesto Moniky Pirťanovej naskočila Nikol Šobáňová. Výprava odcestovala vo štvrtok ráno do Larnaky, kde ju čakajú tréningové jednotky a dva spomínané duely. Do tímu kouča Jelšica pribudol v rámci rozširovania „realizáku“ nový asistent Patrik Durkáč. „Uvítal som túto možnosť a verím, že to bude pre nás pozitívum,“ dodal kouč WU19.


Lucia Petrincová
Značky
Reprezentácia
SR WU19
Osoba
Jozef Jelšic
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.