angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR20 – Guľa zažije premiéru proti Moldavsku: Čaká nás tam pekné prostredie

17. Máj 2018

BRATSIALAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Slovenská reprezentácia do 20 rokov si 30. mája 2018 zmeria sily s rovesníkmi z Moldavska. Duel sa odohrá v Kišiňove. Bude to prvý reprezentačný duel pre nového trénera sokolíkov Adriána Guľu. Ten nomináciu oznámi začiatkom budúceho týždňa.

Galéria

Nástupca Pavla Hapala má popri reprezentačných povinnostiach ešte aj klubové, s jeho tímom MŠK Žilina ho čaká posledné ligové kolo na pôde Slovana Bratislava. „Dá sa to v pohode zvládať. Ideme v klasickom režime. Okrem klubových povinností sme sa už zameriavali aj na nomináciu. Pri jej skladbe sme sa opierali aj o skúsenosti ľudí, ktorí boli pri tíme doposiaľ,“ povedal Adrián Guľa, ktorého predstavitelia Slovenského futbalového zväzu predstavili ako nového kouča dvadsaťjednotky začiatkom mája. „Mali sme v obzore asi sedemdesiat hráčov, z nich postupne skladáme záverečnú nomináciu. Pozerali sme sa na futbalistov, ktorí môžu byť v kádri ďalšej dvadsaťjednotky,“ uviedol 42-ročný tréner.

Guľa tak v Moldavsku okúsi reprezentačnú premiéru. No s tamojším futbalom už má skúseností. V roku 2015 nastúpil so Žilinčanmi v 2. predkole Európskej ligy proti Dacii Kišiňov. Na jej štadióne triumfovali hráči MŠK 2:1. „Teraz nás čaká priateľské stretnutie. Chcem sa spoznať s hráčmi a realizačným tímom. Pred kvalifikačnými zápasmi chceme byť v určitom rytme. Želám si, aby si hráči zvykli na istý herný štýl, aby na ňom mohli robiť aj vo svojich kluboch. V Kišiňove som na tom istom ihrisku hral v predkole. Čaká nás tam pekné prostredie,“ vravel rodák z Novák.
Napriek tomu, že ide len o prípravný zápas, tak Guľa nechce nič podceniť. „Chceme dať hráčom priestor, aby sa ukázali. Do zápasu pôjdeme s tým, že chceme vyhrať. Okrem toho si želám, aby sme predviedli aj dobrý výkon,“ zakončil tréner.